תרבות וחינוך

ארבעת המינים ב-100 עד כ-350 שקלים

צילומים: שמעון יעקובי. כמידי שנה נפתח ברובע ג' יריד ארבעת המינים והוא ממוקם ברחוב האדמו"ר מויזניץ. תחת סככה עם כיסוי לצל נפתחו עשרות דוכנים המציעים למכירה לולבים, אתרוגים, זרי הדסים וענפי ערבות. בין מאות האתרוגים בולטים בגודלם האתרוגים התימניים. מספרם מועט ומצאנו אותם רק בדוכן אחד.

פגשנו את מיודענו יוחאי, מוכר הלולבים הוותיק הנחשב בר-סמכא בכל הנוגע ללולבים. מצאנו אותו בודק לולב ומסיר ממנו בזהירות כירורגית את הקורא. הקורא הוא המעטה החום העוטף את הלולבים הצעירים ומסירים אותו מקצה הלולב על מנת לבחון את התיתורה – קצה העלה המרכזי לוודא שהוא מחובר באופן מושלם.

בפאתי השוק מצויה סוכה ובה בודקים את כשרותם ומהודרותם של ארבעת המינים. השנה הוגדלה הסוכה והוכפל מספר הבודקים על מנת לתת מענה למספר הרב של המבקשים בדיקה על פי ההלכה. לציין כי החום בסוכה מעיק והבודקים נעזרים במאווררים.

מחירי ארבעת המינים מגוונים לפי הגודל, ההידור והכשרות. בדקנו את הממוצע.

אתרוגים: 30-200 ₪

לולבים: 40-80 ₪

הדסים: 30-70 ₪ (זר של שלושה ענפים).

ערבה: 4-5 ₪ (שני ענפים).

עוד ניתן לרכוש במקום קישוטים לסוכה וכן אוגדנים לשלושת המינים עשויים מעלי לולבים. ילדים מכינים אותם ומוכרים בשקל עד 5 שקלים.

היריד פתוח כל יום מ- 9:00 עד 23:00 ועד יום רביעי לפני כניסת החג.

מומלץ לבקר ביריד ולחוות את אווירת טרום חג הסוכות. הורים צעירים קחו את ילדיכם לביקור במקום על מנת להכיר את מסורת ישראל ולראות את ארבעת המינים מקרוב.

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button