24 אוגוסט 2019

חדשות לסרי-מיק620

05 ינו' 2012 | טל שמש

0

נשיא המדינה יעניק לראש העיר אשדוד את צל"ש אגודת אקים

הצל"ש על קידום אנשים עם מוגבלות שכלית, יימסר לראש העיר אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי, על ידי נשיא המדינה שמעון פרס, בטקס מיוחד שייערך בבית הנשיא בירושלים. "פעילות ברוכה זו לא הייתה מתבצעת ללא הנהגת העיר על ידך כראש עיר ועל ידי בכירי העירייה, וזאת למען הכללת אנשים עם מוגבלות בקהילה בכל תחומי החיים. ירבו כמוך בישראל", כתבו יו"ר אקים ישראל עמי איילון והמנכ"לית סיגל פרץ-יהלומי לראש העיר ד"ר לסרי

"פעילות ברוכה זו לא הייתה מתבצעת ללא הנהגת העיר על ידך כראש עיר ועל ידי בכירי העירייה, וזאת למען הכללת אנשים עם מוגבלות בקהילה בכל תחומי החיים. ירבו כמוך בישראל", כך כתבו יו"ר אקים ישראל עמי איילון והמנכ"לית סיגל פרץ-יהלומי לראש העיר אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי, בהודעה המבשרת על קבלת הצל"ש.

במסגרת מדד ההכללה של אנשים עם מוגבלות שכלית ביחס לערים הגדולות בישראל, המונות למעלה מ-130 אלף תושבים, נבחרה העיר אשדוד. יש לציין כי מדד ההכללה נערך לראשונה ע"י אקים ואשדוד הראשונה שנבחרה.

מדד ההכללה אותו יזמה אקים הינו מדד חברתי משולב, שנועד לבחון מידי שנה את עמדות הציבור הרחב ביחס לאנשים עם מוגבלות שכלית ואת מדיניות השלטון המקומי בערים בישראל כלפי אנשים עם מוגבלות שכלית.

ראש העיר אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי: "אנו שמחים ומתרגשים על קבלת אות הצל"ש. נמשיך בעבודתנו ובהשקעתנו לחיזוק אוכלוסיית אנשים עם מוגבלות שכלית ובחיזוק אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, מתוך מטרה להוביל לשילובם בכלל החברה העירונית".

"אשדוד נמצאה כמובילה בין הערים הגדולות, הודות לכך שהיא רשות המקדמת ומעודדת פיתוח רצף שירותים לאדם עם מוגבלות שכלית ובני משפחתו בעיר, ופותחת את שעריה לאוכלוסייה עם מוגבלות שכלית מרשויות רבות בסביבה. הרשות נותנת מענים למעון יום, בתי ספר הקולטים ילדים מהסביבה, מסגרות דיור בקהילה ובקרוב ייפתח מרכז למשפחה", נכתב בנימוקי ההחלטה.

"עיריית אשדוד עושה רבות ומקצה משאבים למען הכללת אנשים עם מוגבלות שכלית בקהילה והטמעת עמדות חיוביות כלפיהם. בין השאר פועלים בעיר ועדת היגוי מיוחדת המקדמת אנשים עם מוגבלות, קייטנה משולבת של ילדים עם מוגבלויות וילדים ללא מוגבלויות, פעילות שבועית משולבת בצופים ובבני עקיבא, פעילויות פנאי במתנ"סים ועוד".

תגובות

תגיות: , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑