29 ינואר 2020

חדשות דותן-לינדנברג620

31 אוג' 2014 | ריכוז כתבים

0

פנסיונר תובע מעל מיליון שקלים מאסותא על פגיעה באשך

מ', בן 68 מאשדוד תובע מעל למיליון שקלים מבית חולים אסותא על פגיעה באשך במהלך ניתוח שכיח לתיקון בקע (הרניה). כך עולה מתביעה שהגיש הפנסיונר לבית משפט השלום בקרית גת באמצעות עו"ד דותן לינדנברג.

מכתב התביעה עולה כי  לאחר שמ' אובחן כסובל מבקע מפשעתי ללא כאבים, הוא הוזמן לבית חולים אסותא בקיץ 2012 לניתוח להסרת בקע מפשעתי דו צדדי. לאחר הניתוח המנותח התלונן על כאבים בבטן התחתונה ובשק האשכים ובצילום אולטרה סאונד אובחן כי ישנה זרימת דם קלושה לאשך ימין. כחודש לאחר הניתוח התברר בצילום אולטרה סאונד, כי האשך הימני הצטמק והוא משוך כלפי מעלה.

עו"ד לינדנברג טוען בכתב התביעה כי בי"ח אסותא לא קיים תיעוד הולם של הניתוח, מה שמצביע על כך שמהלך הניתוח היה פגום ורשלני כאשר את הפגמים והטעויות הללו ניסו לטשטש באמצעות היעדר הרישום. בנוסף נטען, כי כיוון שבית החולים לא הזהירו את התובע  לגבי הסכנות הצפויות וכיון שמנעו ממנו מידע  רלוונטי לפני ביצוע הניתוח, שללו את זכותו לאוטונומיה על גופו. לדבריו,  לו הייתה מקוימת זכותו ואילו היו ניתנים כל ההסברים ומפורטים ומומחשים הסיכונים והסיבוכים, הוא היה נמנע מלבצע את הניתוח.

כירורג ואורולוג מומחה שבדק את מ' חצי שנה לאחר הניתוח קבע לו נכות לצמיתות בשיעור של 36 אחוזים. המומחה טען בחוות דעתו  כי נגרם נזק לכלי הדם וכי פגיעה זו  נגרמה בגלל ניהול לא זהיר של הניתוח. עוד טען כי נזק עורקי רציני לעורק המוביל לאשך , גורם עם הזמן  לניוון מוחלט של האשך.

עו"ד לינדנברג טוען בכתב התביעה כי מאז הניתוח וכתוצאה מהפגיעה שנגרמה, התובע איבד  כמעט לחלוטין את אושרו, שמחת חייו ואת ביטחונו העצמי. מצבו של התובע, מקשה עליו בביצוע פעולות יום יומיות פשוטות, אינו יכול לצאת לבילוי עם חבריו והוא מרבה  להסתגר בביתו. התובע הפך מאדם בעל פוטנציאל לשבר כלי.

 בכתב התביעה מבקש הפנסיונר לפצותו בסכום של מעל מיליון שקלים בגין הפסדי שכר, כאב וסבל, עזרת צד ג', הוצאות רפואיות, הוצאות מוגברות לניידות. זאת בנוסף לפיצויים עונשיים  לצורך הרתעה בכדי  אסותא לא תחזור על מעשיה.

טרם הוגש כתב הגנה. מאסותא נמסר לתקשורת כי  "כתב התביעה מוכר לאסותא, ונדון בבית המשפט. לפיכך איננו יכולים להתייחס באופן קונקרטי לטענות. החולה שוחרר מבית החולים כשמצבו תקין והרשומה הרפואית מלאה. התלונה שעליה הוא מלין הופיעה זמן רב לאחר שחרורו. אנו מאחלים לחולה בריאות טובה".

תגובות

תגיות: ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑