18 ספטמבר 2019

כלכלה שופטת-שירלי-דקל-נוה620

11 אפר' 2013 | ריכוז כתבים

0

קרני, בורוס, יהשוע ובביץ נעצרו בחשד לנסיון לעקוץ בנקים

ארבעה תושבי אשדוד, ארבעה תושבי רחובות, תושב יבנה ותושב קריית מלאכי נעצרו אתמול בחשד לנסיון לעקוץ מספר בנקים תוך שימוש במסמכים מזוייפים.

ארבעה מהחשודים הם תושבי אשדוד: שמואל יהשוע, אבא יוסף בורוס, ניר קרני ואיליה בביץ. לכל הארבעה מיוחס חשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה וזיוף בנסיבות מחמירות, ושימוש במסמך מזויף בכוונה לקבל דבר.

השופטת שירלי דקל נוה,  מבית משפט  השלום בראשל"צ האריכה את מעצרם של יהושוע ובורוס ביום ושל שני האחרים עד יום ראשון.

ניר קרני, בעל עבר עשיר בעבירות מרמה,  נחשד כי נכנס יחד עם יהושוע למספר בנקים באשדוד ופתח חשבונות תוך שימוש בתלושי שכר מזוייפים. סנגורו טען כי קרני בא סה"כ לעזור לחבר וכי למשטרה אין ראיות לגבי החשדות הנוגעים לזיוף מסמכים ולקבלת כסף מהבנק ולכן ביקש לשחררו למעצר בית בבית חמותו.

השופטת נמקה החלטתה להאריך את מעצרו עד ליום ראשון הקרוב, בכך שקיים חשד סביר שהחשוד מעורב בעבירות ובנוסף הוא בעל עבר פלילי הכולל קשירת קשר לביצוע פשע, החזקת ציוד לזיוף כרטיס אשראי,  זיוף בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, פריצה לבית, גניבה ועוד. הוא אף ריצה מספר תקופות מאסר ונחקר לאחרונה בחשד להונאה.

אבא יוסף בורוס ניסה לפתוח חשבון תוך שימוש בתלוש שכר ותדפיסי בנק מזוייפים אך לא הצליח לאחר שהבנק קיבל התראה שלא לפתוח לו חשבון. זאת לאחר בדיקה בה התגלה כי תדפיסי החשבון מזויפים.

סנגורו טען בבית המשפט כי מדובר באדם שפתח חשבון בנק וניסה לקבל הלוואה ולא הצליח . הוא ביקש לשחררו בתנאים. השופטת קבעה כי קיים חשד סביר שהוא מעורב בעבירות המיוחסות לו והאריכה את מעצרו ביום אחד.

איליה בביץ פתח חשבון בבנק לאומי באמצעות תלוש משכורת מזוייף ותדפיסי בנקים מזוייפים וניסה לפתוח חשבון גם בבנק דיסקונט. הוא שומר על זכות השתיקה וגם לפני כחודשיים כשנחקר בהונאה דרום בחשד לזיוף צ'ק וקבלת דבר במרמה,  שמר על זכות השתיקה.

סנגורו טען כי בביץ לא  עמד מאחורי התכנית לעקוץ הבנקים ואין סיבה להאריך מעצרו כי בחר לשמור על זכות השתיקה. הוא ביקש לשלוח אותו למעצר בביתו אימו עקב בעיות בריאותיות.

השופטת קבעה לאחר שעיינה בחומר חקירה סודי, כי קיים חשד סביר שהוא מעורב בעבירות המיוחסות לו וכי  לשתיקתו יש השלכה להארכת מעצרו.  השופטת הוסיפה כי לחשוד עבר פלילי רב של הפרת הוראות חוקיות, עבירות רכוש, שימוש ברכב ללא רשות, גניבת רכב, איומים ועבירות נגד שוטרים ועובדי ציבור. מעצרו הוארך עד ליום ראשון.

סנגורו של שמואל יהושוע, החשוד הרביעי מאשדוד ביקש להאריך את מעצרו ביום אחד בלבד. על פי החשד הוא פתח חשבון בנק תוך שימוש במסמכים מזוייפים,  הוציא במירמה אלפי שקלים וניסה לפתוח חשבונות בעוד שלושה בנקים. החשוד מסר גרסה הקושרת אותו לעבירות המיוחסות לו ומעצרו הוארך רק ביום אחד עקב נסיבות אישיות שהשופטת ביקשה שלא לפרט.

תגובות

תגיות:התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑