25 ינואר 2020

כלכלה ועד-עובדי-העיריה-בן-גוזי-איריס-עמר-עיני

15 נוב' 2012 | ראובן קפלן

0

אבירם עמר: בישיבה עם עיני הוחלט להדיח את איריס נפתלי מהוועד

חלופת המהלומות המילוליות  בין יו"ר ועד עובדי העירייה החדש, מנכ"ל העירייה ואיריס נפתלי, עד לא מזמן מס' 2 בוועד עובדי העירייה לא נרגע למרות במתיחות הביטחונית.

בפגישה שהתקיימה אתמול בין אבירם עמר-יו"ר ועד עובדי העירייה, לעופר עיני-יו"ר ההסתדרות, סוכם בין היתר להדיח את איריס נפתלי מוועד עובדי העירייה. כך מסר הבוקר עמר עצמו לאשדודnews. באותה ישיבה נכחו גם חיים שייב-יו"ר ההסתדרות מרחב אשדוד, ארנון בר דוד-מחזיק תיק המעו"ף בהסתדרות, אבי ניסן קורן-סגנו של עיני ואלי טרבלסי –מנהל חטיבת הרשויות המקומיות בהסתדרות,

לגבי טענתה של נפתלי אתמול לאשדודnews כי בכוונתה להיפגש עם עוד ארבעה חברי ועד עם עיני, זאת במטרה לדרוש את פיטוריו של עמר מהוועד לאחר שלטענתה עמר עכשיו במיעוט, עמר טען כי הפגישה כלל לא התקיימה וכי הוא בכלל לא במיעוט.

עמר: "בועד מכהנים למעשה 10 חברי ועד ושבעה מהם תומכים בי: ברנרד, אהוד מויאל, ארמו בן דוד, חיים מנור, מיכאל נדלר, אסנת בן לולו וכמובן אני. מאיר בן גוזי בנפקרות (עקב כתב האישום שהוגש נגדו ר.ק)ונפתלי הודחה אתמול ע"י עיני". לגבי הפגישה עליה סיפרה נפתלי, לדבריו,  היא לא הייתה אמורה להתקיים והיא בפועל גם לא התקיימה.

נפתלי מאשרת שהפגישה לא התקיימה לבסוף אך  לטענתה  עקב המצב הביטחוני כי החברים בחרו להישאר באשדוד לאור המצב. לגבי המיעוט של עמר, היא עומדת על עמדתה כי הוא במיעוט.

עמר מחזק את טענת ההסתדרות בבית הדין לעבודה, לפיה המיכרז לבחירתה של אתי ורטה, אחת ממזכירות ועד העובדים, לתפקיד מנהלת מדור האירועים באגף האירועים בראשותה של נפתלי, רק מחזקת את הטענה כי האגף של נפתלי משמש כוועד עובדים לכל דבר מטעם הנהלת העיר.

עמר: "ההסתדרות דרשה מנפתלי כחברת ועד העובדים, שלא להיענות לבקשת ראש העיר והמנכ"ל לרכוש כרטיסים לעובדים להצגת חנוכה והיא התעלמה מכך. התפקיד עליו יצא המיכרז  לא אושר במבנה הארגוני לא על ידי מנהל אגף כוח אדם בעיריה וגם לא על ידי ועד העובדים. מנכ"ל העיריה החליט כי כל הפעילות למען רווחת העובדים שנעשתה על ידי הוועד תיעשה על ידי אגף האירועים והפסיק להעביר תקציבים ייעודיים בנושא לוועד העובדים כפי שהיה נהוג משך עשרות שנים".

 נפתלי: "ההסתדרות לא ביקשה ממני שלא לטפל בבקשת העירייה. עמר ביקש זאת ממני. השבתי לו שאני מקבלת שכר מהעירייה ולאחר שלא משתף חלק מחברי הוועד ולא מתייעץ איתנו, אין לו זכות לבקש ממני בקשות רק כי הוא פתאום צריך אותנו". נפתלי מכחישה כל קשר בין תפקידה הקודם של ורטה לבין התפקיד אליו נבחרה ודוחה הטענה כאילה האגף לה משמש כוועד עובדים חלופי".

עמר טוען כי לא ציפה שבית הדין ייענה לבקשות ההסתדרות במעמד צד אחד וה'נצחון' עליו מכריז מנכ"ל העיריה מוקדם כי הדיון בנוכחות שני הצדדים עתיד להתקיים ביום שני הקרוב.

עמר גם דוחה את טענות מנכ"ל העיריה כאילו מקור הלוואות העובדים בכספי עירייה ומכחיש כי הוועד גרם לבירוקרטיה בנושא. עמר: "העירייה לא מממנת הלוואות העובדים. היו מקרים בודדים שלא הסכמנו לאשר הלוואה לעובד כשהיה מדובר בהלוואה שנייה או שלישית לאותו עובד כי חשבנו שההלוואה תגרום נזק לעובד כי לא יוכל לעמוד בעומס ההלוואה הנוספת. ברגע שהוועד מאשר הלוואה לעובד, העירייה חותמת על הוראת קבע להורדת ההלוואה מהתלוש. ברגע שיש אישור שלנו ואישור הורדה מהתלוש, העובד ניגש לבנק ומקבל את ההלוואה". לדבריו, הוא היה רוצה לראות את עשרות העובדים שלטענת המנכ"ל פנו אליו בנושא ההלוואות, לטענתו מדובר בשקר של המנכ"ל.

בקשר לספורטיאדה  באילת העיריה אמורה לדברי עמר להעביר תקציב לרשות העירונית לספורט ולטענתו  ראשי רשות הספורט מסרו לו  שהעיריה לא הסכימה לשחרר לרשות את התקציב המותנה שיועד לספורטיאדה באילת. גם בנושא אי חלוקת מתנות ראש השנה עמר מאשים את המנכ"ל שבפעם הראשונה מזה עשרות שנים מנע מוועד העובדים לחלק את המתנות בתחומי העיריה ובמקום מסודר כפי שהיה נהוג בעבר.

עמר: "עד היום העיריה מעכבת כספים לספקים שסיפקו המתנות לחג. הכל במטרה  לפגוע בי. הוא לא רוצה אותי כיו"ר הוועד כי אני לא יס מן של אף אחד ולא קל לו איתי".

תגובות

תגיות: , , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑