זירת המומחים

אילו מזונות כדאי לאכול כדי ליהנות משיער בריא וחזק?

חנויות הפארם גדושות בתכשירים שונים לטיפוח השיער ולחיזוקו, אבל המרכיבים החשובים ביותר לבריאות השיער, ובהתאם למראה מרשים שלו, נמצאים דווקא בתזונה שלנו. ישנם ויטמינים ומינרלים שמזינים את השערות ואת הזקיקים שלהן, ובנוסף שומרים על קרקפת בריאה. כמו כן כדאי לספק לגוף חלבונים, כדי שהוא יוכל לפרק אותם לחומצות אמינו ומהן להרכיב קרטין – החלבון שמהווה 95% מכל שערה.

המאכלים הבאים יעזרו לכם לשמור על שיער בריא, מטופח ומלא חיוניות.

המאכלים שתורמים ליצירת שיער בריא

* אגוזי ברזיל – מקור מעולה למינרל בשם סלניום שמעורב בתהליכי יצירת השערות. שימו לב: הכמות המומלצת היא 4 אגוזים גדולים ביום. מינון יתר של סלניום עלול להוביל דווקא לשיער שברירי ולבעיות בריאותיות נוספות.

* ביצים – מספקות לגוף חלבונים וכן ביוטין (ויטמין B7). ויטמין זה מחזק את שורשי השערות (וגם את הציפורניים). ניתן לקבל ביוטין גם מאבוקדו, משקדים ומגרעיני חמניה.

* גרגרי חומוס – המאכל הלאומי של ישראל עשיר בחלבון, ובנוסף יש בו כמות נאה של אבץ – מינרל שאם הוא חסר בגוף התוצאה עלולה להיות יובש בקרקפת ופגיעה בשיער. גם בקטניות אחרות יש כמויות גבוהות יחסית של אבץ (שאגב, תורם גם לתפקוד מיטבי של המערכת החיסונית).

* שיבולת שועל – ברזל, אבץ, אומגה 3 וגם ויטמין E – כל אלה מקנים לשיער מראה מבריק ובריא, כשוויטמין E משפר גם את מראה עור הפנים בזכות המלחמה שלו ברדיקלים החופשיים.

* ברוקולי – ברוקולי מכיל ברזל שמבטיח אספקת דם לזקיקי השערות. גם כרוב סיני (בוק צ'וי) עשיר בברזל, וכך גם עלים ירוקים למיניהם.

* כבד – מאכל נוסף עשיר בברזל.

שיער חיוני בגוף בריא

כל המאכלים הנ"ל תורמים לא רק למראה השיער אלא גם למערכות אחרות בגוף, כך שהתועלת מצריכתם כפולה ומכופלת. עוד כדאי לדעת שישנם תוספי תזונה המכילים ויטמינים ומינרלים כמו גם חומצות אמינו שיוצרים שיער בריא, ובמידת הצורך אפשר להיעזר גם בהם. באופן טבעי גם במקרה כזה התועלת היא גם למראה החיצוני וגם לתפקודים הפנימיים השונים שנשענים על ויטמינים ומינרלים (אבץ למשל מסייע בריפוי פצעים ואילו סלניום תורם לבריאות הלב).

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button