19 ינואר 2020

Uncategorized נצר-גידיטלי3-14

07 מרץ 2014 | טל שמש

0

הערב: הפאב החברתי "זה" ביום לא דיגיטלי

היום יציינו בתל אביב ביוזמה שארגנו שני בחורים צעירים מתל אביב- שי נצר וליאור פרנקל וכן בלוס אנג'לס, סן פרנסיסקו וניו יורק, 24 שעות של יום לא דיגיטלי, מהשקיעה של יום שישי ועד השקיעה של יום שבת. הפאב החברתי "זה" באשדוד החליט להרים את הכפפה ולציין גם באשדוד את היום המיוחד, שבו בוחרים מרצון להשאיר את הנייד בבית ולהתנתק ל- 24 שעות מהעולם הדיגיטלי שהפך לחלק בלתי נפרד, לטוב ולרע מאורח חיינו

מתי בפעם האחרונה ביליתם זמן איכות עם החברים הקרובים שלכם, כשאתם מנותקים מהפייסבוק? מתי בפעם האחרונה טיילתם עם הילדים, והייתם רק איתם?  מתי בפעם האחרונה ביליתם את בוקר שבת עם בן או בת הזוג, בלי שום צפצופים ברקע?

מתי בפעם האחרונה הלכתם קצת לאיבוד?… ב-7 למרץ זה יכול לקרות שוב! אז מה הכוונה ב-  'יום לא דיגיטלי'?

 National Day Of Unplugging הוא יום ללא טכנולוגיה שנחגג מזה שלוש שנים בניו-יורק, לוס אנג'לס וסאן פרנסיסקו. החל מהשנה, יזמי "הדיאטה הדיגיטלית" (undigitize.me) מובילים את היוזמה בישראל.

ביום שישי, ה-7 למרץ, מהשקיעה ועד השקיעה של יום שבת, יצויין לראשונה בישראל – "יום לא דיגיטלי". מעבר לויתור על הסמארטפון, מדובר בעידוד התנתקות גם מהרשתות החברתיות, עולם המיילים, הווטסאפים והנוטיפיקציות הבלתי פוסקות.

 מטרת היום היא לעורר שיח סביב השימוש המוגזם והתלותיות שפיתחנו כלפי העולם הדיגיטלי.  להזכיר לכולם, ליממה אחת בלבד, שאפשר להנות מהעולם שנמצא סביבנו כמו שהוא, ולא כפי שהוא מצטייר דרך הפילטרים באינסטגרם, הלייקים בפייסבוק, או כמות ההודעות שמחכות לך בוואטסאפ.

 חשוב לנו להדגיש שמדובר במיזם מתמשך ולא משהו חד-פעמי. זוהי תנועה שנרקמה בשנה האחרונה ללא מטרות רווח. יזמי 'הדיאטה הדיגיטלית' הם שי נצר, בלוגר, כותב, ואיש חיי לילה, וליאור פרנקל, יזם חברתי, סטארטאפיסט ומרצה בכנסים בינלאומיים.

איתם עוד מספר מתנדבים אדירים שעוזרים לנו להפיץ את השמועה ולהפיק את האירועים.

 אדם שוקרון, מבעלי הפאב החברתי "זה": "כחלק מהאחריות שלנו לפעילויות חברתיות, זו זכות מבחינתינו לקחת חלק מהקמפיין הבינלאומי הזה. יש אירועים ופעילויות שיכולות לתרום לנו כחלק מהחברה. זה יכול להעלות את המודעות ולהבין שלפעמים הסמארטפונים יוצרים נתק חברתי ואנחנו מברכים על היוזמה הזו של נצר ופרנקל, חושבים שזה דווקא יכול להיות שינוי מרענן לצאת ולבלות מבלי להיות כל כמה דקות עם הראש בתוך הסלולארי".

עמוד הפייסבוק: facebook.com/undigitize.me

תגובות

תגיות: ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑