זירת המומחים

אזרחות אירופית – איך להפוך לאזרח האיחוד האירופי?

דרכון אירופי יכול להועיל לכם מבחינת הביטחון החברתי, הכלכלי והאישי. לא רק שתוכלו לחיות ולעבוד בכול מדינה באיחוד האירופי (EU), אלא שיהיו לכם הזדמנויות לטייל ללא ויזה, ברוב מדינות העולם.

עם זאת, כדי לקבל אזרחות אירופית, יהיה עליכם לעמוד במספר קריטריונים שיוכיחו שאתם אכן יכולים להשתלב בחברה האירופית, ולקיים את כל חוקי האיחוד האירופי.

איך ניתן לקבל אזרחות אירופית?

שלוש דרכים עיקריות יכולות להוביל לקבלת אזרחות אירופית:

  • על ידי התאזרחות – אם חייתם ועבדתם מספיק זמן במדינה החברה באיחוד האירופי, תהיו זכאים להגיש בקשה לאזרחות.
  • על ידי השקעה – אם יש לכם מספיק כסף כדי להשקיע במדינה החברה באיחוד האירופי ולקבל אזרחות.
  • על ידי מוצא – כדי לקבל אזרחות של האיחוד האירופי בגין מוצא, עליכם להיות בנים להורה שנולד באיחוד האירופי. עם זאת, קריטריון זה תלוי במדינה שבה אתם מגישים את בקשת האזרחות. יש מדינות שבהם אתם עשויים להיות זכאים, גם אם יש לכם סבא וסבתא או סבא וסבתא רבא, שהיו אזרחי המדינה האירופית.

קבלת אזרחות אירופית בדרך המוצא, היא אחת הדרכים הקלות והזולות ביותר להשגת דרכון אירופי, בתנאי שאתם אכן זכאים לדרך זו. כדי שאבותיך יוכלו להעביר אליכם את האזרחות שלהם, אסור שאבות אבותיך (הורים, סבים וכדומה), יהיו אזרחים שאיבדו או ויתרו על אזרחותם. הם עדיין יצטרכו להיות זכאים לאזרחות זו, גם אם הם לא גרים באיחוד האירופי.

קבלת אזרחות על ידי הליך התאזרחות

תוכלו להתאזרח במדינה באירופה, לאחר שעבדתם וחייתם בה לפחות 5 שנים. בנוסף, כדי שתהיו זכאים להתאזרחות, יהיה עליכם להוכיח שליטה בשפה המקומית.

דרך נוספת לקבל אזרחות באיחוד האירופי היא על ידי נישואין לאזרח ה-EU. בדרך כלל תהיו זכאים להתאזרחות לאחר 3 שנות נישואין.

התאזרחות על ידי השקעה

אם יש לכם מספיק כספים כדי לכסות את ההשקעה שלכם, תוכלו לקבל אזרחות אירופית באמצעות תוכנית השקעה. סוג זה של תוכנית, הידוע גם בשם ׳ויזת זהב׳, מאפשר לכם להשקיע באחת ממדינות האיחוד האירופי, ובתמורה, תוכלו להגיש בקשה להתאזרחות.

הזדמנויות ההשקעה, וגובה הסכום הנדרש להשקעה, כדי לקבל אזרחות, משתנים ממדינה למדינה. אבל ההשקעות הנפוצות ביותר כוללות השקעות בנדל״ן או רכישת אג״ח ממשלתיות. ולאחר ההשקעה שלכם, תוך 3 או 5 שנים, תוכלו לקבל דרכון של איחוד אירופי.

בדרך כלל, יהיה עליכם לבלות מספר ימים בשנה באותה מדינה, כדי לעמוד בדרישות לקבלת אזרחות. בנוסף, אין צורך בידיעת השפה המקומית.

התאזרחות על ידי מוצא

כדי להגיש בקשה לאזרחות אירופית בגין מוצא, יהיה עליכם לאסוף את המסמכים הנדרשים, למלא את טופס הבקשה ולהגיש אותם לנציגות האיחוד האירופי בחו״ל, הקרובה ביותר אליכם.

חלק מהמסמכים שתידרשו להציג, כוללים הוכחה לאזרחות באירופה של האב הקדמות (למשל, דרכון קודם, תעודת לידה, תעודת נישואין, תעודת פטירה או מסמכי פליט).

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button