18 פברואר 2020

כלכלה סגיס11-12-620

27 מאי 2014 | ריכוז כתבים

0

פרשיית נמל אשדוד: מנכ"ל הנמל לשעבר שוקי סגיס ואלון חסן נעצרו

רעידת אדמה בנמל אשדוד: בית משפט השלום בפתח תקוה האריך היום את מעצרם של שוקי סגיס בן 54, לשעבר מנכ"ל נמל אשדוד, אלון חסן, בן 44, יו"ר ועד הציוד המכאני בנמל בחשד לקבלה ומתן שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה, סחיטה והלבנת הון. עוד נטען בבקשה כי אלון חסן יחד עם אחרים קידם את ענייניו ועסקיו האישיים בנמל אשדוד תוך סחיטה באיומים.
יחד איתם נעצר איש עסקים ידוע מאשדוד ששמו נאסר לפרסום עד מחר בצהריים. הוא חשוד במתן שוחד, סחיטה באיומים, קבלת דבר במרמה והלבנת הון. גם דוד חסן, בן 45, בן דודו של אלון חסן וסמנכ"ל תפעול בחברת דנה נחשד באותן עבירות. איתם נעצר איש עסקים נוסף , שנחשד בסחיטה של חברות על מנת שישתמשו בשירותי חברת דנה,  הלבנת הון ובמתן שוחד לעובדי נמל אשדוד שיקדמו ענייני החברה. חשוד נוסף, עובד בדרג מנהלי בינוני בנמל נעצר אך שמו נאסר לפרסום.

השופט מיכאל קרשן נימק את הארכת מעצרו של אלון חסן בכך שעסקינן על פי החשד בפרשה מורכבת ומסועפת של מעשה סחיטה והשפעה על גורמים שונים שעל פי החשד לחשוד יד בכולם והכל לטובת קידום אינטרסים פרטיים. השופט: "שקלתי בדעתי להיעתר לבקשת המשטרה במלואה משום שעל פניו ניתן להעריך כבר בשלב זה, כי מורכבות החקירה והפעולות שיש לבצע במהלכה ימשכו לאורך זמן אלא שבשבוע הבא חל חג השבועות וראיתי לנכון לפקח על עבודת המשטרה ולהבטיח כי החקירה מתקדמת באופן יעיל ומהיר בכל זאת טרם החג.

לגבי איש העסקים השופט קבע כי קיים חשד סביר הקושר אותו לכל העבירות המיוחסות לו.
מעצרם של אלון ודוד חסן ושל איש העסקים ששמו נאסר לפרסום הוארך ב-6 ימים עד ליום שני ה-2 ליוני.  מעצרו של סגיס מנכ"ל הנמל לשעבר הוארך עד יום שישי ולאחריו ישהה במעצר בית מלא בביתו. נגד סגיס הוצא צו הרחקה מהנמל, וצו איסור יציאה מן הארץ למשך 90 יום.
על דוד חסן ואיש העסקים הנוסף אמר השופט כי "עיינתי בדוחות הסודיים ובחומר החקירה שנאסף עד לעת הזו. מסקנתי היא, כי לפחות בשלב זה, מתקיים חשד סביר הקושר את שני החשודים לכל המיוחס להם על ידי המשטרה. המעורבות של שני החשודים היא מעורבות מרכזית, ושלא כנטען על ידי באי כוחם. לא ראיתי לנכון בשלב הזה להבחין בין חשודים אלה לבין החשודים המרכזיים בפרשה, אשר נעצרו על ידי למשך 7 ימים".
חשוד נוסף ששמו נאסר לפרסום נעצר ל-24 שעות ובהמשך ישהה במעצר בית. נעצרו חשודים נוספים ביניהם אנשי עסקים אך כיוון שהם שוחררו בתום החקירה ומעצרם לא הוארך, מערכת אשדודניוז החליטה שלא לציין את שמם.
עדכון: ערעורו של איש העסקים שלא לפרסם את שמו נדחה היום על ידי בית המשפט המחוזי בלוד וניתן יהיה לפרסמו החל ממחר ה-29.5 בשעה 14:00.

תגובות

תגיות: , , , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑