20 פברואר 2019

חדשות נואם-צעיר3620

12 פבר' 2018 | טל שמש

0

מקיף ה': מדריכה ב"כנפיים של קרמבו" זכתה במקום השני בנואם הצעיר

נועה וולושינוב, בת 15 וחצי, תלמידת כיתה י' במקיף ה' באשדוד ומדריכה בתנועת הנוער "כנפיים של קרמבו", זכתה אתמול (יום שני  ה-29.1) במקום השני בתחרות העירונית "הנואם הצעיר", לזכרו של דורון דנקנר ז"ל בחסות ארגון רוטרי הבינלאומי. נאומה עסק בהתייחסות של החברה לילדים מהחינוך המיוחד, מפרספקטיבה אישית שלה כמדריכה בתנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" הכוללת תלמידים מהחינוך המיוחד ותלמידים רגילים.

"רציתי להשתתף בנואם הצעיר כי אני מרגישה שיש לי הרבה מה להגיד וזאת הזדמנות ממש טובה להביע את דעתי  מול כל כך הרבה אנשים", מספרת נועה. לדבריה היא הצטרפה לתנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" לאחר שבתנועות נוער אחרות אליהן הלכה החניכים והיא ביניהם, באו להשתעשע ואילו בכנפיים של קרמבו הפעילות החברתית הערכית היא הרבה יותר משמעותית. נועה: "אני עוסקת בהכנת הפעולות לחונכים ולחניכים וזה מצריך ממני הרבה עבודה אבל גם הרבה סיפוק".

"היה לי חשוב לנאום דווקא על התייחסות החברה לילדי החינוך המיוחד כי אני נתקלת לא מעט בהתנהגות לא נאותה מצד החברה ה'רגילה'. גם מי שלא בא במגע יום יומי עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים יכול וצריך לשנות את עמדתו כלפיהם ואני מקווה שגם הנאום שלי יכול לעשות את השינוי המיוחל".

נועה לומדת בכיתה מדעית במקיף ה' באשדוד ומקצועות הבחירה לבגרות בהיקף 5 יחידות לימוד שבחרה הם ביולוגיה וכימיה אך כשתהיה גדולה היא רואה עצמה צומחת ומתפתחת בערוץ החברתי. בנוסף היא משתתפת בספוקן-נוער, סדנה ניסיונית חדשה שנכנסה במקיף ה', המעודדת את משתתפיה לשירה מדוברת.

תגובות

תגיות:התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑