23 יולי 2019

ספורט אופניים-עובדי-עירייה620-5-13

06 מאי 2013 | טל שמש

0

העיריה לעובדיה: אופניים חינם למי שירכב לעבודה

גימיק או מהפכה? עיריית אשדוד הציעה לעובדיה:  מי שיתחייב לרכב לעבודה יקבל אופניים על חשבון העירייה. בנוסף העירייה סגרה דיל עם מועדון הבריאות דרך חיים,  שמי שיזיע בעקבות המיזם, יוכל להתקלח שם ולהחליף בגדים לפני תחילת יום העבודה ויגיעו נקיים ורעננים.

על היוזמה אחראים באגף רישוי עסקים ואיכות הסביבה מה שלדברי העירייה משתלב בחזון ראש העיר לעיר בת קיימה. ״כזכור, אשדוד נבחרה לשמש כעיר מודל ארצי לתחבורה ציבורית בת קיימה״ אומרים בעירייה ומציינים כי פיילוט האופניים יעורר בודאי את המודעות הראויה לשימוש גובר והולך באופניים או בתחבורה ציבורית ופחות ברכב הפרטי. כן מבהירים ש"בשלב זה נרכשו 30 זוגות אופניים והם מוצעים לעובדי העירייה המוכנים לעשות בהם שימוש קבוע, בהגיעם אל העבודה וחזרה הביתה, וגם לאחר שעות העבודה כאשר יוכלו הם או מי מבני ביתם להשתמש בהם ככלי תחבורה מועדף".

באגרת הפניה לעובדים, שהוציא יעקב פלאצ'י -מנהל אגף רישוי עסקים ואיכות הסביבה, הוא מסביר בין היתר כי ״הרכיבה חוסכת באנרגיה, אינה מזהמת, מסייעת לשמור על כושר גופני ותורמת לאיכות החיים״ תוך שהוא מציע לעובדים להירשם מהר למיזם הרכיבה.

3 הזוגות הראשונים חונים בחניון העירייה והם יושאלו ללא תשלום ל-30 העובדים הראשונים, שיתחייבו להשתמש באופן יום יומי ולהגיע לבניין העירייה באופניים. האופניים (כולל מנעול וקסדה) יועמדו לרשות עובדים, גם מעבר לשעות העבודה".

קבוצה של עובדים שנרשמו ראשונים למיזם, קיבלו אתמול  לידיהם זוג אופניים חדשים. מחר הם יגיעו איתם לעבודה, מועדון הכושר הנמצא בקניון סימול הסמוך לעירייה, יתקלחו ויתרעננו ויתחילו את יום העבודה בסימן של בריאות.

הערת מערכת: מצד אחד הצ'ופר של להתקלח ולהתרענן לפני העבודה. מצד שני כמה תימשך ההתרעננות ומתי הם יחלו את עבודתם. להערכתנו אם ראש העיר ומנכ"ל העיריה לא יגיעו לאופניים לעבודה זה יישאר בגדר גימיק. דגמה אישית כבר אמרנו?

תגובות

תגיות: , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑