20 אוגוסט 2017

כלכלה שלמה-בן-עזרי-רשם-הקבלנים-כהן

09 אפר' 2013 | טל שמש

0

רשם הקבלנים יבקר באתרי בנייה באשדוד והסביבה

ארגון הקבלנים במחוז אשדוד והשפלה יארח לאחר יום העצמאות את רשם הקבלנים, עו"ד אמנון כהן, וצוותו. הביקור הוא חלק מהמאבק של ארגון הקבלנים למיגור התופעה של בנייה באמצעות קבלנים לא רשומים. הנהלת הארגון, הרשם וצוותו יצאו לסיור מקצועי באתרי בנייה בתחום הבנייה למגורים ובאתרי עבודות תשתית. לאחר מכן ייפגש עו"ד כהן עם נציגים מהוועדות המקומיות באזור לדיון בנושא אכיפת חוק רישום קבלנים.

בשיחה שהתקיימה בין רשם הקבלנים, עו"ד אמנון כהן, לבין מנכ"ל הארגון שלומי בן עזרי, ציין הרשם כי במרחב הגיאוגרפי של אשדוד והשפלה נבנים פרויקטים שלא על ידי קבלן רשום, וכי בכוונתו לפעול במרץ למניעת התופעה.

מקרים כאלו נפוצים במגזר הבנייה הפרטית (וילות וצמודי קרקע), בעיקר במושבים שמסביב לאשדוד, אם כי גם באשדוד ידוע על עבודות שיפוצים בהיקפים נרחבים המתבצעים שלא באמצעות קבלן רשום כפי הנדרש על פי חוק.

מנכ"ל הארגון שלומי בן עזרי מסביר כי לרשם יש האפשרות והיכולת, במסגרת תפקידו, לשלוח חוקרים פרטיים לאתרים ולהוציא צו הפסקת עבודה במידת הצורך. אם מעורב בתהליך קבלן רשום, הרשם רשאי להענישו עד לרמת שלילת רישיון.

"זוהי אחת המטרות העיקריות של הארגון", אומר בן עזרי, "ארגון הקבלנים פועל באופן שוטף מול גורמי האכיפה בכל מקרה שבו מתבצעת בנייה שלא על פי חוק, וזאת באמצעות הפניית תשומת לבם של מהנדסי הוועדות המקומיות לתכנון ובנייה, משטרת ישראל והאגף לאכיפה על העסקת עובדים זרים (משטרת ההגירה לשעבר), שכן באתרים כאלה בדרך כלל הבנייה מתבצעת על ידי עובדים לא חוקיים. מדובר באינטרס הנוגע הן לקבלנים הרשומים כחוק, והן ללקוחות שעלולים להיפגע מכשלים בטיחותיים. ואכן, כתוצאה מטיפול של הארגון הופסקה בנייה ובוטלו הסכמים במקרים בהם בנה קבלן לא רשום, עד אשר הוכח כי המבצע החדש רשום כחוק".

תגובות

תגיות: , , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑