בריאותזירת המומחים

דור אקשטיין המלצות: אימוני full body

אם אתם מתאמנים, בוודאי שמעתם על המושג "פול באדי". מדובר באימון שמפעיל את כל קבוצות השרירים בגוף שלנו באותו אימון. אימון מסוג זה מתאים לכולם. החל ממתאמנים מתחילים שהחלו להתאמן לאחרונה, ועד למתאמנים מתקדמים וותיקים, ספורטאים, מסוגים שונים ועוד. המאמן דור אקשטיין המלצות, מציין כי מומלץ לבצע בתקופת החיטוב את אימון הפול באדי. אימון הפול באדי צריך להתבצע מול מאמן מקצועי שידאג לתת לכם את התוכנית הטובה והמותאמת במיוחד עבורכם. דור אקשטיין המלצות מסביר במאמר זה, מדוע מומלץ לבצע את אימוני הפול באדי דווקא בתקופת החיטוב, וכיצד הוא תורם להתקדמות שלנו כמתאמנים.

דור אקשטיין המלצות: התאוששות הגוף

דור אקשטיין המלצות מסביר כי באימון מסוג פול באדי כל שרירי הגוף משתתפים באותו אימון, זאת בניגוד לאימונים אחרים בהם יש תרגילים לקבוצת שרירים אחת בלבד. אימון מסוג זה מתבצע 2-3 פעמים בשבוע כשהאימונים מסוג אחר מתבצעים 4-5 פעמים בשבוע בכל פעם העבודה היא על קבוצת שרירים אחרת. ישנן 2 סיבות להעדפה של אימון מסוג זה. דור אקשטיין המלצות מחדד כי הסיבה העיקרית היא, כי במצב שלא אוכלים הרבה, קשה למערכת העצבית להתאושש מאימון לאימון ולכן מומלץ לבצע 2-3 אימונים. הסיבה השנייה היא שלא נרצה להשאיר שריר ללא גירוי ליותר מדי ימים. לדוגמא אם מבצעים אימון חזה חזק ואינטנסיבי, אז ביומיים שלושה הראשונים האזור מגורה ולאחר מכן אחרי 5 ימים זה יסתיים ולא יעבוד. הגוף ירגיש במחסור גדול במזון ואז השריר יתחיל להתפרק מעט.

דור אקשטיין המלצות: כיצד נתגבר על המכשול

דור אקשטיין המלצות מציין כי חשוב באימונים מסוג זה לתרומה לתהליך החיטוב, לגעת מעט בכל שריר, לבצע מעט סטים בכל יומיים שלושה, דבר שיגרום לנו לשמר את השריר בצורה הטובה ביותר, בתקופה של מחסור אנרגטי וקלורי. חשוב מאוד להבין ולהפנים כי תהליך חיטוב נכון אורך זמן, שום דבר לא מתרחש כבמטה הקסם. התוצאות לא יאחרו להגיע ולכן דור אקשטיין המלצות, ממליץ לבצע את האימונים יחד עם המאמן ולהיעזר בו לאורך התהליך.

בואו לצפות בסרטון:

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button