28 פברואר 2020

Uncategorized מטרופולין-אוטובוס620

20 נוב' 2014 | ריכוז כתבים

0

פרויקט להנגשת התחבורה הציבורית לבעלי מוגבלויות בדרום

תוכנית "גלגלים דרום" תקל על 67 אלף אנשים עם מוגבלויות המתגוררים בדרום כולל אשדוד, וחוששים להתנייד באופן עצמאי באמצעות תחבורה ציבורית. התוכנית תכלול מתנדבי שטח שיסייעו לאנשים עם מוגבלויות להתנהל עם אוטובוסים ורכבות, ומוקד טלפוני.

 בשנים האחרונות נעשו פעולות רבות להנגשת התחבורה הציבורית העירונית לטובת אנשים עם מוגבלויות: דלתות אוטובוסים הותאמו לכניסה של כיסאות גלגלים, הותקנו מערכות כריזה באוטובוסים ושילוט אלקטרוני ונעשו פעולות הדרכה לנהגים. למרות כל זאת, השימוש באוטובוסים ורכבות עדיין קשה לאנשים עם מוגבלויות והם נדרשים פעמים רבות לליווי, מה שמצמצם את יכולת ההתניידות העצמאית שלהם.

 התוכנית החדשה "גלגלי דרום" תפתח בפניהם אפשרויות חדשות בתחומי העבודה, הבילוי והפנאי והקשר עם ידידים וקרובי משפחה. התוכנית פועלת בשיתוף פעולה של מסד נכויות ג'וינט ישראל ועמותת "תחבורה היום ומחר", המקדמת את התחבורה הציבורית בישראל.

 לדברי טל גולדמן, רכז פרויקטים בעמותת "תחבורה היום ומחר", התוכנית תכלול הקמת מוקד מידע טלפוני שאנשיו יסייעו בבניית תוכנית נסיעה לאנשים עם מוגבלויות בהתאם ללוחות הזמנים והקווים, בהזמנה מוקדמת של כרטיסי נסיעה, בתיאום נסיעה נגישה ברכבת ובמידע על זכאויות להנחה. כן יעניק המוקד סיוע ראשוני בהגשת תלונות והצעות ייעול.

 כחלק מהפרויקט יוקם מערך מתנדבים אזורי. המתנדבים בתכנית, אנשים עם או ללא מוגבלויות, ילוו אנשים עם מוגבלויות ברגל, בתחבורה ציבורית או ברכב פרטי. כן תתקיים הכשרה לניידות עצמאית לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית או נפשית כולל אינטרקציה עם הנהג והנוסעים, התמודדות עם שינויים ועוד.

 כנס ההשקה של פרויקט "גלגלי דרום" יערך ביום שלישי 2 בדצמבר באשדוד בהשתתפות חברי כנסת, בכירים ממשרד התחבורה, נציגי אגד, עיריית אשדוד, מסד נכויות – ג'וינט ישראל ועמותת "תחבורה היום ומחר". בכנס תוצג התוכנית בפני גורמי המקצוע ופעילים מקומיים ברשויות בדרום הארץ.

תוכנית הכנס ועדכונים על הפרויקט בעמוד "תחבורה היום ומחר" בפייסבוק: www.facebook.com/transportation.org.il

תגובות

תגיות: , , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑