22 ינואר 2020

כלכלה נפתלי-איריס620

14 נוב' 2012 | טל שמש

0

נפתלי: 5 חברי ועד יידרשו מעיני את פיטוריו של עמר. ההסתדרות: עיני לא ייפגש איתה

במסגרת הבקשה לביה"ד לעבודה, ביקשה ההסתדרות לתת צו המקפיא את החלטת העירייה להפקיע את הטיפול בהלוואות לעובדים מוועד העובדים ואוסר על העירייה לבצע שינוי בעניין . ההסתדרות אף מבקשת צו להקפיא את הליכי המכרז למנהלת מדור האירועים . כמו כן, ההסתדרות מבקשת להורות על זימונו של ראש העיר בהליך.

הסתדרות המעו"ף שלחה היום בקשה לביה"ד האזורי לעבודה בבאר שבע בבקשה לתת צו המקפיא את החלטת העירייה להפקיע את הטיפול בהלוואות לעובדים מוועד העובדים ואוסר על העירייה לבצע שינוי בעניין. ההסתדרות כותבת בבקשה כי עיריית אשדוד החליטה להקים וועד מטעמה: "במסגרת החלטתה לחסל את העבודה המאורגנת בעיריית אשדוד, החליטה הנהלת העירייה להקים ועד עובדים מטעמה בתוככי העירייה". בבקשה  מדגישה ההסתדרות כי "העיריה החלה מפקיעה את כל הסמכויות של ועד העובדים לטיפול בענייני עובדים, בדגש על תרבות, פנאי ורווחה תוך ניתוק כל קשר בין העובדים לנציגותם".

בבקשה אף מצוין כי עצם ההפקעה מוועד העובדים את הטיפול בהלוואות העובדים כמו כן הטיפול באירועי חנוכה והעברתו לטיפול של עובדת אחרת, מנהלת אגף האירועים הן עובדות שמנכ"ל העירייה "משתמש בהן במודע לפגיעה בוועד העובדים הנוכחי, לאור העובדה שוועד העובדים המכהן אינו מוצא חן בעיניו ומתוך כוונה לפגוע בו באופן אישי, במטרה לסמן לעובדים שלא כדאי להם לממש את זכותם החוקתית לחופש ההתאגדות וחופש ההתארגנות". עוד כתוב בבקשה: "עובדי עיריית אשדוד חיים היום במשטר של אימה, תחת מנכ"ל העירייה שעושה הכול, כדי להבהיר לעובדים שלא כדאי להם לשתף פעולה עם נציגות העובדים".

עוד הוגשה בקשה לצו המקפיא את הליכי המכרז למנהלת מדור האירועים: "מתבקש ביה"ד הנכבד להורות כאמור על הקפאת המכרז למנהלת מדור אירועים שפורסם במטרה לשנות את המבנה הארגוני של אגף האירועים בעירייה מתוך מטרה להפוך אותו ואת בעלי התפקידים המכהנים בו לוועד עובדים מטעם העירייה, תחליף לנציגות החוקית והנבחרת". בבקשה אף כתוב: "בימים אלו ממש, הופך אגף האירועים של העירייה לוועד העובדים מטעם הנהלת העירייה ובראשו מנהלת אגף האירועים, (איריס נפתלי, חברה בוועד העובדים. ט.ש), מנכ"ל העירייה (אילן בן עדי ט.ש) וראש העירייה".

בבקשה מבקשת ההסתדרות מביה"ד לחייב את העירייה בפיצוי בגובה 200,000 ₪ על פגיעה בחופש ההתארגנות של העובדים ומכוח חוק ההסכמים הקיבוציים.

כמו כן, ההסתדרות מבקשת לזמן דיון דחוף ולהורות על זימונו של ראש העירייה להתייצב בפניו בהליך.

עוד מוסיפה ההסתדרות בבקשה כי פועלה של עיריית אשדוד כלפי נציגות העובדים היא "החלטה מודעת לפגוע בנציגות העובדים המכהנת, לסמן לעובדים שלא כדאי להם לממש את חופש ההתארגנות שלהם, להקים ועד עובדים מטעם העירייה, לפגוע, לאיים ולהפחיד את העובדים ואת נציגותם המכהנת והכל בשל חילופי יו"ר ועד העובדים (ממאיר בן גוזי לאבירם עמר ט.ש) ובשל העובדים שיו"ר ועד העובדים הנוכחי פשוט לא מתאים למנכ"ל העירייה, בעיקר בשל עמידתו על זכויות העובדים ונציגותם".

מההסתדרות מוסיפים כי היו"ר עופר עיני ייפגש היום עם יו"ר ועד העובדים אבירם עמר ועם בן דוד בנושא סכסוך העבודה הקים בעירייה.

ההסתדרות בקשה כאמור מבית הדין לעבודה להוציא צו המקפיא את החלטת העירייה להפקיע את הטיפול בהלוואות לעובדים מוועד העובדים וצו נוסף בבקשה להקפיא את הליכי המכרז למנהלת מדור האירועים.

שתי הבקשות למתן צו מידי נדחו ויתקיים דיון בנושא במעמד שני הצדדים.

5 חברי ועד ידרשו את הדחתו של עמר
"מחר אנחנו נפגשים אם יו"ר ההסתדרות עופר עיני ועם ארנון בן דוד יו"ר מזכירות המעו"ף כעל הפרק בקשתנו להדיח את אבירם עמר מתפקידו כיו"ר ועד עובדי העירייה כי הוא איבד את הרוב שלו בוועד". כך מסרה בתגובה איריס נפתלי, מנהלת אגף האירועים בעירייה וחברה בוועד העובדים.

לדבריה אין שחר לטענת ההסתדרות כאילו אגף האירועים הפך לשמש כוועד עובדי העירייה. נפתלי: "אני עובדת עירייה וכשמנכ"ל העירייה מבקש ממני כמנהלת אגף האירועים לארגן להם הצגה לחנוכה במימון של העירייה, מה אני אמורה לעשות? הוועד לא ארגן זאת והנהלת העירייה מעוניינת לתת לעובדים הצגה. מקור המימון להצגות אלה הוא בכסף של העירייה לא של ועד העובדים. ההנהלה עשתה זאת כדי לא לפגוע בסכסוך העבודה הקיים".

נפתלי מוסיפה כי עמר נור עם תמיכה של 4 חברי ועד כשאחד מהם גם עומד לעזוב אותו. הוא במיעוט כי חמישה חברי ועד לא תומכים בו. המדובר במאיר בן גוזי, אני, רוני אווט, יורם שושן ומוטי הרוש.  באיזה סמכות הוא פונה לבית הדין לעבודה כשאין לו רוב בוועד? הוא איבד את הרוב ואיבד גם את העשתונות. זה המצב".

נפתלי מוסיפה שגם ההלוואות לעובדים מקורן בכספי עירייה ולא בכספי ועד, לכן היא לא מבינה על מה המהומה.

ההסתדרות מסרה בתגובה לטענותיה של נפתלי כי היו"ר עיני לא אמור להיפגש עימה.

מנכ"ל העיריה: הוועד מועל באמון
מנכ"ל העירייה, אילן בן עדי מסר : "ההחלטה של בית המשפט מעידה בעד עצמה. הגיע הזמן שגם ההסתדרות תהיה מודעת למציאות כפי שהיא, ולא למציאות המדומה של יו"ר ועד העובדים החדש. בצירוף העובדה כי לאור תכנון תקציבאי לקוי של יו"ר ועד העובדים החדש לא נשלחו העובדים לראשונה לספורטיאדה, לא חולקו מתנות ראש השנה בזמן ורווחת העובדים נפגעת התחומים רבים ונוספים. אני מקבל פניות של עובדים שהוועד לא מאשר להם הלוואות מסיבות תמוהות ולא מובנות הכוללות לכאורה תנאי תמיכה במאבקו.

 מנכ"ל העירייה מוסיף: " אני חושש מהדרך בה מתנהלים הדברים בנוסף קיימים אי סדרים כספיים, חוסר יכולת לניהול כלכלי של כספי העובדים ע"י יו"ר הוועד החדש.כספם של העובדים המופרשים בכל חודש כסף לוועד העובדים יורד לטמיון.אנו נמשיך ביתר שאת לדאוג לרווחת העובדים.

 כבוד השופט משה טוינה ,בית המשפט האזורי לעבודה  קבע בהחלטתו כי " למען הסר הספק,לא ראינו מקום למתן צו במעמד צד חד,קודם לקיום דיון במעמד הצדדים,בשעה שהמכרז נשוא הבקשה לסעד זמני, פורסם עוד ביום 5.11.2012 ולאור העובדה כי ההחלטה להעביר את הטיפול בהלוואות העובדים לגזברות העירייה אינה מחייבת צו במעמד אחד למניעת נזק בלתי הפיך".

 בית הדין האזורי בבאר שבע, דחה פעם נוספת את בקשת יו"ר ועד העובדים החדש המורה על הקפאת המכרז שנערך בחמישה בנובמבר .

בקשה נוספת שנדחתה היא צו המקפיא את החלטת העירייה להפקיע את הטיפול בהלוואות לעובדים .זאת בנוסף ל-6  צווים אשר נדחו בבקשה הראשונה שהוגשה לפני כחודש ימים. ההחלטה מדברת בעד עצמה ונראה שוב שיו"ר ועד העובדים החדש מצייר תמונה  דמיונית להסתדרות העובדים ומוליך אותם שולל כל פעם מחדש

מנכ"ל העירייה ציין : "עיריית אשדוד, לא תעמוד מנגד אל מול ההתנהלות השערורייתית של יו"ר הועד, שלא נבחר בבחירות דמוקרטיות, בחר לנדות כבר יותר מ-4 חברי וועד (מתוך 9 ) מהישיבות ולאחרונה אף נתגלו אי סדרים כספיים בהתנהלותו אל מול הגזברות. העירייה, מתוך מחויבות לעובדיה ולתושבי העיר, מבצעת פעולות הנועדות להבטיח את המשך מתן השירותים אם זה ברמת תרבות ורווחה לעובדים בדמות הצגת חנוכה ואם זה ברמת שירותים חיוניים לתושבי אשדוד לאור מצב החירום שמדינת ישראל נמצאת בו.

 לצערנו, יו"ר הועד הנוכחי מועל בתפקידו הן כלפי העובדים, כאשר הוא אינו מספק להם את השירותים המינימאליים בתחום הרווחה והתרבות, והן כלפי תושבי אשדוד כאשר הוא מאיים על השבתת שירותים חיוניים בעיר, בשל אינטרסים פוליטיים צרים שלו.

תגובות

תגיות: , , , , , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑