20 אוגוסט 2017

כלכלה קשישה-כובע-גרב620

03 פבר' 2016 | טל שמש

0

הקרן לידידות: מענקי חימום כ-2000 לקשישים חסרי פנסיה באשדוד

הקרן לידידות, בראשות הרב יחיאל אקשטיין מחלקת בימים אלה מענקי חימום בסך 350 שקלים ל- 2059 קשישים אשדוד. המענקים מחולקים על ידי עובדי הרווחה בעיר ועמם עשרות מתנדבים אשר יושבים עם כל קשיש, מפיגים את בדידותו ומעניקים לו את הסיוע.

החלוקה באשדוד מתבצעת במסגרת מבצע "מחממים בידידות" בו הקרן מעניקה מענקי חימום ל-25 אלף קשישים ב-100 יישובים ברחבי הארץ אשר אינם נכללים ברשימת הערים הקרות של הביטוח הלאומי ועל כן הקשישים בהם אינם זכאים למענקי חימום בחורף מהמדינה.

לקראת מבצע הסיוע ערכה הקרן לידידות סקר מיוחד, בשיתוף מכון גיאוקרטוגרפיה, אשר מציג תמונה מדאיגה על פיה כל קשיש חמישי בישראל מוותר על חימום ביתו בגלל אילוצים כלכליים וכי אחד משישה קשישים מוותר על צרכים בסיסיים אחרים כגון מזון או תרופות על מנת לעמוד בהוצאות חימום הבית.

נשיא הקרן לידידות, הרב יחיאל אקשטיין מוסיף כי: "מצוקתם האדירה של הקשישים בישראל היא קטסטרופה חברתית שיש לנהוג בה כבכל מצב חירום אחר. בעבור הקשישים ויתור על מזון, תרופות או חימום עשוי ואף מהווה לעיתים גזר דין מוות. רק בשבוע האחרון אנו מדווחים על מקרים שונים של קשישים אשר נפגעו קשות ואף מתו כתוצאה מהיפותרמיה. אותם קשישים אינם מתגוררים ביישובים שהמדינה הגדירה כקרים ועל כן לא זכו לקבל מענקי סיוע לחורף. יחד נגיע לקשישים החלשים ביותר ונאפשר להם לעבור את החורף בשלום".

תושבי אשדוד המעוניינים להצטרף להתנדבות למען הקשישים בחורף ובמשך כל השנה מוזמנים לפנות לקרן ולהירשם באמצעות דף הפייסבוק www.facebook.com/kerenyedidut או באמצעות המייל volunteers@ifcj.org.il.

תגובות

תגיות: , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑