28 פברואר 2020

כלכלה שייב-620

03 ינו' 2014 | טל שמש

0

הסכם הפעימות בטבע אשדוד: העלאה של כ-30%

ההסתדרות מרחב אשדוד וועד עובדי טבע אשדוד השיגו הסכם חסר תקדים לחמש שנים ל-170 עובדי מפעל טבע -אשדוד שיזכו להעלאת שכר בשיעור של 30%.

במסגרת ההסכם שהושג לאחר כחצי שנה של משא ומתן בראשותם של  חיה לחיאני סגן יו"ר סניף ההסתדרות במרחב אשדוד , מוריס אלבז יו"ר ועד טבע אשדוד ובליווי צמוד של יו"ר המרחב חיים שייב, העובדים יקבלו בשלב ראשון תיקון שכר בשיעור של 3-5%.

בנוסף העובדים יקבלו כבר השנה העלאת שכר בשיעור של 5.2-5.6% ובנוסף פרמיה בשיעור של כ-8.5%.

על פי ההסכם בכל שנה, עד שנת 2017 , העובדים יקבלו בכל שנה העלאת שכר בשיעור של כ-5.5%, במספר פעימות: פעימה כפולה ב-2015 בשיעור של כ-11% ופעימה נוספת בשיעור של כ-5.5% בשנת 2017.
כבר בינואר השנה הם ייהנו מעליית שכר בשיעור של כ-20% וכיוון שכל העלאות השכר הבאות יינתנו על בסיס ההעלאה האחרונה, עד סוף 2017 יזכו להעלאה בשיעור של 30%.
במסגרת ההסכם נקבע כי דווקא בעלי השכר הנמוך יזכו להעלאה הגבוהה יותר ועובדים טובים אף יזכו לעליית שכר גבוהה יותר. כמו כן ההעלאות לא באו  על חשבון תוספת הוותק לה זכאים  העובדים.

בנוסף, המעביד יגדיל השתתפותו בהפרשות לפנסיה ב-1.5% ומעתה הפרשת המעביד תעמוד על 7.5%. עוד הוסכם כי טבע תרחיב  את  המימון המלא בגין לימודי בני עובדים באוניברסיטאות מ-4 ל-7 שנים כך שיוכלו לסיים תואר ראשון ושני. במסגרת ההסכם היו הישגים נוספים  לעובדי משמרות, וגם  תוקם קבוצת קטרגל וקבוצת כדורשת ויורחבו פעילויות התרבות.

"הסכם זה לתקופה של חמש שנים מבטיח גידול משמעותי בשכר הריאלי, כל שנה  וההישג מתחדד לאור אי הוודאות בה מצויה חברת טבע והפרסומים האחרונים שדיברו אפילו על גל פיטורין וצמצומי התייעלות בחברה", מציין חיים שייב, יו"ר ההסתדרות במרחב אשדוד.

שייב: "לשכר היסוד נוספו רכיבים נוספים כמו פרמיה.  מחזיקת התיק חיה לחיאני ויו"ר הוועד מוריס אלבז עשו עבודה מצוינת. הסכם זה מלמד על החשיבות הרבה שיש להתארגנות עובדים במקומות העבודה גם בהיבט של השמירה על הביטחון התעסוקתי וגם בכל הנוגע לקבלת שכר ראוי".

במפעל הממוקם ברחוב האורגים באזור התעשייה באשדוד, מייצרים תרופות נוזליות, אינפוזיות ומוצרי חיטוי.

תגובות

תגיות: , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑