28 ינואר 2020

כלכלה צבניאשוילי620-דנדש

17 ספט' 2013 | ריכוז כתבים

0

צבניאשוילי מעוצמה: "מאכילים אותנו בשקרים והורסים את העיר"

"ניהול נכון של העיר מניע את כלכלת העיר, מפתח אותה, מעצים אותה, משפר את איכות החיים של התושבים ומדרבן אותם להצלחות ולהישגים אישיים", אומר יגאל צבניאשוילי, המתמודד בראש "עוצמה לאשדוד" למועצת העיר. צבניאשוילי: "קלות, שקיפות ורגישות – אלו מילות המפתח בכל הקשור ליחסים אל מול יזמים ובעלי עסקים.

לדבריו, "חברה תבוא לפה, אם נדמה כי מרחיקים אותה בכוונה במקום לחבקה? איך אפשר לפתח בעיר מיזמים בתחומי מסחר, תיירות, דיור, הייטק ועוד, כאשר במקום להביא מקצוענים – ממנים מקורבים. עם מי אפשר לדבר על עסקים ועל מילה של מי אפשר לסמוך, כאשר בכירים נחשדים בפלילים וממשיכים לעבוד כאילו דבר לא קרה, וחמור מכך – לעתים בזמן ההשעיה אף ממשיכים לשלם להם את שכרם. נדמה כי העירייה הפכה לחבורה מצומצמת שמנהלת אותה על פי האינטרסים הפרטיים שלה, והתואר ראש עיר הוא סמלי בלבד. זו הסיבה שיש לתת דגש ולבחון בקפידה את הממונים על תיקים רגישים כמו כספים והנדסה. אגף ההנדסה עוסק בתכנון העתידי של העיר, הוא פרוץ לשחיתות. כשמערימים קשיים על כמה לבנות ואיפה לבנות בשילוב עם מצוקת דיור, ובמקום לפשט תהליכים, במקום לזרז תהליכים ולהקצות מסלול מהיר לנושא הדיור, מעורבים בתחום שיקולים לא מקצועיים – מה התוצאה? הצעירים נוטשים את העיר, ובעלי הקרקעות לא בונים עליהן".

בפניה לתושבי העיר אומר צבניאשוילי :"אתם כתושבי העיר צריכים לדעת שבערים מתקדמות זו אינה ההתנהלות הנכונה. מחלקות העירייה חייבות להפגין יעילות, ואני אעמוד על כך כחבר מועצה. יש לפעול על פי אמנת שירות בין אם אתה מגיע כתושב ובים אם אתה מייצג  עסק כלכלי. יזם לא צריך לרוץ במסדרונות העירייה, הוא צריך שהפקידות תרוץ אחריו. אם יזם מרוויח, העיר מרוויחה, העירייה מרוויחה. ושלא יעבדו עליכם, ויספרו שיש כאן איזו שהיא תשתית להקמת מפעלי הייטק, ושנפתחה בעיר חממת הייטק. לכאורה נפתחה חממה כזו לפני כחודש. המכובדים חייכו למצלמה וקיבלו תמונה בעיתון. נדמה כי זה מה שחשוב להם. אז יש לכם סטארט -אפ? מחפשים חממה? חושבים שהגעתם למקום הנכון? לא בדיוק. ראשית, זה מיועד לעולים חדשים. החממה מעניקה הדרכה בתשלום ולא מסייעת בגיוס כסף או בקידום עסקי. קליטת היזמים תתחיל בכלל בינואר 2014. העיקר שמי שמנהיג את העיר זכה לתמונה בעיתון… נכון שיש לדאוג לקליטה מוצלחת של עולה חדש, אבל באותה מידה גם למי שאינו מוגדר כעולה חדש. אף אחד לא מלקק כאן דבש… ואם אקדמאים צעירים ויזמים מתחום ההייטק עוזבים את העיר – עולים חדשים או ותיקים – כולנו מפסידים".

באלה שעזבו את העיר הוא אומר: "אם אתם פוגשים או שומעים או קוראים אדם שאינו מתגורר כאן יותר, אך משבח את ההנהגה הקיימת, חשבו היטב מה האינטרס שלו. אם ההנהגה כל כך טובה לעיר ולתושבים, מדוע אותו אדם עזב את העיר? אם מי שעומד בראש ומי שמוביל את המדיניות כל כך מתאים לתפקיד, מדוע הילדים של אותו תושב לשעבר אינם נהנים מהחינוך ומאיכות החיים שהעיר שלנו מציעה? רבותיי, פתי מאמין לכל דבר. אנחנו כבר החכמנו. אני מאמין במנהיגות בעלת אומץ לב ציבורי ולא בעסקנות. במנהיגות בעלת יושרה ציבורית המתנהלת בשקיפות ובשיתוף הציבור. אני מתחייב לפעול למען תושבי אשדוד כחבר מועצת העיר במלוא העוצמה!"

תגובות

תגיות: , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑