28 ינואר 2020

חדשות אשדודים620-2-13

25 פבר' 2013 | ראובן קפלן

0

תנועת אשדודים: "נשבור את הסקטוריאליות בפוליטיקה האשדודית"

המערכת הפוליטית המקומית מעלה הילוך ולא רק על שלטי החוצות בעיר. בשבועות האחרונים החלה התנועה הפוליטית החדשה "אשדודים" לקיים חוגי בית שבה פורסים חבריה את כוונות התנועה. גרעין התנועה מורכב מחברים במאהל המחאה מלפני שנתיים. תנועת אשדודים: "מועצת העיר לא מייצגת נאמנה את התושבים של העיר, החלטנו לקחת אחריות".

בחוגי בית שמקיימת התנועה פורסים חבריה, את מה שהם מכהנים "החזון לשנים הבאות". לדברי התנועה הם הגיעו עד כה לאלפי תומכים רשומים שמצורפים באמצעות מעגלי הפעילות של התנועה שמחולקים לפי תחומים ובחוגי הבית.

יניב קקון אחד מראשי התנועה: "תנועתנו תילחם  בכדי לייצג את האינטרסים של האשדודים באשר הם.  אנחנו נשבור את התפיסה הסקטוריאלית, נהיה נציגיהם של כל האשדודים ולא משנה מהו הרקע שלהם".

התנועה פרסמה בעמוד הפייסבוק שלה את מסמך "10 הנקודות" שבהן מוצגות העמדות שבכוונת חברי "אשדודים" להוביל במידה וייכנסו למועצה. "לאחר שחברי אשדודים היו ממובילי מחאת מחירי הדיור, אנו נרכז מאמץ בקידום תכניות עירוניות לדיור בר-השגה ולהגדלת אפשרויות התעסוקה בתוך תחומי העיר". התנועה החלה לדבריה במספר פרויקטים בנושא התעסוקה, התחבורה וחיי הלילה.  לדברי אשדודים אחד הנושאים המרכזיים שיזכה לתשומת לב הוא נושא החינוך בעיר. בחוגי הבית מדגישים דוברי התנועה כי מערכת החינוך העירונית צריכה לעבור עדכון ולהביא בחשבון את פיתוחם האישי של כלל התלמידים תוך שימוש בחוזקות שלהם כבני אדם והגברת תחושת המסוגלות העצמית".

ממחאה לעשייה

תנועת האשדודים:  "החלטנו להיכנס לתוך הזירה כי אין שם כיום נציגות אותנטית של התושבים.  ההתחייבות שלנו היא שנעשה הכול בשקיפות. אי אפשר לחכות למשיח, אנחנו רצים כי החלטנו לקחת אחריות לגורלנו ומבקשים מכל האשדודים להיות שותפים לדרך הישרה".

בת חן גבריאלוב-לוטטי, רכזת חוגי הבית: "חברי אשדודים שיפרו את חיי הקהילה האשדודית בשנים האחרונות והובילו מהלכים חשובים.  הגיע הזמן שנקבל אמצעים יותר משמעותיים כדי לשפר את העיר. בחוגי הבית רואים בעיני התושבים שהם רוצים בשינוי לא פחות מאתנו".

תגובות

תגיות: , , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑