Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

איך לבחור עורך דין לליווי בפרויקט התחדשות עירונית

איך לבחור עורך דין לליווי בפרויקט התחדשות עירונית
קרדיט - Pixabay

פרויקטים של התחדשות עירונית ניתן לראות היום כמעט בכל עיר, במיוחד בערים גדולות עם בניה ישנה. כך ניתן להגדיל את כמות האוכלוסייה בעיר מבלי להרחיב את גבולותיה. מעבר לכך מדובר על שכונות ישנות בהן הבתים דורשים גם כך שיפוץ, שימנע קריסה או נזקים, ולרוב נמצאות גם במיקום מרכזי ונוח בעיר. למרות שהדיירים הגרים כעת בבניין ייהנו מן התוצאה הסופית, ישנן לא מעט אי נוחות בה כרוך התהליך. לכן חשוב שילווה את הפרויקט עורך דין תמ א 38, התחדשות עירונית, פינוי בינוי, בתים משותפים או עורך דין פינוי בינוי, תלוי בסוג הפרויקט. כאשר זהו תמ"א 38 למשל, עורך הדין יסייע קודם כל בטיפול בדיירים סרבנים אשר מסרבים לחתום על אישור ומעכבים את הפרויקט. מעבר לכך הוא ידאג לחוזה מול הקבלן/ יזם שיגן על הדיירים במצב של נזקים או עיכוב הפרויקט מעבר למצופה.

עורך דין גם לליווי היזם

אמנם הצד החלש יותר בעסקה הוא הדיירים אשר תלויים באופן בו יעבוד היזם ועד כמה יעמוד במילתו לגבי סיום הפרויקט, אך עדיין עורך דין תמ א 38 יכול ללוות גם קבלנים ויזמים בתהליך. בפרויקטים אלה יש שלושה גורמים עיקריים הקשורים אליו וקשורים זה לזה והם הדיירים, היזם או הקבלן והרשות המקומית. עורך הדין ייצג את הקבלן או היזם גם מול הרשות המקומית בכל הקשור לתהליך הבניה, קבלת אישורים וניסוח חוזה ברור לגבי התגמול שמקבל היזם עבור העבודה, תנאי העבודה, אמצעים שמעמידה העיריה לרשותו ועוד. מעבר לכך עורך הדין ייצג אותו מול הדיירים, יוודא שדרישותיהם אינן מוגזמות וייצג אותו בכל תלונה המתקבלת מצד הדיירים המתקרבת או מגיעה לכדי תביעה משפטית.

רוצים להסדיר את הורשת הנכס?  פנו לעורך דין המתמחה בשני התחומים

אצל אדם ממעמד הביניים שהונו הוא ממוצע, החלק העיקרי ברכושו הוא הנכס שברשותו, לרוב הדירה בה הוא מתגורר. ככל שאדם נכנס אל תוך הגיל השלישי, כדאי לו לערוך צוואה בה הוא מחליט כיצד  ירצה להוריש את רכושו, כולל הדירה. לשם כך מומלץ לו לפנות אל עורך דין ירושות וצוואות במרכז ובפתח תקווה או לפי אזור מגוריו שמתמחה גם במקרקעין. שני התחומים הם מורכבים ועקב כך גם החיבור ביניהם מורכב מאוד. עריכת צוואה כדאית כדי שתוכלו להחליט על אופן חלוקת העיזבון, כולל הדירה, בעצמכם ולא על סמך חוק הירושה. גם ליורשים הדבר יעשה סדר וחלוקת העיזבון תהיה קלה יותר עבורם.

עו"ד טל שחורי מתמחה בדיני ירושות וצוואות וגם במקרקעין ובעל ניסיון רב בטיפול גם במצבים מורכבים הנוגעים לשני התחומים. מעבר לכך הוא נוטריון ומספק גם מגוון שירותים נוטריוניים. מוזמנים ליצור קשר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
לחסוך שנים של טיפולים בעזרת דיקור סיני
הרפוה הסינית בכלל והדיקור הסיני בפרט הפכו לשיטת טיפול מקובלת...
כל מה שרציתם לדעת על מזגן vrf
אם יש משהו שמטריד את כולנו בישראל, זה החום. כדור...
התקנת חלון חדש בממ"ד
כפי שכולנו יודעים, הממ"ד הוא אחד מהחדרים הכי חשובים שיש...
הבטחת ניקיון לאחר שיפוצים
לאחר סיום השיפוץ, ההתרגשות מחליפה מהר מאוד את מקומה למשימה...
מתכננים פינוי בינוי- איך תשמרו על האינטרסים שלכם
יותר מכל פרויקט בניה גדול ככל שיהיה, פרויקט פינוי בינוי...
איך מעצבים סלון ב 2024
תמונות, גבס וחיפויים שונים מרכיבים בנים האחרונות את עולם העיצוב...
טיפול נכון בחובות משחרר אתכם מדאגות
חברות רבות קמות ומתפרקות מדי שנה ורשם החברות מנהל הליכי...
החשיבות של פניה לקבלת סיוע מקצועי בהתמודדות עם ההתמכרות
לאנשים יש הזדמנות לעשות מהפך חיובי ומשנה חיים כאשר הם...
דלת כניסה מרשימות לבניין המשרדים שלכם
החברה שלכם ממוקמת בבניין שעומד לעבור שיפוץ בקרוב? אם כך,...
ניקוי קרח יבש בסביבה תעשייתית
לפעמים, ייתכן שיהיה עליכם לנקות ציוד, מכונות או משטחים במפעל...