בריאותחדשות אשדודכתבה ראשיתקהילה

גאווה אשדודית – ורוניקה קוטיק אחות מאוחדת ותושבת העיר קיבלה אות הוקרה על פעילותה, במסגרת שבוע האחים והאחיות הבינלאומי

במסגרת שבוע האחיות, ערכה מאוחדת טקס מרגש בו נבחרו עשרה אחים ואחיות מכל רחבי הארץ למצטיינים, על פעילותם יוצאת הדופן. בין האחיות הנבחרות גם ורוניקה קוטיק אחות מוכרת בערים אשדוד ואשקלון. ורוניקה פועלת רבות עבור המטופלים הרבים המגיעים לקבל סיוע, אך בין כולם זכור מקרה יוצא דופן במיוחד של מטופל קשה יום, ללא יכולת כלכלית והזנחה קשה בבית. המטופל חי לבד בארץ, ללא רשת תמיכה והגנה. ורוניקה שטיפלה באופן ישיר במטופל, שמעה על סיפורו ומיד נכנסה לתמונה וסייעה לו במספר מישורים: ארגון התרופות אל מול הרופאה המטפלת, הדרכת המטופל, השלמת כל האומדנים והחיסונים ומילוי דו"ח תפקודי לטובת הגשת המטופל לחוק סיעוד. ורוניקה אף ליוותה את המטופל לפסיכיאטר וגריאטר והקפידה על קיום ביקור שבועי על מנת לוודא שהמטופל מסתדר עם מתן הטיפול התרופתי. למעשה, העזרה האישית של ורוניקה עבור המטופל סייעה לשיפור מצבו הבריאותי, התפקודי והסוציאלי והעניקה לו איכות חיים טובה יותר.

בטקס שנערך אתמול (שלישי 10/5), במטה מאוחדת, נכחו עשרות משתתפים שהגיעו לחלוק כבוד עבור פועלם של האחים והאחיות, בהם: סיגל רגב – מנכ"לית מאוחדת, ד"ר דב אלבוקרק – סמנכ"ל רפואה, מלי קושא – אחות ראשית ומנהלת אגף הסיעוד ורויטל תורג'מן, מנהלת סיעוד מחוז דרום ובכירים נוספים.

צילום: דוברות מאוחדת

סיגל רגב, מנכ"לית מאוחדת, בירכה את הזוכים: "האחים והאחיות של מאוחדת הם הגאווה שלנו, הם הממשק הישיר מול המטופלים ולקוחות הקופה ומעניקים להם טיפול כוללני המתבטא במענה רפואי המקצועי ביותר, סיוע סוציאלי וחברתי וקידום אורח חיים בריא. את עבודתם הם עושים במסירות ואמפטיה".

ורוניקה קוטיק מתאמת הטיפול הגריאטרי במחוז דרום התרגשה מהמעמד ואמרה: "נפלה בחלקי הזכות לעבוד במקצוע עם שליחות כזו גדולה. הענקת סיוע עבור מטופלים בני הגיל השלישי והידיעה כי אני יכולה ליצור שינוי עבור מטופלים רבים  – מעניקה לי תחושת אושר וסיפוק גדול".

רויטל תורג'מן מנהלת סיעוד מחוז דרום הוסיפה: "מחוז דרום של מאוחדת התברך באחיות ואחים מקצועיים ומצוינים, בעלי יכולת לשנות, להשפיע ולהעניק את הטיפול הרפואי המסור ביותר עבור המטופלים. כל אחד ואחת מהווים דוגמה ומופת למקצוע הסיעוד".

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button