29 ינואר 2020

כלכלה קרל-ברג-לפני-אחרי-בלטות

06 יוני 2013 | טל שמש

0

רובע ח': בת 63 שנפלה בכניסה לקרל ברג תובעת כ-300 אלף ₪

בית משפט השלום בקריית גת יכריע בחודש הבא לגבי גובה הפיצוי שמגיע לל', בת 63 מאשדוד שנפלה על המדרגות המובילות לסניף קרל ברג ברובע ח'. זאת, לאחר שלפני כארבע שנים בעת שעלתה על מדרגה נתקלה רגלה הימנית בפתח שהיה בין המרצפת במדרכה למדרגה, דבר שהביא לאיבוד שיווי המשקל, לנפילתה ולפציעתה הקשה בקרסול כף רגל ימין .

עו"ד דותן לינדנברג שהגיש התביעה על סך של כ-300 אלף ₪ בשם האשה, טען כי לאחר התאונה תוקן המפגע ע"י הגבהת המרצפות שליד מעקה האחיזה תוך שהוא מצרף תמונות המנציחות את המצב לפני ואחרי התאונה. בתביעה נטען כי בעלי המרכול לא דאגו לתחזק את המדרגות כראוי על מנת שלא תהוונה סכנת נפילה מפני עוברים ושבים ולא טרחה לתקן המפגע מבעוד מועד אלא עשתה כן רק לאחר קרות התאונה. בכך הפרה את חוק התכנון והבניה ופקודת העיריות.

בעקבות הפציעה נגרם לל' שבר עם תזוזה בקרסול ימין והיא נזקקה לניתוח וקיבוע באמצעות ברגים שבוצע בבית חולים קפלן ברחובות. ד"ר יוחנן חורב שמונה כמומחה רפואי מוסכם מטעם בית המשפט, קבע לה בחוות דעתו, נכות רפואית לצמיתות בשיעור של 10% בגין מגבלות תנועה בקרסול תוך שהוא מציין כי האשה  צפויה לסבול מהגבלות בעמידה והליכה ממושכות.

עו"ד לינדנברג טען בכתב התביעה כי מאז התאונה ובעקבותיה מתקשה התובעת ותתקשה אף בעתיד בניהול משק ביתה כבעבר והיא מתקשה בביצוע פעולות יומיומיות פשוטות. עוה"ד דורש בבית המשפט לפצות את האשה בגין עזרת צד ג', עזרה סיעודית, וכאב וסבל.

קרל ברג ביקשה בכתב ההגנה לדחות את התביעה על הסף בין היתר בטענה כי השטח בו נפלה הוא באחריות העירייה וטען כי הכבישים והמדרכות אינם חייבים להיות מקום נטול כל סיכון.  בנוסף נטען כי לאשה "רשלנות תורמת" כי היתה צריכה  להתבונן היכן היא דורכת.

בא כוחה של קרל ברג ציין בדיון האחרון כי הוא נמצא במשא ומתן עם עיריית אשדוד כדי שזו תשתתף בשיעור של 20% בפיצוי שיקבע בית המשפט. בעקבות הודעה זו,  השופט  אבישי זבולון קבע דיון נוסף בחודש הבא מתוך כוונה ששני הצדדים יגיעו עד אז לפשרה באשר לגובה הפיצוי שייפסק לטובת האשה.

תגובות

תגיות: , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑