24 אוגוסט 2019

חדשות דותן-לינדנברג620

11 יולי 2013 | טל שמש

0

תובעת את קופת החולים: שברה שיניה בכניסה לקופה

ק', בת 63, תושבת רובע ח' באשדוד תובעת כ-115 אלף ₪ מקופת חולים כללית, מחברת הביטוח כלל, ומפרומול – חברה לניהול קניונים, בטענה ששברה שיניה הקדמיות כשנפלה בכניסה לסניף הקופה ברובע הסיטי.

על פי כתב התביעה שהוגש באמצעות עו"ד דותן לינדנברג עולה, כי בחודש יוני לפני שלוש שנים, בעת שנכנסה לסניף דרך שער הבנים במרכז הקריה בסיטי, נפלה כשנתקלה במסילת ברזל שנועדה לסורגי הכניסה. כתוצאה מהנפילה נשברו שיניה הקדמיות.

בדיון שיתקיים ביום ראשון הקרוב (14.7) בפני השופט גיל דניאל, סגן נשיא בית משפט השלום באשדוד, יטען עו"ד לינדנברג כי בעקבות הנפילה האשה הובלה לבית חולים ברזילי שם נתפרה השפה התחתונה. בהמשך היא נזקקה לטיפולי שיניים בעלות של כ-15 אלף ₪. על פי חוות דעת שצורפה לתביעה, רופא השיניים ד"ר עודה איימן קבע כי עקב התאונה היא תצטרך לעבור טיפולי שיניים נוספים בעלות של כ-35 אלף ₪. הרופא קבע חצי אחוז נכות בגין איבוד כל שן.

בכתב התביעה יידון תחשיב הנזק שהגיש עו"ד דותן לינדנברג, שם נטען כי קופת החולים התרשלה בכך שלא דאגה להסדיר כראוי את הכניסה למרכז הפתוח להולכי רגל, באופן שלא יהווה סכנה לציבור ולא דאגה להתקין שילוט מתאים שיזהיר מפני סכנת המסילה. כל זאת בניגוד לחוקי התכנון והבנייה.

הפיצויים בסך כ-115 אלף ₪ נועדו לכסות נזקי השיניים, עזרת צד ג', הוצאות נסיעה כאב וסבל.

קופת החולים וחברת כלל טענו בכתב ההגנה כי הם מכחישים את עצם קרות התאונה ואם קרתה היא התרחשה בשטח ציבורי שאינו באחריות הקופה ששוכרת משרדים במרכז הקריה אך אינה  אחראית על תחזוקתו. עוד נטען כי הקופה לא התקינה המסילה  ולכן האחריות לתאונה מוטלת על כתפי גורם אחר כלשהו. בנוסף טוענת כי אין קשר בין התאונה לבין הנזק הנטען.
חברת הקניון לא הגישה כתב הגנה.

בשבוע הבא לאחר שהקופה וחברת הביטוח יגישו את תחשיבי הנזק  מטעמה, יתקיים הדיון המשפטי בגין התביעה.

תגובות

תגיות: , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑