כתבה ראשיתתרבות וחינוך

ארגון "צהר הלב" פתח את שנת הלימודים בביה"ס "דרכי יהודה" באשדוד, בסימן התחדשות המרחב הבית ספרי

ביה"ס דרכי יהודה נותן מענה לתלמידים עם קשיי למידה והפרעות התנהגויות רגשיות ונפשיות

ארגון "צהר הלב", פתח את שנת הלימודים בכל רחבי הארץ, ובכלל זה את בית הספר "דרכי יהודה" באשדוד.

 

בית ספר דרכי יהודה הוא חלק מרשת החינוך המיוחד של צהר הלב, הנותן מענה לתלמידים בעלי מנת משכל תקינה עם קשיי למידה והפרעות התנהגויות רגשיות ונפשיות. בית הספר כולל אנשי צוות מקצועיים, רבנים, מורות וסייעות, היוצרים סביבת לימודים שמחה, מצמיחה ומגובשת, בשיתוף פעולה חם עם הילדים וההורים.

 

פתיחת שנת הלימודים היתה בסימן התחדשות המרחב הבית ספרי, כחלק מתפיסה של תיאורית החלונות השבורים, שאומרת שמרחב מאורגן מזמין יותר פניות והתגייסות ללמידה, מתוך רצון ללמידה ונינוחות.

 

רחל אלגרבלי מנהלת בית הספר: "עוד במהלך חופשת הקיץ, בזמן הקייטנה, רתמנו את הילדים שהיו שותפים מלאים ולקחו חלק פעיל ביצירות האומנות שנתלו ברחבי בית הספר. מדובר ביצירות המביעות את המסרים של מטרות בית הספר והגישה הטיפולית שלו. כל כיתה יצרה והביעה באמצעים אומנותיים כח שעליו עבדה ורכשה במהלך השנה הקודמת ורצתה להעניק אותה לכל הבית ספר, לדוגמא: כף יד מגרגירי מלח – הכח לעצור; לב ושברי זכוכיות – הכוח לקום; מטקה – הכח לשחק וליהנות; פאזל – הכח לבנות ועוד…".

 

"יצירות האמנות בסימן "כח" משקפות את המהות של בית הספר. הצוות הבית ספרי מחנך את תלמידי דרכי יהודה לשמור על הכח שלהם – על שיגרה חרף אתגרים חיצוניים ופנימיים. התלמידים מסמנים מטרה לצמצום פערים לימודיים ושיפור תפקוד חברתי רגשי התנהגותי. הצוות כולו, כמשפחה אחת גדולה, חתום על הצהרת כוונות של מסירות אין סופית ואכפתיות ללא גבולות לסייע לתלמידים להגשים את היעדים הללו", מוסיפה רחל.

 

ישראל קורניק, מנכ"ל צהר הלב: "בסיעתא דשמיא ובהרגשה טובה ושמחה פתחנו הבוקר את שנת הלימודים ב 40 הסניפים החינוכיים שלנו ברחבי הארץ, המעניקים טיפול למעל 2,000 ילדים בעלי צרכים מיוחדים. אנחנו מצפים לשנת פעילות פורה ומהנה ומאחלים לילדים, למשפחות ולצוות שנת בריאות והצלחה. זה המקום להודות  לאנשי משרד החינוך, השותפים איתנו יד ביד בראיה מרחבית ובמתן פתרונות ייעודיים לאוכלוסייה זו".

 

בית הספר דרכי יהודה הוא חלק ממערך המסגרות הארצי של צהר הלב – רשת חינוך מיוחד, ארגון שחרט על דגלו מתן סיוע מקיף, מקצועי ואוהב לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. מעל 2,000 ילדים שותפים בעשרות מוסדות הרשת, ביניהם גני ילדים, בתי ספר, דיור מוגן, מועדוניות ומרכז תעסוקה שיקומי.

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button