19 אוגוסט 2017

כלכלה עוד-טויזר620

25 ינו' 2017 | ריכוז כתבים

0

הבן ניסה לנשל אחיותיו מהירושה: ביהמ"ש פסל צוואה שנחתמה בנוכחות שני עורכי דין ולוותה בחוות דעת פסיכיאטרית

בית המשפט לענייני משפחה באשדוד פסל צוואה למרות שהעדים לחתימה היו שני עורכי דין וצורפה לה חוות דעת של פסיכיאטרית שקבעה שעורכת הצוואה הייתה צלולה בדעתה.

השופטת ענת אלפסי קיבלה את טענותיו של עו"ד שמוליק טויזר ממשרד אבי טויזר ושות' בא כוחם של האחיות  שתבעו את האח על כך שביקש לנשל אותן  מירושת הוריהם  ולהוריש להן 10 שקלים בלבד.

בשנת 97' ההורים ערכו צוואה משותפת לפיה ההורים מורישים לבן נגרייה באזור התעשייה באשדוד, אחת הבנות תקבל דירה  ברובע א' ואילו שתי הבנות הנותרות יקבלו 150 אלף ₪ כל אחת. בצוואה זו נקבע כי שינוי הצוואה ייעשה רק בהסכמת שני הורים.

בשנת 2009 האם חתמה על צוואה חדשה בנוכחות שני עורכי דין ששימשו כעדים, תוך שהם מסתמכים על חוות דעת פסיכיאטרית לפיה האם צלולה בדעתה.  בצוואה זו נכתב כי האם מורישה לבנה את כל רכושה ומורישה לכל אחת מהבנות 10 שקלים בלבד. הצוואה נעשתה למרות שבאותה עת, האב שהיה אמור לאשר את השינוי בצוואה, היה חסוי לאחר שמונה לו אפוטרופוס.

ארבע שנים אח"כ הצדדים לסכסוך חתמו על הסכם משפטי בו נקבע כי הצוואה המשותפת משנת 97' היא הצוואה התקפה היחידה של המנוח ושל האם שהייתה עדיין בחיים. כשהאם הלכה לעולמה, הבן ביקש לממש את הצוואה משנת 2009 לפיה הוא היורש היחידי מלבד 30 שקלים שצוו לאחיותיו.

האחיות עתרו לבית המשפט לענייני משפחה וטענו באמצעות עו"ד שמוליק רוזן ממשרד אבי טויזר ושות', כי הבן היה מעורב באופן ממשי בעריכת צוואה זו והשפיעה על אמם השפעה בלתי הוגנת. הם הציגו בבית המשפט את ההסכם משנת 2013 וטענו כי הצוואה לפיה הוא  יורש היחיד נוגדת את הצוואה המשותפת משנת 97' בה נקבע בין היתר כי ניתן לשנותה רק בהסכמת שני ההורים.

עו"ד שמוליק רוזן הצליח בחקירה הנגדית לקעקע את עדויותיהן של עורכות הדין, הרופאה הפסיכיאטרית והבן תוך חשיפת סתירות ביניהם.

השופטת ענת אלפסי קיבלה אחת לאחת את טענותיו של בא כוחן של האחיות ופסקה כי הצוואה משנת 97' היא צוואה משותפת והדדית ששונתה ללא הסכמת האב  והוסיפה כי הבן חתם על ההסכם בו נקבע כי הצוואה משנת 97' היא הצוואה התקפה. השופטת קבעה כי לאחר שהרופאה הפסיכיאטרית ברחה מבית האם לאור מחאת האחיות, הבן ערך "מבצע צבאי סודי" להחתמת האם על הצוואה ולבדיקה פסיכיאטרית חדשה.

השופטת פסקה כי הבן השפיע על אימו השפעה בלתי הוגנת ואינו זכאי לרשת אותה על פי צוואה זו משנת 2009 וכי עליו לשלם לאחיותיו 30,000 שקלים עבור הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין.

תגובות

תגיות: , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑