תרבות וחינוך

ב-22.8 תונח ברובע י"ז אבן הפינה למרכז הזהות היהודית הגדול בדרום

השר סילבן שלום והראשון לציון הרב שלמה עמאר שליט"א יגיעו ביום חמישי ה-22.8.13 בשעה 17:00 להנחת אבן הפינה לבית קשר – מרכז הזהות היהודית הגדול בדרום – שיוקם ברובע י"ז באשדוד בהשקעה של כ-8 מיליון שקלים.

בית קשר שיוקם ביוזמת ארגון ק.ש.ר. בראשותו של הרב מנחם עמאר, מתוכנן להיות מרכז קהילתי ובית כנסת  בשטח של כ-750 מ"ר בנוי ברחוב אבני החושן, על חלקה שהוקצתה על ידי עיריית אשדוד.  הרב מנחם עמאר: "בית קשר והמרכז הקהילתי יהוו הבית היהודי למשפחה ולקהילה ואבן שואבת ותומכת  לתושבי השכונות והאזור".

מטרת הארגון שהוקם לפני 9 שנים באשדוד,  כחלק מחזונו של הרבי מילובאוויטש, לצרף כל יהודי באשר הוא,  למשפחת  העם היהודי  כדי שכל יהודי בכל גיל, ילמד, יידע ויעצים את זהותו היהודית. כל זאת כאשר המטען שירכוש ימונף בצורה חיובית כלפי הסביבה בה הוא חי.

הרב עמאר: "לארגון ק.ש.ר. חשוב שכל יהודי ירגיש במהלך חייו שהוא מהווה חוליה מקשרת בשרשרת הדורות של העם היהודי – עם ישראל. הארגון פועל כל השנה להעצמת הזהות היהודית בקרב גני ילדים, בתי"ס ממלכתיים ובמקביל בקרב המשפחות. מידי שנה נחשפים לפעילות הארגון  כ-30,000 ילדים והורים.

הוצאות הארגון ממומנות חלקית ע"י העירייה אך עיקר הפעילות ממומנת מתרומות של אנשים פרטיים ועסקים שפעילות ארגון ק.ש.ר  – חשובה ויקרה לליבם.

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button