23 ינואר 2019

תרבות ארגון-קשר-תהלוכה620-4-13

02 מאי 2013 | טל שמש

0

כאלף ילדים והורים בהפנינג ל"ג בעומר בבי"ס רבין

קרדיט לצילומים: לירון מולדובן. "לצד קצת בטטות ומדורות חשוב לזכור של"ג בעומר זה יום של אמונה ברבי שמעון  בר יוחאי, פסקה המגפה בקרב תלמידי רבי עקיבא ובר כוכבא כבש את ירושלים". כך אמר אתמול ראש עיריית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי  לאלף הורים וילדים שהשתתפו בהפנינג ל"ג בעומר שארגן ארגון קשר. ראש העיר הוסיף כי רבי עקיבא הנחיל את המורשת ו'אהבת לרעך כמוך' ו'מה ששנוא עליך, אל תעשה לחברך'.  להיות חברים, לאהוב אחד את השני ולכבד את ההורים והמורים".

קדמה  להפנינג תהלוכת ילדים והורים שצעדו ממרכז ארגון קשר ברחוב תל חי ברובע י"ז ועד לבית ספר רבין ברובע ט"ו כשהם מצוידים בתופים ומחופשים.  במהלך ההפנינג  בו השתתף גם יו"ר מועצת העיר עו"ד גבי כנפו, הילדים צפו במחזה על רבי שמעון בר יוחאי, נהנו מהקוסם במבינו, קפצו במתנפחים שהוצבו בחצר ביה"ס, נהנו ממתנות, סדנאות יצירה והגרלות.

הרב מנחם עמר, יו"ר ארגון קשר הסביר לילדים ולהורים כי באותה תקופה לא נראתה קשת בענן. הרב עמר: " בדיוק כמו בקשת בענן שיש בה הרבה צבעים, אנו חיים בעידן שיש בו הרבה צבעים של טכנולוגיה, תרבות, אומנות, פייסבוק, אינטרנט, SMS, אימייל. ריבוי הצבעים גורם לטשטוש ולפעמים לא יודעים היכן להניח את הראש.  רבי שמעון בר יוחאי מזכיר לנו תמיד שיש לנו צבע אחד, צבע של  זהות יהודית".

ראש העיר העלה על נס את פעילותו של ארגון קשר בראשות הרב עמר והרבנית וציין כי הם מביאים לאשדוד שמחת ל"ג בעומר אמיתית, חוויה בלתי רגילה. הכל מתוך מטרה להעמיק את הזהות היהודית בכל העיר. ד"ר לסרי: "הארגון מקים מרכז רוחני גדול ומוזיאון עם פעילות לילדים ברובע י"ז, מקום המציע פעילות לכל ילדי אשדוד לאורך כל השנה: בראש השנה, בפסח, פורים ועוד חגים.

הרב מנחם עמר: "הקמנו כאן קהילה. משפחה גדולה הכוללת את תושבי הרובעים ט"ו, ט"ז וי"ז. אתם הילדים של רבי שמעון וצעדתם למרות השרב, הייתם חלוצים. השתתפותכם חיזקה אותנו כדי להמשיך  איתכם במסע. בארגון קשר מדברים 'יהודית'. כולנו התחברנו למשפחה גדולה שפועלת למענכם ואנו אוהבים כל אחד ואחד מכם. שנמשיך להתעצם בזהות היהודית שלנו למען אהבת ישראל ואהבת הערכים היהודיים ושכל אחד ידע מי זה יהודי ומי אנחנו".

תגובות

תגיות: , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑