22 ינואר 2020

ספורט בן-זקן-אבי-לוזון620

05 ספט' 2012 | ריכוז כתבים

0

דרושים משקיפים מתנדבים. רצוי אוהדי מ.ס אשדוד

מתנדבים משקיפים שוב שמי ליאור ואני מרכז תכנית, במסגרתה יוצאים בכל שבוע משקיפים-מתנדבים לאצטדיונים השונים, ומדווחים מהיציע על האירועים החריגים. לצערי, המשקיפים מאשדוד שדיווחו לקרן החדשה לישראל על תופעות של גזענות  ואלימות במגרש הי"א בעיר הפסיקו את הפעילות שלהם מסיבות שונות וכרגע ליאור ליברובסקי , רכז התוכנית העונה לשם את הגזענות והאלימות מהמגרשים', זקוק למתנדבים חדשים.

המתנדבים צריכים לענות על מספר קריטריונים: תושבי אשדוד , רצוי אוהדי עירוני אשדוד, המזוהים עם ערכים של סובלנות וחיים בשיתוף ומחוייבים למלחמה בגזענות ובאלימות.

 לדברי הרכז, מגרשי הכדורגל הם מראה של פני החברה בישראל. הקרן החדשה לישראל פועלת לעקירת גילויי הגזענות והאלימות מהמגרשים, מתוך אמונה ששינוי אשר יתחיל שם יוכל לצמוח ולהפוך לגשר של דו-קיום והבנה. ילד שנחשף בגיל צעיר לגילויי שנאה כלפי מיעוטים גדל להיות מבוגר בעל דעות קדומות וגזעניות. זאת אנו רוצים לשנות בתכנית 'בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים'.

 במסגרת התכנית, שנוסדה באפריל 2003, פועלים כ-50 משקיפים מתנדבים, המתעדים את הנעשה במגרשים, מתוך מחויבות למאבק העיקש לביעור תופעות הגזענות והאלימות בספורט.

המשקיפים מדווחים מהיציעים על קריאות גזעניות המכוונות כלפי שחקנים על רקע מוצאם, דתם, הגזע או הלאום שלהם, על אלימות פיזית, על הנפת שלטים בעלי מסר גזעני ומסית, על שירים גזעניים ועוד. על בסיס דיווחי המשקיפים מוצג לציבור 'מדד ההגינות במגרשי הכדורגל'.

 פרוייקט המשקיפים המתנדבים הוא מותג מוכר בקרב אוהדי כדורגל וכלי התקשורת בישראל המסקרים את הענף. הגופים הציבוריים הנוגעים בדבר, ובהם המשטרה, ועדות כנסת, ההתאחדות לכדורגל והמועצה למניעת אלימות בספורט, רואים בפרוייקט המשקיפים גורם מוסמך ומקצועי ונעזרים בו כדי לקבל מידע והערכה על מצב הגזענות והאלימות במגרשים.

 לדברי רכז התוכנית, עדויות נוספות להצלחתו של הפרויקט הן עליית המודעות לנושא, הגברת הטיפול בו, החמרת הענישה והירידה בהיקף הקריאות בעלות אופי גזעני ביציעים.

מלבד פרוייקט המשקיפים, תכנית בועטים את הגזענות והאלימות יוזמת אירועים חברתיים ביישובי פריפריה ומיעוטים על מנת לקדם ערכים של סובלנות ודו קיום, סביב הכדורגל. באמצעות משחק בין ילדים ובני נוער מרקעים שונים, זוכים הצעירים להכיר זה את זה ולהבין בצורה הטובה ביותר מושגים כגון חיים בשיתוף, קבלת השונה ועוד.

 בין הארגונים והיישובים עמם ערכה התכנית שיתופי פעולה כאלה ניתן למנות את ליגת השכונות של קטמון, צעירי בני טייבה, בני יצ'לאל רחובות (קבוצה המורכבת משחקנים ממוצא אתיופי בלבד) ועוד. המעוניינים להתנדב כמשקיפים במגרש הי"א מתבקשים ליצור קשר ליאור ליברובסקי: 052-5345926 liorl@nif.org.il

תגובות

תגיות: , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑