19 ספטמבר 2017

תרבות ברידג-מועדון620

31 ינו' 2013 | טל שמש

0

מימון רוצה לסלק את שחקני הברידג' מבי"ס ארזים

אריה מימון, ראש מינהל החינוך בעיריית אשדוד החליט לפני כשנתיים לפנות את 250 שחקני הברידג' של אשדוד מהמועדון הממוקם במבנה במתחם בי"ס ארזים.  זאת לאחר 10 שנים בהן חברי מועדון הברידג 'העירוני והנהלת ביה"ס חיו בשלום.

העיריה מציעה לחברי המועדון לעבור לבי"ס אחדות שם יוקצה להם שטח קטן בהרבה מהשטח העומד לרשותם כיום במועדון הנוכחי. למרות שעירבו את  ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, ממלא מקומו בוריס גיטרמן, הממונה על החינוך יהודה פרנקל ומימון עצמו, הפתרון לא נראה באופק.

חיים כהן יו"ר המועדון: "היחסים בינינו לבין  מנהלי בי"ס ארזים במשך 10 שנים שאנו נמצאים במקום התנהלו בשיתוף פעולה מלא וביחס הדדי למופת. זאת  עד הרגע שקיבלו את ההנחיה ממימון שעלינו לפנות. מאותו רגע היחס של המנהלת המכהנת כלפינו, הוא בלתי נסבל. השיא היה כאשר ביקשה מהורי הילדים להגיע  ביום ראשון בבוקר השבוע על מנת למנוע את פעילות המועדון ולקיים לתלמידים, שיעור במועדון".

כהן משוכנע כי פעולה זו תחזור על עצמה בימים הקרובים לאור ניסיון העבר שכלל תקריות מילוליות ודחיפות ואף אנשי המשטרה הוזעקו להפריד בין הניצים.

לדברי יו"ר המועדון, בעקבות התערבותו של פרנקל, התלמידים פונו מהמועדון והשחקנים חזרו בינתיים לשחק ופרנקל הטיל על מנהלת המחלקה לחינוך יסודי להיכנס לעובי הקורה ולמצוא אלטרנטיבה.

המדובר במועדון ותיק הפועל למעלה מ-40 שנה  והתפתח לאחד המועדונים המובילים במחוז הדרום, בין היתר בזכות שיתוף פעולה וסיוע קבוע מצד הרשות המקומית כמו גם פעילות חברי וועד נאמנים. המועדון מונה כיום כ-200 חברים הפועלים במשך כל ימות השבוע בשעות הבוקר והערב לרבות קורסים בדרגות שונות ותחרויות הישגיות.

לדברי יו"ר המועדון על מנת  לעמוד  בהיקף הפעילות ולשמש מרכז אזורי בתחום, מן החובה שיעמוד לרשות המועדון האשדודי מיתקן ותשתית מספקת של שני אולמות פעילות –בני 200 מ"ר ו-160 מ"ר ממוזגים שישמשו לפעילויות תחרותיות (20 שולחנות) ופעילות לימודית והדרכה (16 שולחנות).האולמות ישמשו הן לפעילויות ערב והן לפעילויות בוקר.

מן הסתם. תאפשר התשתית הזו לרכז את פעילות המחוז הספורטיבית באשדוד ולארח כ-6 תחרויות ארציות שנתיות-זאת בתנאי שהאולמות יוכלו לשמש רצף אחד בעת הצורך ובאופן שוטף יופרדו במחיצה ניידת או כדומה.

לדברי חברי המועדון חשוב שהמועדון ימוקם במיקום מרכזי בעיר כי הפעילות מקיפה גם צעירים/ילדים וגם פנסיונרים מבוגרים- כאשר חלק   מהפעילויות מתקיימות עד שעות ערב והלילה המאוחרות. כמו כן עקב אורכו של משחק הברידג' יש צורך בשירותים לגברים ונשים ובמטבחון לכיבוד קל. זאת בנוסף למשרד לרישום ממוחשב של תוצאות המשחקים.

כיוון שחלק מהשחקנים מבוגרים , נכים ומוגבלים יש צורך בנגישות וכיוון שבמהלך התחרויות יש צורך בשקט ובריכוז, חייבים לדבריהם שגם המועדון החלופי יכלול תקרות אקוסטיות.

הם דורשים שהמועדון החלופי יצויד לא רק בתאורה פנימית חזקה לצורך המשחקים אלא גם בתאורה חיצונית בדרכי הגישה למבנה, זאת בנוסף לחניה ולמיגון בסורגים בחלונות.

הבעיה העיקרית היא כי גודלו של המקום החלופי עומד על  120 מ"ר בלבד , 60 מ"ר פחות מהמועדון הנוכחי והוא אינו כולל כולל מטבחון ושירותים.

חיים כהן: "מרכיב נכבד של החברים השותפים לפעילות הינם מהגיל השלישי (אזרחים ותיקים) ורובם מגיעים באמצעות תחבורה ציבורית. אין במקום המוצע גישה מיידית של תחבורה כזו (מדובר על פעילות המפוזרת על פני כל שעות היממה). מרחק המועדון המוצע על ידי העיריה, מהשער הראשי,  הינו רחוק –במושגי אנשים מבוגרים אשר בחלקם אף בעלי קשיי הליכה.  תנאי מזג אויר וכן מרחב פתוח עם ילדי בית הספר (בשעות היום) עלול להקשות ולפגום בסופו של דבר ברמת ההשתתפות וההתמדה של האוכלוסייה המבוגרת.   בשל הפעילות הענפה והמגוונת קיימות לא מעט פעילויות המסתיימות בשעות מאוחרות בלילה.כבר כיום קיימים חששות בקרב המבוגרים מחד, וכן בקרב הורי ילדים ובני נוער הלומדים ומתחרים במועדון מאידך,מתנאי הבטיחות הסביבתיים בשעות כאלו.האזור המדובר הינו מבודד מה  ומלווה בתחושת אי בטחון ומרתיע לא מעט חברים".

מינהל החינוך בעירייה מסר בתגובה כי "מינהל חינוך מנסה למצוא פתרון הולם לסוגיה ולפיכך הוצע לשחקני הברידג' לעבור לביה"ס אחדות. מינהל חינוך אף התחייב לבצע שיפוצים נדרשים בביה"ס אחדות על מנת להתאימם לצרכי השחקנים. לצערנו מינהל חינוך לא זכה לשיתוף פעולה והשחקנים אינם מוכנים לעבור. בשלב זה אם כן, לא נראה פיתרון באופק בתקווה כי תימצא הנוסחה המתאימה לצדדים".

תגובות

תגיות: , , , , , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑