27 פברואר 2020

ספורט גנץ-אסתי-רמטכל620-3-13

19 מרץ 2013 | ריכוז כתבים

0

בן זקן וטרודלר בין מקבלים פרסי הספורט של אשדוד

בתמונה אסתי גנץ ואחיה הרמטכ"ל. רשות הספורט העירונית כיבדה והוקירה אמש את ספורטאי אשדוד באירוע ייחודי ומרגש. בית יד לבנים התקשה להכיל את הרבים, שבאו ליטול חלק באירוע ההצדעה שהפיקה הרשות העירונית לספורט. המעמד הוקדש לספורטאים ולאנשים "שבזכות אמונתם, נחישותם והתמדתם, הציבו את אשדוד בפסגת מפת הספורט הישראלי", ציין אלון חזן, מנחה הערב עובד הרשות ובעבר שחקן נבחרת הכדורגל. רשות הספורט בחרה-בעקבות קריטריונים שנקבעו 26 ספורטאים, שהשיגו בשנה החולפת הישגים יוצאי דופן ברמה הלאומית והבינלאומית. לצידם נבחרו,15  "אישי ספורט" ותיקים, שפעילותם רבת השנים מאחורי הקלעים "ולצידי המגרש", תרמו לפיתוח וקידום ענפי ספורט שונים בעיר.

ראש עיריית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי הדגיש בדבריו, את "המהפכה הספורטיבית העוברת על העיר בשנים האחרונות בתחום הספורט העממי. כן, העלה על נס, את הישגי ספורטאי אשדוד בתחומי הכדורסל, השייט, הקריקט, הפטנק, השחייה ואומנויות הלחימה למיניהן, שבהן זכו ספורטאים יחידים וקבוצות מאשדוד, באליפויות ושיאים לאומיים.

הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ שהוזמן לאירוע הוסיף כי, "באתי בתור אחיה של אסתי גנץ (עובדת בכירה ברשות הספורט) אבל אני מכיר ומוקיר את אשדוד שנים רבות. חזיתי בצמיחתה והתפתחותה. בשם צה"ל אני מודה  על שיתוף הפעולה האמיץ עם העירייה ורשות הספורט באשדוד (מרוץ גולני, מרוץ חיל הים, מרוץ הלפיד, הטריאתלון ועוד). העיסוק בספורט מאוד חשוב וחיוני בעיני. אנחנו בצה"ל נמשיך להגן על העיר ואתם תמשיכו לפרוח ולשגשג".

מיקי רוזנברג-מנכ"ל רשות הספורט העירונית נשא ברכה אישית אמוציונלית תוך שהצהיר על הגשמת חזון וחלום אישיים בתחום הספורט: "אחרי שרות רב פעלים של 42 שנים בתחום הספורט בעיר".

הספורטאים ואישי הספורט זומנו במה בזה אחר לקבלת מגיני קריסטל מפוארים שהופקו במיוחד לאירוע זה. בנוסף למקבלי הפרסים על פי אמות המידה שנקבעו מראש,נוצל המעמד להענקת פרסים מיוחדים למספר אישים.

במהלך הטקס, רשות הספורט נפרדה במילים חמות משלמה סביה מפקח מנהל הספורט באזור אשדוד, שליווה ותמך ברשות הספורט באשדוד שנים רבות.

צבי מנור מנכ"ל מפעל "אגן כימיקלים" זכה בפרס על שיתוף פעולה פורה לטובת הקהילה באשדוד.

אסתי גנץ-בוחניק זכתה בנשיקה מאחיה..בני גנץ.. ובפרס על הצטיינות, יוזמה והובלת פרויקטים רבים בתחום הפעילות הגופנית בקרב מוסדות החינוך בעיר".

בין מקבלי הפרסים נכלל גם אלי זצ'בסקי ז"ל ששימש  מנהל מח' הספורט הראשון בעיר.  הוא הטביע חותם והשפיע רבות על התפתחות הספורט בעיר בראשיתה. אשתו ציונה תבל"א, הוזמנה וקיבלה את הפרס לכבודו.

סרטון מיוחד במינו ומרגש, על הספורט של אשדוד בשנותיה הראשונות, ועד להישגים האחרונים, הופק ע"י דודו בן זינו-ראש מרכז התקשורת הקהילתית.

אלון חזן שהנחה  את הערב בחן רב ובמקצועיות, פתח וציטט את הספורטאי הדגול טל ברודי "אנחנו על המפה".

הזוכים בפרסים , אישים שתרמו לספורט

 1. ג'ף גפן – הג'נטלמן ואיש הספורט שהקים את ענף הבדמינטון באשדוד ובישראל כבר בשנות ה- 60 ובמשך כ- 4 עשורים. אחראי על טיפוחם של הדורות הבאים.

 גלעד טרודלר – ממייסדי אגודת וקבוצת הכדורגל מכבי עירוני אשדוד איתה רשם היסטוריה של העפלה לליגת העל בכדורגל. גלעד היה ממקימי האגודה הרב ענפית ספורטאי מכבי אשדוד שכיום הינה אחת מאגודות מכבי הגדולות בישראל. העלה את תרבות ניהול הספורט לרמות גבוהות.

 1. ג'קי בן זקן – מיוזמי הקמת האיחוד ההיסטורי בכדורגל והקמת מ.ס. אשדוד. האחראי על הצבתה של הקבוצה על מפת הכדורגל הישראלי עם איגום משאבים וטיפוח מחלקת נוער מהבכירות והמצליחות בישראל המונה מאות רבות של בני נוער.
 2. שלמה כהן- אברהם גרינבאום – ממקימי הטניס באשדוד שבמשך 20 שנים משקיעים ממרצם ויכולתם לקידום הטניס בעיר. אין ספק שניתן לומר כי בזכותם קיים הטניס באשדוד החל מהקמת מגרשי טניס, קבוצות תחרותיות וטיפוח מאות רבות של טניסאים צעירים ומוכשרים.
 3. יעקב בן זיקרי – מוותיקי העיר אשדוד מייסד ענף הפטנק בעיר, חבר הנהלת קבוצת הכדורגל של הפועל אשדוד בשנות ה- 70 , אחראי על התפתחות הרחבת מעגל המשתתפים והחדרת המודעות של הפטנק בקרב מאות ילדים, נוער ובוגרים. הביא את הענף להישגים מרשמים ברמה הלאומית והבינלאומית.
 4. רפי אספורמס – ממייסדי קבוצת הכדורגל מכבי עירוני אשדוד ולאחר מכן בקבוצה המאוחדת מ.ס. אשדוד. הקים את מחלקת הנוער המצוינת של מכבי עירוני אשדוד. חבר הנהלת עמותת ספורטאי מכבי אשדוד המנהלת ענפי ספורט רבים הוביל את תרבות ניהול הספורט לרמות גבוהות.

 עופר קושמרו – מר כדוריד שחקן נבחרת ישראל לשעבר. ב- 20 שנים האחרונות מטפח ומגדל דורות של שחקני כדוריד בעיר. עופר הוביל את הפועל אשדוד כדוריד נשים וגברים לליגות העל. בנוסף לכך במסגרת עמותת הפועל ענפים אותה מנהל מפעיל את ענפי ההאבקות והשחייה הצורנית בעלי הישגים לאומיים ובינלאומיים.

 יוסי רוזנבלט – ממקימי ענף טניס השולחן בעיר שחקן נבחרת ישראל בעבר מאמן נבחרת הנכים הישראלית שהשתתפה באולימפיאדות האחרונות. תחת ניהולו פועלות קבוצות בית"ר והפועל אשדוד שקבוצות הנשים והגברים שלהם העפילו בשנה האחרונה לליגת העל בטניס שולחן.

 ד"ר ולדמיר סופר – הפך את ענף השחייה באשדוד למעצמה ארצית שהצמיחה במשך השנים 2 מגדולי השחיינים בישראל: החיינים האולימפים ורד בורוכובסקי ויעקב טומרקין. מגדל דורות של שחיינים, מפעיל את ביה"ס לשחייה המונה למעלה מ- 800 שחיינים.

 10. בריג'ט דוקהן – ספורטאית פעילה בעבר בקבוצת הכדוריד המקומית ונבחרת ישראל. היום מתנדבת ותורמת בספורט ההישגי, העממי, בליגות למקומות עבודה ומחלקת הנוער של מ.ס. אשדוד. פעילה במשך שנים בטיפוח מצוינות והקניית ערכי חינוך ומניעת אלימות והתמכרות בקרב הספורטאים הצעירים באשדוד.

11.  מישל סרוסי – מותיקי העיר אשדוד כדורגלן עבר ומראשוני המאמנים בעיר. מייסד הליגה למקומות עבודה שבה פעילים מאות ספורטאים בענפי הספורט השונים וכמו כן תרם תרומה נכבדה לפעילות הספורט העממי באשדוד.

 12.  משה בוחניק – אלוף ישראל בקראטה לשעבר, הקדיש את כל מרצו במשך שנים ארוכות לאימון, לחינוך, לערכים, סובלנות ומצוינות בקרב בני נוער בתחום הקראטה ואמניות הלחימה. הוביל את חניכיו להישגים מרשימים ברמה הלאומית והבינלאומית.

 13.  איציק אלחרר – אחד מותיקי ובכירי הכדורסל באשדוד. המאמן הבכיר הראשון בכדורסל ומאות רבות של כדורסלנים צעירים התחנכו והגיעו להישגים ע"פ דרכו. ממקימי הליגות העירוניות בכדורסל בבתי הספר, שימש כמזכיר הפועל באשדוד וריכז ענפי ספורט מרכזיים

הספורטאים הזוכים :

 1. אינה משקובסקי – אלופת ישראל בטניס נכים  (
  שי ביידה
  – אלוף ישראל בגלישת גלים עד גיל 20.
 2. ארקדי בשם ויטלי גולד – אלוף ישראל בשחמט לבוגרים בשנת 2011 ובשם מועדון השחמט אשדוד על זכייתם בתואר אלופי המדינה גברים 2010 ונשים 2011.

5. דניאל צירטקוב – אלוף ישראל במשקל עד77 ק"ג גברים.

6. לסקר רויטל – אלופת ישראל עד משקל48 ק"ג נשים.

7. ציבקין ולדמיר – אלוף ישראל עד משקל94 ק"ג גברים.

8. קופמן סבטלנה – אלופת ישראל עד משקל75 ק"ג נשים.

9. ליטבנוב דוד – אלוף ישראל עד משקל105 ק"ג גברים.

10. לבין ילנה – אלופת ישראל עד משקל58 ק"ג נשים.

11. גנסין ולנטין – אלוף ישראל עד משקל85 ק"ג גברים.

12. דריה טריפונוב – אלופת ישראל עד משקל53 ק"ג נשים.

13. בייגל פליקס – אלוף ישראל לנוער במשקל עד 85 ק"ג

14. אולישנייצקי איגור – אלוף ישראל עד משקל 105 + ק"ג גברים.

 15. קריקט – קבוצת צעירי אשדוד רשמה הישג אדיר עם זכייה בתואר אלופת המדינה לשנת 2011.

16. שייט – יונתן פרץ  – אלוף ישראל לנוער 2012 בדגם לייזר 4.7 דור העתיד של השייט בישראל.

17. שייט – אדם עוז – האלוף הצעיר מאשדוד שזכה בתואר אלוף ישראל לבוגרים 2012 בדגם לייזר.

18. אגרוף – קונסטנטין סניגור – מקבל בשמו אביו (קונסטנטין נמצא במחנה אימון בחו"ל) גם באגרוף יש לנו אלופים אלוף ישראל במשקל75 ק"ג 2012.

    19. טקוואנדו – רודיאיון אומנסקי- אלוף ישראל לבוגרים .

   20. קראטה – קטיה מיכאלסון – הקארטיסטית הצעירה שזכתה בתואר  אלופת ישראל עד גיל 20.

    21. פטנק – אלופת ישראל בשלשות לשנת 2011 (חיים בן זיקרי).

    22. התעמלות אומנותית – אליאורה זליקובסקי – המתעמלת האשדודית המוכשרת שיחד עם חברותיה לנבחרת ישראל רשמה הישג מדהים עם העפלה לגמר האולימפי לונדון 2012.

  23. כדורגל – מנדל דוידוביץ יו"ר מחלקת הנוער על זכייתה בתואר מחזיקת גביע המדינה לנוער 2011-12.

     24. נציג כדורסל בהוקרה על ההישג המדהים של העפלה למשחק גמר  אליפות המדינה בכדורסל.

   25. שחיה – יעקב טומרקין – אחד מגדולי השחיינים שידעה השחייה  הישראלית. אלוף ישראל ב- 100, 200 גב,  2 מדליות ארד באליפות אירופה ולשיאו הגיע עם העפלה לגמר האולימפי בלונדון במשחה 100 גב. מסומן כפוטנציאל למדליה אולימפית ראשונה בברזיל 2016.

 26. כדורסל נשים – מכבי בנות אשדוד הדאבליסטית בשנת 2011-12 ומחזיקת גביע המדינה בעונה הנוכחית ובדרך לדאבל נוסף ולהיותה אימפריית הכדורסל הבאה של כדורסל הנשים.

תגובות

תגיות: , , , , , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑