Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

איך אפשר ללמוד תאוריה אונליין

איך אפשר ללמוד תאוריה אונליין
Credit: Pixabay.com

אם החלטתם ללמוד נהיגה אתם בוודאי יודעים שבכדי לגשת לטסט מעשי לאחר לימודי נהיגה, אתם חייבים לעבור קודם כל את מבחן האוריה. גם אם אין לכם כח להתעסק עם החומר הלימודי, מדובר על נושאים שחשוב מאוד ללמוד בכדי לנהוג ומעבר לכך, בלי תאוריה אין שום אפשרות לגשת לטסט. אם אתם חוששים ממבחן התאוריה, כדאי שתדעו שכיום ניתן למצוא קורסים העוסקים בהכנה לקראת תאוריה ומעבר לכך, ניתן למצוא כיום גם אפליקציות ייעודיות ללימוד תאוריה שיכולים לסייע לכל אדם לעבור את המבחן בהצלחה.

מבחן תיאוריה- מה זה בעצם?

אם עברתם את גיל 16 וחצי ואתם כבר ממש רוצים להתחיל ללמוד נהיגה ולקבל רישיון, כדאי שתדעו שבמדינת ישראל יש חוקים שמחייבים לעבור אותם על מנת להתקדם בהליך קבלת הרישיון. מבחן התיאוריה הוא מבחן אשר מותאם לחוקי התנועה בישראל, מדובר על מבחן אמריקאי אשר מוצג בצורה של שאלה וכמה תשובות לבחירה כאשר אחת מהן היא הנכונה. המבחן כולל חומר תאורטי שנוגע לזיהוי תמרורים, הוראות נהיגה, שילוט, התנהגות בכביש מול הולכי רגל ועוד. על הרעיון של מבחן התאוריה הוא לבדוק כמה כל אדם שולט בחוקי התנועה, בתפעול של כלי הרכב ובהתנהגות בטוחה על הכביש. 

המבחן עצמו יהיה בנוי מ30 שאלות אשר צריך לענות מתוכן על 26 שאלות נכונות. השאלות נלקחות מתוך מאגר  שאלות קיים באתר של משרד התחבורה. יש להירשם מראש למבחן כאשר בתהליך הרישום יש צורך לשלם עבור אגרת מבחן. לבחינה צריך להביא תעודת זהות, אגרת מבחן משולמת, טופס ירוק אשר ניתן לקבל ללא תשלום בתחנות הצילום של משרד הרישוי ובמידה ואתם מעוניינים לקבל הקלות במבחן יש להציג אישורים רפואיים. התוקף של מבחן התאוריה הוא ל3 שנים, את התשובה למבחן מקבלים באופן מידי עם סיומו והוא כולל את סימון התשובות שבהם עניתם לא נכון.

היכן ניתן ללמוד לתאוריה?

לא מעט אנשים מעדיפים ללמוד לבד לקראת מבחן התאוריה, כאשר הם יכולים למצוא כיום ספרי הכנה לקראת המבחן וכמובן אפליקציות ייעודיות שמטרתן היא לסייע להם בלמידה. יחד עם זאת, ישנם כאלה שיעדיפו ללמוד יחד עם מורה כלשהו שיסייע להם בלמידה איכותית ועל כן, כיום ניתן למצוא קבוצות למידה לתאוריה. ניתן לברר היכן באזור המגורים שלכם יש קבוצת למידה לתאוריה שמנחה אותה מורה מקצועי ומנוסה בתחום וכן, כמה פעמים בשבוע לומדים, מה שעות הלמידה ועוד. אם אתם מתקשים להגיע באופן פיזי לקבוצת למידה כזאת או אחרת כל שתדרשו לעשות זה פשוט למצוא לימודי מבחן תאוריה מקוון בזום. כיום ניתן למצוא לא מעט מורים המציעים למידה בזום כהכנה לקראת מבחן התאוריה כאשר כל שאתם נדרשים לעשות זה פשוט לברר שהלמידה אכן איכותית על אף שהיא במסגרת זום ושההכנה לקראת התאוריה במסגרת שיטת הלמידה המדוברת תהיה יעילה ואיכותית עבורכם.

 כיצד תצליחו לעבור את מבחן התאוריה בפעם הראשונה?

על אף שגם אם נכשלים במבחן תאוריה כדאי לקחת זאת בפרופורציות ולדעת שתוכלו לגשת אליו מחדש ולהצליח, הרי שכדאי מאוד להתכונן היטב לקראת המבחן הראשון על מנת לעבור אותו בהצלחה. על כן, מעבר ללמידה בקבוצת למידה פיזית או מקוונת בזום, חשוב מאוד שתמשיכו ללמוד באופן עצמאי ולתרגל שאלות מהאתר או מהאפליקציה של משרד הרישוי וזאת בכדי שתדעו שאתם ניגשים למבחן בצורה הטובה ביותר שיכולה להיות. תרגול איכותי ולמידה איכותית יובילו אתכם להצלחה.

 

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
החיפויים שישנו את עיצוב הבית שלכם
למרות כל הניסיונות שלכם, משהו בכל זאת חסר לכם בעיצוב...
ההבדל בין עיצוב דירה לעיצוב בית פרטי
עיצוב פנים היא האומנות של עיצוב הבית והחלת הסגנון האישי...
"להוריד את הבטן" ללא כפיפות אינסופיות- כך תעשו את זה
ככל שאנו מתבגרים, כך הצטברות השומן, במיוחד באזור הבטן, גדלה...
סימפוניה מרחבית - נקודת המפגש בין אדריכלות לעיצוב פנים
בכל פרויקט בנייה של בית חדש, מקום מסחר או כל...
לעבור משברים משפחתיים בעזרת עורך דין מתאים
אמנם המשפחה היא מעגל האנשים הקרוב אלינו ביתר, אך עם...
להשאיר את הראש מעל המים גם בזמן מלחמה- איך עושים את זה
מלחמה היא מצב לא פשוט מכל הבחינות: פיזית, רגשית וגם...
איך ממחזרים משכנתא
הליך מיחזור של משכנתא מתבסס על החלפת הלוואת המשכנתא הנוכחית...
סימנים לכך שצריך להזמין טכנאי מעליות
אם אתם גרים בבניין משותף או עובדים בכזה, ויש בנכס...
אל תוותרו על מה שמגיע לכם מהביטוח
חברות הביטוח אינן יכולות למשוך תביעות צודקות עד אין סוף...
האם מטבח כפרי יתאים לכם?
החיפוש אחר מטבח שיתאים לבית זו לא תמיד משימה קלה...