17 נובמבר 2019

תרבות חוף-אשדוד2013-620

09 אפר' 2013 | טל שמש

0

ביום חמישי פותחים את עונת הרחצה באשדוד

ביום חמישי תיפתח עונת הרחצה הרשמית : שבעה חופי רחצה יעמדו לרשות הרוחצים ויציגו חופים ברמת שירותים גבוהה, שפע שטחי חנייה, מלתחות יפות ושירותי הצלה.

אגף החופים הפתיע השנה כאשר הקדים לפתוח שני חופים כחודש לפני הפתיחה הרשמית של עונת הרחצה. היו אלה חוף הקשתות וחוף י"א שנפתחו ואפשרו לחובבי הים להתחיל להשתכשך במים לפני האחרים. חופים אלה היו פתוחים גם בעונת החורף, בסופי השבוע, ובחודש האחרון הרחיבו את שעות הפעילות בכל ימי השבוע.

השבוע ייפתחו כל יתר החופים כאשר עונת הרחצה תימשל עד לאחר חגי תשרי. להלן חופי הרחצה של אשדוד: מי-עמי, לידו, אורנים, הקשתות, הנפרד, י"א והריביירה (ט"ו). החופים יהיו פתוחים בין השעות 07:00-18:00 (בשיא העונה, יולי אוגוסט, הפעילות תורחב עד לשעה 19:00)

בנוסף ישנם חופים מיוחדים לספורט ימי מוטורי (מצפון לנחל לכיש) ולגלשנים (חוף גיל), כך שמעבר לחופים אלו חל איסור מוחלט על בעלי אופנועי הים להיכנס למים בכל חוף אחר ומאידך אסורה הרחצה בחופים אלה.

מנכ"ל העירייה אילן בן עדי יסייר ביום שישי הקרוב בכל שבעת החופים ויוודא כי הושלמו כל העבודות וכי החופים עומדים בסטנדרטים הגבוהים כפי שקבע ראש העיר.

על מלאכת ההערכות מנצח אגף החופים, בניהולו של יורם לוי. בפרסומי העירייה יצוינו כללי ההתנהגות בחופי הרחצה, כדלקמן: הרחצה מותרת בחופים המוכרזים בלבד, בשעות הפעילות ולעיני שירותי ההצלה. אסור להיכנס עם כלי רכב או סוסי רכיבה לחופים. יש להימנע מהבאת כלבים אל החופים. משחקי כדור ומטקות מותרים רק בשטחים שהוקצו לכך וחל איסור על הבערת אש ומנגלים בחופי הרחצה.

לוי מציין כי אשדוד משתתפת בתחרות שתאפשר לה להצטרף לאגודה העולמית "דגל כחול", אשר תציב את חופי אשדוד בשורה אחת עם החופים הנחשבים ביותר בעולם. לדברי העירייה, הוועדה שסיירה לפני הפסח באשדוד, מצאה את חופי אשדוד כראויים וככאלה העומדים בתקנים שהציבה האגודה, והיא כנראה תמליץ לצרף את אשדוד למפת "דגל כחול" העולמית. בעירייה רואים חשיבות עליונה בהצטרפות לרשימת האגודה ומאמינים כי מהלך זה יקדם את העיר עוד שלב בפיתוח תחום התיירות בעיר. פרטים נוספים יימסרו בקרוב.

תגובות

תגיות: , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑