27 מאי 2019

Uncategorized תחנה-מרכזית-חניה-620-4.15

13 אפר' 2015 | שמעון יעקבי

0

תחנה מרכזית: נהגי האוטובוסים תופסים החניות וגורמים לחסימת נתיב ראשי

צילומים: ש. יעקובי. לאחרונה הושלמה הרחבתם של שד' מנחם בגין בקטע מהתחנה המרכזית ומערבה עד כיכר המפרשיות. הרחוב סלול יפה ומסומן כהלכה, אלא מה, נהגים לא מצייתים להסדרי התנועה והחניה במקום. מול התחנה המרכזית הוקצה קטע עצירה למוניות ואחריו קטע עצירה להורדה והעלאת נוסעים בלבד. דגש על עצירה קצרה בלבד. יש תמרורים ושלטי הסבר.

נהגי האוטובוסים משכימי קום, מגיעים למקום ובהעדר מקומות חניה מחנים מכוניותיהן הפרטיות  בקטע הכביש המיועד להעלאת נוסעים והורדתם. כך הם תופסים חניות לאורך כל שעות היום.

כשנהגים מגיעים  לאסוף או להוריד נוסעים בתחנה המרכזית, הם נאלצים לעצור באמצע הכביש, לחסום נתיב תנועה ולשבש את זרימת התנועה בשדרה הסואנת.

 בהעדר אכיפה במקום הבעיה מחריפה ותהפוך לבעיה כרונית. משיחות עם נהגי אוטובוסים המגיעים לעבודה בחמש בבוקר הם מספרים כי החניונים התת-קרקעיים הסמוכים (חניון גן העיר וחניון סימול) נעולים ונפתחים רק בשמונה בבוקר ולכן הם נאלצים לחנות במפרץ החניה בשד' בגין בניגוד להוראת התמרורים במקום. הם יוצאים לעבודתם ורכביהם נותרים חונים לאורך כל שעות היום.

על העיריה לתת את הדעת לבעיה זו ולדאוג לפתיחת החניונים כבר בשעות הבוקר המוקדמות. בנוסף להגביר הפיקוח על החניה במקום כדי למנוע הנצחת הבעיה.

תגובות

תגיות: , , , ,התגובות סגורות

בחזרה למעלה ↑