28 פברואר 2020

כלכלה שייב-נואם620

07 ינו' 2014 | טל שמש

0

כ-100 טכנאי סופרגז חתמו לראשונה על הסכם קיבוצי

כ-100 טכנאים עובדי קבלן של חברת בת של סופרגז חתמו השבוע לראשונה על הסכם קיבוצי לשלוש שנים לאחר שבחרו להתארגן תחת מטריית ההסתדרות של מרחב אשדוד.

"הכל התחיל מטכנאי בודד שפנה אלי והתעניין בהתארגנות תחת מטריית ההסתדרות", נזכר אלי אברמוביץ רכז האיגוד המקצועי של ההסתדרות במרחב אשדוד. "אמרתי לו: תארגן כמה עשרות ונוכל להתחיל במהלך. המדובר בטכנאי גז שעוסקים בעבודה בטיחותית מסוכנת. הם  נקראים בשעות לא שגרתיות ועוזבים את משפחותיהם במטרה לטפל בדליפות גז. הם כוננים בדיוק כמו רופאים".

אברמוביץ: "לפני כשנה וחצי התקיימה  במשרדי המרחב, אסיפה בהשתתפות כ-50 עובדי סופרגז אשכולות בע"מ העובדים בחברה קבלנית של סופרגז. בתחילה הם היו ממש מפוחדים וביקשו שבפניות שלנו להנהלה לא נזכיר שמות".

המדובר בעובדי דור ב', להבדיל מעובדי סופרגז עובדי דור א' שכבר מאורגנים. עובדי דור ב' הועסקו בחברה קבלנית שלמעשה קיבלה את כל ההנחיות מחברת סופרגז עצמה אך הם לא נהנו מזכויות עובדי דור א'. נבחר ועד עובדים המונה 5 חברים בראשותו של גבי רובין ובימים האחרונים נחתם לראשונה הסכם קיבוצי לשלוש שנים בחסות ההסתדרות במרחב, במסגרתו הטכנאים יזכו בין היתר לעליה משמעותית בתלוש השכר במהלך שלוש פעימות, אחת בכל שנה.

במסגרת ההסכם נקבעו מסגרות העבודה של הכוננים, היציאה לקריאות, תנאי פנסיה וקרן השתלמות, ביגוד, תשלום בחגים, דמי הבראה ומחלה, חופשה שנתית, שי לחגים וגמול השתלמות. נקבע תקנון משמעת המסדיר היחסים לקבלה ופיטורין וסוכם שכל שלוש שנים הם יזכו להעלאה בדירוג.

חיים שייב, יו"ר ההסתדרות במרחב אשדוד: "אנו ממשיכים בתנופה אדירה של ארגון מקומות עבודה תחת מטריית ההסתדרות. המשא ומתן לחתימת ההסכם היה מהיר יחסית כי שני הצדדים הכירו בצורך של הסדרת זכויות וחובות העובדים. חשוב לציין כי מדובר בחברה ברמה הארצית    ומחמיא לנו שהם בחרו דווקא במרחב אשדוד שיוביל את ההתארגנות ושנייצג אותם במשא ומתן. אני קורא לעובדים לא לחשוש מהתארגנות, אנו נעשה מצידנו כל שיידרש במאבק למען חתימה על עוד הסכמים קיבוציים".

תגובות

תגיות: , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑