27 פברואר 2020

כלכלה כנפוגבי-כנפועמרם620

20 דצמ' 2012 | ריכוז כתבים

0

כנפו נגד כנפו: גדרה לא תצורף לתאגיד המים של אשדוד

העיר גדרה לא תצורף ליובלים, תאגיד המים העירוני של אשדוד בראשותו של עו"ד גבי כנפו. כך החליטה מועצת העיר כשאת ההתנגדות הוביל ממלא מקום ראש העיר עמרם כנפו. לאחר שגם חבר הנהלת העיר יצחק גבאי הצטרף למתנגדים נערכה הצבעה במהלכה אפילו ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי הצביע נגד הצטרפותה של גדרה.

מ"מ ראש העיר כנפו טען בישיבה כי מתוך נסיונו כממונה על תיק הכספים, בכל איגוד בו אשדוד משתתפת עם ערים אחרות, עיקר הנטל הכלכלי רובץ על כתפיה הרחבות של אשדוד. זה נכון לאיגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד-חבל יבנה ולאיגוד כיבוי האש. לדבריו אין סיבה שתושבי אשדוד יממנו את הוצאות המים של תושבי גדרה. המ"מ כנפו הוסיף כי אשדוד לא השלימה את עתודות הבנייה שלה במשולש החקלאי וברובע המיוחד והוא חושש כי המט"ש (מרכז לטיפול בשפכים) לא יוכל לעמוד גם בגידול הצפוי בעיר ובטיפול בביוב של תושבי גדרה.

חבר המועצה גבאי התנגד בין היתר בטענה כי "אין לנו את הנתונים כדי להבין את המשמעויות של צירופה של גדרה לתאגיד המים של אשדוד. דיון כזה עם נתונים צריך להגיע קודם לשולחן של הנהלת העיר לפני שהוא מגיע למועצת העיר". לדבריו, בעבר, כשדנו על צירופה של יבנה, בידי חברי ההנהלה היו הנתונים כדי להגיע להחלטה.

אגב, ראש העיר לשעבר צבי צילקר, כיום חבר מועצת העיר שנכח בדיון אך הצהיר כי לא ישתתף בו, עובד במועצה המקומית גדרה. גם יו"ר תאגיד יובלים עו"ד גבי כנפו שנכח בדיון הצהיר כי הוא לא משתתף.

תגובות

תגיות: , , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑