Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ארגון הקבלנים באשדוד: אם תנאי המיכרזים לא ישתנו לא יהיה מי שיבצע עבודות תשתית בעיר

ארגון הקבלנים באשדוד: אם תנאי המיכרזים לא ישתנו לא יהיה מי שיבצע עבודות תשתית בעיר
איציק חדד

אם תנאי המיכרזים בעבודות תשתית עבור עיריית אשדוד וחברות הבת שלה לא ישתנו, לא יהיה מי שיבצע את העבודות כי קבלני התשתיות פשוט יפשטו רגל". כך מזהיר שלומי בן עזרי מנכ"ל ארגון הקבלנים באשדוד בעקבות ישיבת חירום שקיים הארגון עם קבלני התשתיות הפועלים בעיר.
לדבריהם, תנאי מיכרז שבהן רשות מקומית וחברות הבת שלה מצמידה את עלות המיכרזים למדד המחירים לצרכן במקום למדד תשומות הבנייה, תנאי התשלום הם שוטף פלוס "אלוהים יודע מתי" והערכות עלויות המיכרזים אינן ריאליות, יגרמו לכך שקבלני תשתיות לא יגשו למיכרזים או שיגשו ויפשטו רגל. לטענתם גם אם הם זוכים במיכרזים, קבלנים לא אחראים, עשויים לחסוך בחומרים או באיכותם בכדי שלא יתרסקו כלכלית כתוצאה מאותם מיכרזים. פגיעה בכמויות ובאיכות יתבטאו באיכות העבודה ובעמידותה לאורך זמן".

איציק חדד

איציק חדד יו"ר ארגון הקבלנים באשדוד והשפלה: ״צריכים לפתור בעיה זאת בהקדם האפשרי באמצעות חקיקה או באמצעות יוזמה מקומית בשיתוף עם הרשות המקומית וחברות הבת שלה וזאת על ידי הכנסת סעיפים רלוונטיים בתנאי המיכרז שמצמידים את המיכרז למדד תשומות הבניה ואו למדד רלוונטי וכן עמידה בתנאי תשלום סבירים -שיאפשרו ביצוע מיקצועי איכותי ובלוח זמנים קצר של העבודות.
"הפגיעה המתמשכת בקבלני הביצוע והתשתיות תחזור אלינו כבומרנג באמצעות פגיעה באיכות החיים של תושבי העיר -בטווח הקצר – והשפעה שלילית על יוקר מחירי הדירות -בטווח הארוך יותר. אירגון הקבלנים באשדוד יוזם בימים אלו הליך הידברות עם הרשות המקומית וחברות הבת שלה בנסיון לשנות את החשיבה שהשתרשה עד כה למען פיתוחה ושיגשוגה של העיר אשדוד ביחד עם קבלני התשתיות והביצוע״.
שלומי בן עזרי מנכ"ל הארגון: "אני בטוח שעיריית אשדוד וחברות הבת שלה מבינות את ההשלכות לתושבי העיר אם לא יהיו קבלני תשתיות שיבצעו עבודות עבורן או שיצטרכו לחסוך בחומרים ויבצעו עבודות ברמה נמוכה. לכן אני משוכנע שבשיתוף פעולה ניתן יהיה להגיע להסכמות על מיכרז אחיד שיוצמד למדד כלכלי נכון שיכסה את עליות המחירים הדרמטיות בכל ענף הבנייה, שיתאים לעלויות האמיתיות וישולם בזמן סביר".
בישיבת החירום קבלנים קבלו על כך שנאלצו להשקיע כספים פרטיים בחברה שבבעלותם בניסיון נואש להציל את החברה, לשלם משכורות לעובדים ולממן ההלוואות למימון שלים הציוד המכני הנדסי הדרוש לביצוע העבודות.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
Viva La Piano עונת מנויים 2023-2024 - קונסרבטוריון אקדמא פותח את העונה ה-27 של סדרת הקונצרטים הוותיקה, בניהולה האמנותי של יאנינה קודליק
הסדרה, מציבה את הפסנתר במרכז וחושפת את הקהל לרפרטואר הפסנתר...
אלו לא חלוקי נחל: נחשף ניסיון להבריח 6 טון של טבק לנרגילה
בודקי מכס אשדוד ברשות המסים סיכלו ניסיון מתוחכם במיוחד להבריח...
לקראת ראש השנה - מתנדבי מד"א ארזו אלפי חבילות מזון למשפחות ברוכות ילדים במסגרת מבצע של ישיבת שובה ישראל באשדוד של הרב יאשיהו פינטו
עשרות מתנדבי מד״א ממרחב לכיש משתתפים במיזם שמוביל הרב יואל...
עובדי המכס עקבו אחרי משאית מנמל אשדוד ועד מזרח ירושלים וגילו 500 קרטונים של סיגריות במקום אבקת כביסה ונייר טואלט
רשות המסים, באמצעות בית מכס אשדוד, סיכלה ניסיון הברחה של...
חוגגים את המגוון: אקי"ם אשדוד ועובדי חברת אדמה אגן שרו, רקדו וחגגו יחד באירוע סיום שנה
למרכז קהילתי גולדי באשדוד (מתנ"ס ד') הגיעו השבוע כ-60 צעירים...
השתלמות קיץ לנהגי האמבולנס במרחב לכיש של מד״א
כ-120 חובשי רפואת חירום נהגי אמבולנס במד״א הגיעו אמש (א׳)...
ילדי העובדים למען הקהילה בחופש הגדול
החופש הגדול בעיצומו ובמקום לבלות בחוף הים או מול המסכים,...
מה האפשרויות שלי לקבל הלוואה למטרות שונות כדוגמת משכנתא
מה האפשרויות שלי לקבל משכנתא לשם קניית דירה מהבנק ישנם הרבה...
לראשונה בישראל תתקיים השנה תחרות מלכת היופי לאימהות
רעיון ביוזמת ובהפקת מיכל יופדוב, זוכת תחרות "מיס יוניברס" לנערות,...
hard-hat-ge50a9ffdd_1920
לעבוד באופן בטוח ומוגן
אחד הדברים היותר חשובים בכל סוג של עבודה זה למעשה...