12 דצמבר 2019

Uncategorized לסרי-פרנקל8-13-620

12 אוג' 2013 | ריכוז כתבים

0

בלחיצת כפתור ההורים יידעו אם ילדם הגיע לביה"ס

מיד לאחר שהמורה תקריא את השמות בכיתה, היא תלחץ על כפתור ויועבר דיווח ישיר להורים האם בנם הגיע לביה"ס. זה אחד השינויים הצפויים השנה במערכת החינוך באשדוד שנחשף היום אחר הצהריים במסיבת עיתונאים בנושא שהתקיימה בלשכת ראש העיר.

השנה יוקם מרכז סיורים עירוני שיפעיל 3 סיורים בשנה לתלמידי כיתות ג' עד ו'. ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "גילינו שיש ילדים המתגוררים בעיר חוף כמו אשדוד ומעולם לא ביקרו בחוף הים. הסיורים יכללו ביקור בגבעת יונה, המצודה, מוזיאונים ופארקים וגם באזורי תעשייה ובנמל". לדבריו רוב התקציב יגיע מהעירייה וההורים ישלמו סכום 'סמלי'.

לסרי סיפר כי בילדותו כשלמד בכיתה ה' באשדוד, היה נוהג להגיע ברגל לים מרחוב משמר הירדן לחוף לידו. לסרי: "הייתי יוצא בבוקר וחוזר בערב בעידן ללא טלפונים וזה היה מדאיג את אמא שלי".

השנה תהיה שנת הניהול העצמי במסגרתו כל בי"ס יוכל לקבוע 30 אחוז מתוכנית הלימודים שלו.

בעיריה מבטיחים שיפור בכמות התלמידים שיצליחו במבחני הבגרות ב-5 ו-4 יחידות במתמטיקה בזכות תמיכה כספית מקרן טראמפ שנועד ללמד מורים שיכינו תלמידים לרמה גבוהה. במסיבת העיתונאים ראש העיר מסר כי לפי הנתונים הלא רשמיים שבידי העירייה שיעור הזכאים בשנה האחרונה יגיע ל-75% כשתוך 5 שנים מבטיחים להעלות שיעור הזכאים ל80%. הבעיה היא בתיכונים /ישיבות  שם רק האולפנה עם 100 אחוזי זכאות (עקב המיון הקפדני של תלמידותיו) ובית יעקב לבנות עם 77 אחוזי זכאות.

במסיבת העיתונאים ציינו כי יש כוונה להיכנס לחדרי מורים במטרה לשמוע את קולותיהם של המורים וגם כדי להעביר להם מסרים בגובה העיניים.

מדידת הנשירה תיעשה מעתה שש שנתית במקום שנתית. כמו כן ייעשה חיזוק ללימודי הוראת האנגלית. לסרי: "שפה זרה היא היום תנאי להצלחה בחיים".

בהשכלה הגבוהה נרשמה עליה קלה (של 1.26%) וכיום לומדים 5687 סטודנטים באקדמיה לעומת 5616 בשנה קודמת. ראש העיר צופה שתוך חמש שנים עד סיום הקדנציה הבאה מספר הסטודנטים האשדודים יגדל ל-7,500 כש-3500 מתוכם ילמדו בסמי שמעון. סמי שמעון חבר לאוניברסיטה הפתוחה והתרחב בינתיים לבניין הישן של המכללה למינהל שנדד לצפון מערב. ישנה תוכנית להוסיף עוד פקולטות בסמי שמעון כמו הנדסת בניין לנשים חרדיות ופקולטות נוספות שכנראה יהיו שלוחות של אוניברסיטאות אחרות. בסמי שמעון קיבלו בינתיים מהמל"ג אישור לתואר שני הנדסת חשמל ולתואר ראשון בתעשייה וניהול.

בנוגע לחינוך החרדי מסתמן שהשנה ילמדו במגזרות השונות כ-39% מתלמידי כיתה א' בעיר ובגנים לגיל 3 מסתמנת ירידה  לכ-35%. אריה מיימון ראש מינהל החינוך מעריך כי הסיבה נעוצה בזוגות צעירים חרדים שעוזבים את העיר עקב מחירי הדיור הגבוהים.

תקציב החינוך השנה יגיע ל447 מיליון לעומת 418 מיליון בשנה שעברה מדובר ב-41% מתקציב העירייה. תקציב הפיתוח יעלה ל-260 מיליון, כמאה מיליון יותר מאשר בשנה שעברה. הוא יכלול בנייה מחדש של בי"ס עלומים והקמת ביה"ס ל-80 אוטיסטים ברובע י"ז. ראש העיר סיפר כי יש נערים בחינוך המיוחד שהמקיפים הגישו אותם לשלוש יחידות בבגרות והצליחו לקבל תעודה.

בעירייה גאים לדבריהם בטיפול ב-150 ילדים שזכו לטיפול פרטני לסגירת פערי הקריאה בכיתות א-ג. לסרי: "בעיית פערי הקריאה מאחורינו".

במסיבת העיתונאים דובר בנושא הגיוס המשמעותי לצה"ל ונאמר כי לראשונה ניתן אישור משר החינוך, להיכנס לתיכונים מזרם הממ"ד, שם הבעיה קשה מאשר אצל הבנים כי הבנות מצהירות על היותן דתיות ואינן מתגייסות. אריה מיימון ראש המינהל: "אני מאמין שבשנה הבאה לא יהיה מהפך בגיוס בנות אך נראה את הסנונית הראשונה".

בעירייה ציינו כדוגמא למהפך בחינוך החרדי את העובדה שכיום בתי הספר היסודיים במגזר לומדים את המקצועות הנלמדים בזרמים הממלכתי והממלכתי דתי ובאותה רמת לימוד, גם אנגלית. כמו כן  שיבחו את ביה"ס לעיצוב תעשייתי בקרב תלמידות חרדיות הלומדות בכיתה י"ג.

תגובות

תגיות: , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑