28 פברואר 2020

חדשות לסרי-אהרונוביץ8-14

21 אוג' 2014 | טל שמש

0

צמצום במספר האזעקות. לא במספר המטחים

בעיריית אשדוד תכננו לפתוח אתמול את השוק הפתוח חוף לידו באשדוד לאחר חודש שהיה סגור עקב המצב הבטחוני אך החמאס הפר ביום ג' אחה"צ את הפסקת האש ותושבי אשדוד, ולא רק, עברו ל-mode חירום ויצטרכו לחכות לשוק. לאחר ירי של כ-170 טילים ב-24 שעות במיוחד אתמול בין השעה 13 ל-13:30, לאחר בוקר שקט, היום בצהריים שוב  נשמעו אזעקות באשדוד.
כיוון שעם סיום הפסקת האש כל הטילים שנורו לעבר אשדוד נפלו בשטחים פתוחים או יורטו, מערכת אשדודnews החליטה שלא לדווח דיווחים בנושא אלא אם ייגרם נזק לנפש או לרכוש.
גם פיקוד העורף החליט להוריד את "מפלס החרדה" אצל התושבים -ויש כאלה שיגידו דווקא ההפך,- כאשר מעתה אזעקות יושמעו רק כאשר הטיל אמור ליפול בשטח בנוי. זה גם הרקע לטענות תושבים על נפילת טילים ושמיעת הדי פיצוצים ללא אזעקה.
המשוואה חדשה של פיקוד העורף היא כי אם "אין סכנה – אין אזעקה". ההסבר הוא שחלוקת הפוליגונים (חלוקת הגזרות של כיפת ברזל ) מאפשרת מצב שבו לא תופעל אזעקה באשדוד כאשר אין סכנת נפילה של טיל בעיר. רי לשטח פתוח שאינו מסכן איש, לא יפעיל אזעקה! בפקע״ר אומרים כי מגמה זו תלך ותתרחב עד לרמה נקודתית כך שבסופו של דבר אזעקה תופעל בשטח קטן ומאוד מוגדר.
ובאותו נושא: לצורך עדויות לאו״ם, ותביעה נגד החמאס בבית המשפט הפלילי הבינלאומי, יש צורך בתושבים שנפגעו בצורה כזו או אחרת עם בעלי אזרחות כפולה מהמדינות הבאות: צרפת, דרום אפריקה, אנגליה, בלגיה, קנדה, גרמניה. נשמח לקבל פרטים על תושבים במייל: noam@sderotmedia.com
"החוסן הלאומי שהציבור מפגין נותן לנו הרבה כוח לפעול אל מול החמאס. כעת אנו בתוך המערכה המדינית וגם בה עלינו לפעול בעוצמה וצריך עוד אורך רוח. האחדות והלכידות שלנו הם שינצחו את המערכה. עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה, ואזרחי ישראל מוכיחים זאת". כך אמר השבוע ראש הממשלה בנימין נתניהו בפגישתו עם ראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי במהלך ביקורו בבסיס חיל הים באשדוד.

תגובות

תגיות: , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑