18 ספטמבר 2019

חדשות נשים-אומנות6.15

28 יוני 2015 | ריכוז כתבים

0

גזענות, התעללות ועולם שלישי – פרויקט גמר של מגמת האומנות במקיף ה'

בוגרי 5 יחידות לימוד במגמת האומנות של מקיף ה' הציגו ביום הלימודים האחרון את פרויקט הגמר בלובי ביה"ס. בין הפרויקטים שצוירו בטכניקות שונות כמו גירים, עיפרון, שמן על בד ואקריליק, בלטו פרויקטים חברתיים בנושא גזענות, התעללות בילדים נשים ובעלי חיים, עולם שלישי וזוגיות.

מנהלת המגמה איריס שירם: "במגמה לומדים כ-30 תלמידים שרוכשים ידע על העולם החזותי, כלים  להבנת השפה החזותית ואמצעים ליישומה בעבודה היצירתית, תולדות האמנות ואמנות מעשית. הם ניגשים לבגרות ברמה של 5 יחידות לימוד, כשפרויקט הגמר הוא מכלול עבודות שמציג התלמיד ומשקף תהליך יצירה לאורך זמן".  שירם מוסיפה כי בפרויקט התלמיד רשאי לבחור את הנושאים,  החומרים, הפורמטים, דרך התצוגה וכדומה כשהתלמיד לצד תצוגת העבודות מציג דף עמדה ובו הסבר על נושא הפרויקט, הרעיון והחשיבה שמאחוריו. במקביל הבוגרים מכינים  תיק עבודות שהוא תוצר של עבודה ממושכת ורצינית במהלך שנתיים.

אחת התלמידות (בתמונה) הציגה במסגרת פרויקט הגמר פורטרייט אישי בהשוואה לאשה האפריקנית העובדת ועקרת הבית, תלמידה הציגה "עיניים מדברות", תלמידה אחרת הציגה פרויקט בנושא התעללות ותלמידה נוספת הציגה פרויקט בנושא גזענות על רקע צבע עור.

תגובות

תגיות: ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑