חדשות

ארגון הקבלנים אשדוד והשפלה

תגובת ארגון הקבלנים באשדוד והשפלה על מותו של פועל קבלן הפיגומים שהתחשמל למוות:

שלומי בן עזרי, מנכ"ל ארגון הקבלנים באשדוד: תאונת ההתחשמלות שקרתה אתמול התרחשה אצל אחד הקבלנים הטובים באשדוד. "אם קרתה תאונה באתר בניה של הקבלן הזה, זה יכול לקרות לכל קבלן". מדובר באחד הקבלנים המקצועיים והאיכותיים ביותר הפועלים באשדוד. הפרויקטים שלו מאופיינים באיכות ביצוע, ביעילות ובמהירות הביצוע. מדובר באתר שעבר ביקורת של גורמי האכיפה לפני זמן קצר".

"על פי המידע הראשוני, עולה כי אתמול, יום התאונה, האתר היה סגור. העובדים הפלסטינים העובדים באתרי הבניה לא הורשו להיכנס לישראל לאור חג פורים.

בעת התאונה שהה באתר רק עובד של קבלן משנה שהתקין את הפיגום. למיטב ידיעתנו במסגרת התקנת תוספת לפיגום קיים, העובד רצה לחבר מוט אלכסוני באורך 6 מטרים לפיגום, איבד שיווי המשקל והמוט פגע בחוט בקו חשמל מחוץ לאתר והעובד התחשמל למוות. לא ברור כיצד נכנס בונה הפגומים לאתר סגור".

"אנו מביעים צער עמוק על המיקרה ומוסרים תנחומים למשפחתו.

לאור המיקרה אנו קוראים לכל הקבלנים כי תאונה קשה זו שעלתה בחיי אדם, יכולה לקרות לכל אחד מכם ועל מנת למנוע תאונות כאלה בעתיד, חייבים לרענן ולשפר שוב ושוב את כללי הבטיחות באתרים. לצד הצער והאובדן הקשה למשפחתו של העובד שנהרג, גם המעביד מחברת הפיגומים וגם הקבלן  שהתאונה קרתה באתר שלו, כואבים אישית ובנוסף נכנסים עכשיו להליך קשה של חקירות ומשפט בעלי השלכות של אחריות פלילית. שימרו עליכם ועל עובדיכם!

בכוונתנו להעמיק את הבקרה, ההדרכה והחניכה של מנהלי העבודה והקבלנים באתרי הבניה במחוז השפלה.

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button