18 פברואר 2020

כלכלה חסן-אלון-4-13

21 ינו' 2016 | ריכוז כתבים

0

הפרקליטות: החלטנו להגיש כתבי אישום נגד אלון חסן, שוקי סגיס ובעלי דנה לוגיסטיקה

פרקליטות מחוז דרום (פלילי), הודיעה היום לבאי כוחם של ששת החשודים בפרשת השחיתות בנמל אשדוד כי לאחר שהטענות שנטענו על ידם בהליכי השימוע נשקלו בכובד ראש, הוחלט לדחותן. בהתאם לזאת, בתקופה הקרובה יוגש כתב האישום לבית המשפט בבאר שבע, כנגד כל החשודים, כל אחד לפי חלקו. החלטה זו התקבלה על דעתו של פרקליט המדינה, שי ניצן.

 אלה החשודים שהוחלט להעמידם לדין:  

 שוקי סגיס – מנכ"ל נמל אשדוד לשעבר – עבירות מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור ובתאגיד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

אלון חסן – יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר – עבירות של לקיחת שוחד, בקשת שוחד, מרמה והפרת אמונים ועוד.

 דוד חסן, יניב בלטר ואורי בלטר –שותפיו לעסקים של אלון חסן – קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון, עבירות מס ועוד.

חברת "דנה לוגיסטיקה" (כל החשודים, מלבד שוקי סגיס, היו בעלי אינטרסים כלכליים בחברה) – קשירת קשר לביצוע פשע (הלבנת הון ושוחד), לקיחה ובקשת שוחד, איסור הלבנת הון, עבירות מס ועוד.

 על פי החשד, אלון חסן, יו"ר ועד העובדים בנמל דאז, בצוותא עם רוב החשודים, הפיקו טובות הנאה אסורות לאלון חסן ולהם, בהיקף של מיליוני שקלים, מפעילות תפעולית שהתנהלה בתחומי נמל אשדוד במהלך השנים 2013-2010, וזאת, בין היתר, ע"י ניצול מעמדו של חסן להשגת התקשרויות כספיות פסולות לחברת דנה לוגיסטיקה, שבעליה היו קשורים אליו קשר הדוק. בתקופה לעיל, אפשרו שוקי סגיס, מנכ"ל הנמל, ואלון חסן לחברת דנה לוגיסטיקה, שהינה חברה פרטית, המורכבת מבני משפחתו של אלון חסן וממקורביו האישיים והעסקיים, לפעול בתוך נמל אשדוד, על מנת לקדם את תועלתו הכספית והאישית של אלון חסן ומקורביו, תוך הסוואת הקשר בין אלון חסן לחברה.

 אלון חסן ושוקי סגיס פעלו, לכאורה, בניגוד עניינים חריף לתפקידם הציבורי, ובדרכי מרמה, כדי שחברת דנה לוגיסטיקה תקבל חוזים ועבודות מלקוחות מובילים בנמל. כל החשודים ניצלו את תלותם הכלכלית של אותם לקוחות בנמל ובוועד העובדים, והציגו בכזב את חברת דנה כגורם ששכירת שירותיו הכרחית לפתרון בעיותיהם של לקוחות הנמל מול הנמל וועד העובדים שלו. התקשרויות אלה, שהלקוחות נאלצו להתקשר בהן עם חברת דנה לוגיסטיקה, הזרימו לקופתה של חברת דנה עשרות מיליוני שקלים, שהועברו בחלקם לאלון חסן באמצעות עסקיו הפרטיים, ואף שימשו חלק מהחשודים לעסקאות בינלאומיות של סחר בדלק גנוב והלבנת הון.

החשודים מוזמנים לשלח תגובותיהם להחלטה ל-ashdodnews@gmail.com  ונשמח לפרסם אותן.

תגובות

תגיות: , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑