23 ינואר 2019

כלכלה עוד-אמסלם620

01 נוב' 2012 | טל שמש

0

בלעה מברשת שיניים ותובעת את בית חולים ברזילי

בת 27 מאשדוד שבלעה מברשת שיניים בניסיון לחלץ עצם של דג שנתקעה בגרונה, תובעת את בית החולים "ברזילי" באשקלון ואת משרד הבריאות, הבעלים של ביה"ח. בתביעה שהוגשה השבוע לבית משפט השלום באשדוד באמצעות עו"ד אורן אמסלם מאשדוד, נטען כי לפני כשלוש שנים בעת אכילת דג במהלך ארוחת ערב, נתקעה עצם בגרונה. הצעירה המבוהלת ניסתה לחלץ את העצם תוך שימוש במברשת השיניים אך לדאבונה, במהלך ניסיון החילוץ, ידית המברשת החליקה לתוך הוושט.
בעקבות כך, הצעירה התייצבה באופן מיידי בחדר המיון של בית חולים "ברזילי" לצורך קבלת טיפול רפואי שם הוחלט על ביצוע צילום רנטגן של חלל הבטן, ולאחר שלא אובחנו בו ממצאים, היא שוחררה לביתה. רופאי המיון ביקשו ממנה להתאזר בסבלנות ולעקוב אחר היציאות שכן, הידית לטענתם, צפויה לצאת החוצה עם הצואה.
כשבוע לאחר בליעת ידית מברשת השיניים כאביה החריפו והיא החלה לסבול מבחילות. היא פנתה לקופת החולים ורופאת המשפחה שבדקה אותה הפנתה אותה באופן מיידי לקבלת טיפול בבי"ח "קפלן" ברחובות.
עם הגיעה לחדר המיון בבי"ח קפלן הוחלט להעבירה בדחיפות לאשפוז במחלקה הכירורגית ולבצע בדיקת C.T אשר הדגימה בחלק השני של התריסריון, גוף זר באורך 13.5 ס"מ – הלא היא ידית מברשת השיניים. נוכח פרק הזמן שחלף ממועד בליעת הידית ומיקומה בתריסריון נאלצו הרופאים לבצע ניתוח לפתיחת הבטן.
לאחר פתיחת הבטן בהרדמה כללית, בוצע 'ניוד' של הגוף הזר לכיוון הקיבה ובעזרת גסטרוסקופ נשלפה ידית מברשת השיניים. הבטן נסגרה באמצעות סיכות, שהוסרו בשלב מאוחר יותר, אך הותירו צלקת ארוכה וגדולה בבטנה.
בתביעה שהוגשה לבית המשפט עו"ד אורן אמסלם טוען, כי בית החולים "ברזילי" פעל ברשלנות וחוסר זהירות, לאחר שלא ערך בירור ומעקב יסודי ומקיף אחר תלונותיה, לא איתר את הגוף הזר למרות גודלו, לא בדק את הוושט או הקיבה לגילוי הגוף הזר וגם לא עשה שימוש בחילוץ אנדוסקופי של הגוף הזר.
עו"ד אמסלם טוען עוד בכתב התביעה, כי בבית החולים לא התייחסו ברצינות וביסודיות לתלונותיה של הצעירה, נמנעו מלבצע בדיקת C.T ושחררו אותה לביתה מבלי לאשפז אותה ולו לצורך השגחה, ומשכך פעלו כפי שרופאים סבירים או מוסד רפואי סביר לא היו פועלים בנסיבות העניין.
לכתב התביעה צורפה חוות דעת של מומחה בתחום הגסטרואנטרולוגיה הקובעת, כי אי ביצוע צילום טומוגרפיה ממוחשבת או גסטרוקופיה ושחרורה לביתה עוד באותו ערב, הינה בגדר רשלנות. המומחה ציין, כי כאשר גוף זר תקוע בוושט או בקיבה, ניתן בעזרת גסטרוסקופ עם אביזרים מתאימים, לשלוף אותו ללא סיבוכים וללא צורך בניתוח. מומחה נוסף בתחום העור קבע לה נכות בשיעור של 10% לצמיתות בגין צלקת ארוכה ומכערת בדופן הבטן, תוצאה של הניתוח שיכול היה להימנע.
בכתב התביעה עוה"ד אמסלם דורש לפצות את הצעירה בגין הפסד השתכרות, הוצאות רפואיות, עזרת הזולת, הוצאות נסיעה, פגיעה באוטונומיה, כאב וסבל ופיצויים עונשיים.
טרם הוגש כתב הגנה.

תגובות

תגיות: ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑