22 ינואר 2020

ספורט רשות-הספורט-איצטדיון3.15

02 מרץ 2015 | טל שמש

0

קוצנזוס ברשויות המקומיות: "באשדוד מתחוללת מהפכה ספורטיבית"

בעלי התפקידים הבכירים ממחלקות ויחידות הספורט בקרב כ-300 רשויות מקומיות במדינה-קטנות כגדולות-מאוגדות בארגון ארצי תחת מטריית מרכז השלטון המקומי בישראל.
אחת לשנה, נוטלים בעלי תפקידים אלה המובילים את הספורט במדינה,פסק זמן. הם נפגשים לשלושה ימים של החלפת דעות, חשיבה משותפת,סיעור מוחות לתוכניות עתידיות והצגת חידושים ושדרוגים בתחום הספורט העממי וההישגי.
השנה אירחה עיריית באר שבע את הכינוס השנתי בו נטלו חלק מאות אנשי ספורט בכירים, המשמשים כמעצבי ענפי הספורט בישראל. אלה הם אותם בעלי תפקידים הנמצאים בצמתים החשובים ביותר של קבלת ההחלטות בתחום זה. גם רשות הספורט באשדוד השתתפה בהרכב מלא בראשם מנכ"ל הרשות מיקי רוזנברג (המכהן גם כחבר הנהלת ארגון מנהלי מחלקות הספורט בישראל) וסגניו ניסים דוק ובני חזקיה, ואחרים, התייצבו ונטלו חלק מרכזי ופעיל בדיונים.
לדברי ראשי רשות הספורט העירונית, מכל עבר זכו נציגי אשדוד למחמאות. התשבחות שהורעפו על האשדודים הגיעו בזכות ההשקעה הרבה,המסירות התוצאות וההישגים.
נציגי אשדוד הציגו בפני באי הכנס את עיקרי הפעילות השוטפת, לצד התוכניות העתידיות המתוכננות בעיר בשנים הקרובות: (להלן תקציר הצגת תחום הספורט באשדוד)
באשדוד עומד תקציב הספורט השנתי לשנת 2015 על סך של כ-35 מיליון ₪.
לדברי הרשות, ראש העיר מעניק חשיבות עליונה לכל הקשור בבריאות הציבור ורווחתו ובהתאם-בשיתוף מלא עם הממונה על הספורט משה בוטרשוילי- נקבעת המדיניות העירונית בספורט, אותה מיישמת הלכה למעשה רשות הספורט העירונית.
בין הפרויקטים והתחומים בהם אשדוד מובילה ניתן למנות את העובדה שאשדוד היא אחת מהערים הבודדות במדינה, שבה קבוצות ייצוגיות מקצועניות, בכל אחד מענפי הכדור המובילים במדינה: כדורגל,כדורסל נשים וגברים וכדוריד.
הרשות מפעילה באופן שוטף פעילויות ספורט מגוונות וחוגים שונים לשיפור הכושר הגופני לכל מגזר ולכל גיל ברחבי העיר.
בין המגזרים נמצא גם המגזר החרדי, לו הוקצו פעילויות ספורט ייחודיות המתאימות לצרכי קהל זה ביניהם: התעמלות,אומנויות לחימה, ועוד.
באשדוד פועל חוף מיוחד שהוקצה לענף הגלישה המתפתח שקונה לו יותר ויותר גולשים פעילים. רשות הספורט התקינה במקום תאורת לילה מיוחדת המאפשרת להגדיל משמעותית את שעות הגלישה.
אשדוד קיבלה, בתמיכת ראש העיר, החלטה אסטרטגית להנגיש את מרבית מתקני הספורט לתועלת הציבור. נפתחו מעל 30 מוקדים הכוללים מתקני כושר מתקדמים בנקודות רבות במרחבי העיר.
במקביל, הוקמה טיילת ספורט המשרתת מאות רבות של משפחות הצועדות בהנאה במסלול חדיש ומזמין מדי בוקר וערב-לפני ולאחר שעות העבודה. גם רוכבי האופניים זכו לקילומטרים של מסלולים נקיים מסכנות המאפשרים רכיבה בטוחה ורציפה.
מהסקירה בכנס עולה כי באשדוד, מנצלים באופן מיטבי את הנכס הטבעי של העיר-שפת הים. רשות הספורט התקינה מגרשי קטרגל וכדורעף חוף,הכוללים תאורה,המאפשרת לשחק גם בחודשי הקיץ הלוהטים בשעות הלילה. מועדון השייט העירוני,תפס תאוצה רבה בשנים האחרונות והוא נמנה על המובילים במדינה, לא רק מבחינת מספר השייטים הפעילים אלא גם בהישגים אליהם הגיעו שייטי אשדוד בתחרויות הרשמיות.
ומעל לכל בראייה לטווח הרחוק ועל פי עבודת מחקר מדעית שהובילה רשות הספורט,צוברת "קריית הספורט" העירונית העתידית- תנופה. מדובר באחד הקומפלקסים היוקרתיים והמתקדמים בישראל.
במרכז התוכנית איצטדיון כדורגל חדיש שיכיל 25000 צופים שייהנו מיציעים מקורים-בקיץ ובחורף.
ובנוסף, היכל כדורסל משודרג ,בריכת שחייה אולימפית,מתחם מגרשי טניס ברמה גבוהה וכן,מספר מגרשי אימון לכדורגל.
הקריה ומתקניה ייבנו ויותאמו לדרישות הבינלאומיות בסטנדרטים הגבוהים ביותר.
"אשדוד תהפוך למטרופולין ספורטיבי ואבן שואבת לחובבי תרבות הפנאי בכל איזור הדרום והמרכז." דברי ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי.
לדברי הרשות, סקירה מקפת מקצועית זאת זכתה להדים בלתי רגילים מכל משתתפי הכנס.
אין כל ספק, כי העיר אשדוד הפכה זה מכבר,מופת ומודל לחיקוי בזכות הפעילות המרשימה.
ארגון מנהלי מחלקות הספורט הוציא לאור לקראת הכינוס את חוברת המידע התקופתית .
הכותרת בשער מדברת בעד עצמה: "אשדוד חולמת בגדול!"
החוברת כולל כתבה מקיפה, המתארת בפרוטרוט את מגוון הפעילויות והפרויקטים עליהן אמונה רשות הספורט.

תגובות

תגיות: ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑