23 ינואר 2019

חדשות 620-נואם-שלומי בן-עזרי-מנכל-הארגון

27 יוני 2017 | טל שמש

0

תושבי אשדוד כבר לא יושבים על הגדר: חזרו לרכוש דירות בעיר

"תושבי אשדוד כבר לא יושבים על הגדר ולאחר תקופה ממושכת של המתנה, נרשמת התעוררות בשוק הדירות באשדוד", כך אומר מנכ"ל ארגון הקבלנים באשדוד  והשפלה בהמשך לתוכנית להקמת שכונה חדשה באזור נחל לכיש. התחושה שלי שלאחר שנים של "חושך" בשוק הדיור באשדוד, "רואים אור בקצה" תוכניות הבניה המתגבשות בעיר הן בתחום ההתחדשות העירונית שבה אנו מובילים ברמה ארצית והן בתחום הבניה החדשה צריכות להעלות חיוך בפניהם של רוכשי הדירות העתידיים. ישנם כל מיני דיבורים בקרב חלק מהציבור על בעיות איכות סביבה ברובע הנחל החדש עקב היותו סמוך לנמל / תעשיה, לדעתי זה אוסף של דיבורים לא מבוססים. "כשהממשלה או העיריה מחליטים להקים שכונה באזור כזה או אחר, הם לוקחים בחשבון קודם כל את רווחתם בריאותם של התושבים והרוכשים ולכן אני לא חושש ולא מעלה על הדעת אפשרות שיבחרו באזור שיסכן מישהו".

"כל הדיבורים על סכנה לדיירים פוטנציאלים בגלל הקרבה לנמל או לאזור התעשייה אינם מבוססים,  מדובר בשכונה שצופה לנחל ולים. בכל עיר בארץ צפון העיר נחשב לאזור יוקרתי, ודאי  כשהוא ממוקם ליד הים והנחל" מוסיף המנכ"ל בן עזרי.

"החשש שלי הוא דווקא מתמהיל הרוכשים בפרויקטים במסגרת דירות למשתכן. לדעתי אסור שכל האוכלוסייה בשכונה המדוברת יהיה בעל אופי אחיד ולכן חשוב שיהיה תמהיל נכון של רוכשים מכל קבוצות האוכלוסייה ולא רק  זכאי דיור". משפרי הדיור חייבים להיות חלק מהרובע וכך גם ייתר המגזרים שבאוכלוסיה.

תגובות

תגיות: , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑