28 ינואר 2020

תרבות no image

26 יוני 2014 | טל שמש

0

‏‏בי"ס אלונים זכה במקום ה-1 בחידון המחוזי המקוון

בעידן המחשבים והאינטרנט מצאו במחוז דרום דרך חדשה לאתגר את הילדים לקרוא ספרים. הם בנו עבורם חידון מקוון. 103 בתי ספר במחוז דרום מאשדוד ועד אילת שתתפו בחידון המקוון הראשון. בית ספר אחד זכה במקום הראשון – בית ספר אלונים מאשדוד. כבוד גדול והרבה מחיאות כפיים.

השנה, בנוסף להשקעות המסיביות שמערכת החינוך העירונית מבצעת במוסדות החינוך, עלתה יוזמה ולהצטרף אל המיזם המחוזי "מצעד הספרים" – חידון מקוון שנועד לבחון קריאה ורמת ההבנה בקרב תלמידי בתי ספר יסודיים.

"החידון הינו פעילות אחת מיני רבות לעידוד הקריאה ומהווה אירוע מסכם לפעילות הבית ספרית בעקבות קריאת הספרים שנבחרו" אומרים באגף חטיבה צעירה במינהל החינוך ומציינים כי "השנה, לראשונה, מחוז דרום החליט לערוך חידון מקוון לתלמידי כיתות ה'-ו', בעקבות ספרי 'מצעד הספרים' שהם קראו".

הרעיון החשוב שעומד בבסיס החידון הוא הדרישה מהתלמידים לגלות בקיאות בתוכן הספרים ובמיומנויות מידעניות שאינטרנט, ובתוך כך לגלות גם את שיתופי הפעולה ביניהם. התלמידים, בזמנם החופשי, בוחרים את החומר הנקרא, קוראים וגוזרים ממנו את התובנות והרעיונות הנלמדים ובסופו של דבר משיבים על שאלות באמצעות האינטרנט. שקלול הנקודות קובע את מקומם בחידון ולבסוף מי הזוכים.

ימית קנר, תלמידת כיתה ה' ממשתתפות החידון מספרת: "נהניתי מאוד לקרוא את הספרים, התרגשתי ולמדתי רבות. החידון היה מאתגר ומגוון וכלל שאלות שדרשו מאתנו מחשבה רבה ושימוש במידענות" ומוסיפה כי "בזכות השיח שהתקיים בינינו ושיתוף הפעולה הצלחנו לקטוף את המקום הראשון. זהו הישג גדול עבורנו."

בן סימון, מנהלת בית הספר, מציינת בגאווה רבה את ההישג אליו הגיעו תלמידיה וציינה כי "כל הפעילויות שבמהלכם נחשפו התלמידים לעולם הספרים ככלל ולספרי המצעד בפרט והחידון המקוון, תרמו בוודאות להטמעת האהבה לספר ולמילה הכתובה אצל תלמידי בית הספר".

תגובות

תגיות: , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑