Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

בזכות ערנות הצוות הרפואי במלר"ד מאוחדת באשדוד ניצלו חייו של תושב העיר

בזכות ערנות הצוות הרפואי במלר"ד מאוחדת באשדוד ניצלו חייו של תושב העיר
צילום: טל שחר

מאוחדת השיקה לאחרונה מוקד לרפואה דחופה (מלר"ד) שמעניק לתושבי אשדוד והסביבה שירותי רפואה דחופה בשעות הערב בהן המרפאות סגורות. מאז פתיחתו הספיק להעניק שירות רפואי ולהציל חיים לאלפי מטופלים. בשבוע שעבר, אבחן הצוות הרפואי מקרה חמור של התקף לב ונקט בפעולות חירום שהצילו את חייו

לקראת סוף משמרת לילה במלר"ד מאוחדת בעיר אשדוד בשבוע שעבר, נכנס מטופל במצב קשה. הוא היה חיוור, סבל מכאבים עזים בחזה עם הקרנה לזרוע ימין, ותחושה כללית רעה מאוד. צוות האחיות המנוסה במלר"ד, מיטל כהן ויהודית יוסיפוב, זיהה מיידית את התסמנים המצביעים על אפשרות של התקף לב, השכיב את המטופל לבדיקת EKG דחופה. בבדיקה זו התגלות עליות במקטע ST המעלות חשד לאירוע לבבי חמור.

מיטל שניהלה את האירוע, ביקשה משני הרופאים שהיו באותה העת במלר"ד, ד"ר עופר אלדר, מומחה לכירורגיה כללית ומתמחה ברפואה דחופה במיון ברזילי, וד"ר תומר אהרונסון, מומחה לאורתופדיה, להישאר ולעזור במקרה והאירוע יחמיר.

הצוות הרפואי החל לנקוט בפעולות הנדרשות במצב קריטי כזה תוך כדי שיתוף פעולה. תוך זמן קצר הכינו האחיות עגלת החייאה, חיברו את המטופל לדפיברילטור ומוניטור, נתנו לו מנת אספירין כטיפול ראשוני ופתחו לו וריד כהכנה לטיפול תרופתי במידת הצורך.

במקביל הוזמנה ניידת טיפול נמרץ שהגיעה לאחר כעשר דקות. המטופל הועבר לבית חולים אסותא באשדוד, ישירות ליחידת הצנתורים, כשלאורך כל הדרך היה במצב יציב, הודות להתערבות המקצועית והמהירה של צוות המלר"ד.

יונתן סליבנוב, מנהל הסיעוד במלר"ד מאוחדת אשדוד: "מקרה זה הוא דוגמה אחת מיני רבות לחשיבות פעילות המלר"ד בעיר. האחיות פעלו ברגישות, זריזות ומקצועיות ובשיתוף פעולה יחד עם הרופאים שהצילה חיי אדם. הצוות נשאר עם המטופל עד שהוא עלה לאמבולנס והבטיח את העברתו בבטחה. הצוותים הרפואיים עושים הכל, גם מעבר לשעות הפעילות, למען הבריאות והבטיחות של המבוטחים שלנו".

המלר"ד באשדוד, שהחל לפעול במהלך החודשיים האחרונים, מעניק למבוטחי מאוחדת מגוון רחב של שירותי רפואה דחופה מבלי הצורך להגיע לחדרי המיון בהם עומסים כבדים והמתנה ארוכה לטיפול. המלר"ד מאויש בצוותים רפואיים מקצועיים ומנוסים היודעים לזהות מצבי חירום רפואיים וליישם פעולות ההתערבות הנחוצות ומצילות חיים. המקצועיות בשילוב מתן תגובה מהירה הם ערכים שמתבטאים באופן ממשי בשטח.

צילום: דוברות מאוחדת
כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
מה תפקידו של מנעולן רכב מקצועי?
מנעולן רכב הזמין 24 שעות ביממה אמור להיות בדרך כלל...
עורך דין לירושות וצוואות- הכתובת בכל נושא הקשור לתחום
אף אחד לא אוהב לעסוק בנושאים הקשורים לירושות, צוואות וגם...
הדמיית שיער - על קצה המזלג
אם אתם נמצאים בחיפוש אחר פתרונות לשיער דליל או התקרחות...
והזוכה המאושר: ישיבת אמית יגל אשדוד
כשרועי השמיניסט האשדודי רצה להפיק הכתרת פורים בישיבה, הוא לא...
חשיבות המשחק והדמיון להתפתחות הילדים
משחק ודמיון הם מרכיבים בלתי נפרדים מהילדות התורמים באופן משמעותי...
למה כשנקלעים לחובות עורך דין הוא חבל הצלה?
כשאדם או עסק נקלעים לחובות שאין ביכולתם לפרוע, התוצאה היא...
המנהל שנמצא במילואים מ - 7/10 הועלה בדרגה – מול כל התלמידים
מאז שמחת תורה, ה-7/10 נמצא הרב שלום מלול במילואים ביחידה...
הבוסית שיילדה את העובדת
לפני מספר ימים הגיעה איילת כץ, 31, תושבת כרמי גת,...
עריכת הסכם ממון לפני הנישואים: קשה באימונים, קל בקרב
גירושין הוא תהליך שיכול להיות ארוך ומייגע עד ההגעה להחלטות...
למען החטופים
תלמידי ישיבת אמית יגל אשדוד, יחד עם מאות תלמידי הישיבות...