חדשות אשדודכתבה ראשית

דלת השירותים נטרקה על ידה של תלמידת כיתה ד'

מהו סכום הפיצוי שהציע השופט שהעירייה ומשרד החינוך ישלמו לילדה?

תלמידת כיתה ד' בבי"ס הרואה באשדוד נפצעה לפני 11 שנה מדלת השירותים  שנטרקה על ידה.  כך עולה מתביעה שהגישה הילדה – היום בשנות ה-20 לחייה,  באמצעות עורכי הדין גיל וניצן הראל נגד עיריית אשדוד ומשרד החינוך.

מהתביעה שהוגשה לבית משפט השלום ברחובות, עולה,  כי הילדה נכנסה בבוקר לשירותים ולפתע דלת השירותים נטרקה  על ידה. היא  פונתה באמצעות מד"א לבית החולים "קפלן" ובצילום הרנטגן אובחן שבר.

עוד נטען כי לפני התאונה הילדה הייתה  בריאה, נמרצת ותפקדה היטב בצורה עצמאית,  אך מאז אותה תאונה הילדה מתקשה בפתיחה וסגירה של האצבע הפגועה ובהרמת חפצים והיא נזקקת לעזרת הזולת. מומחה מטעם התביעה קבע כי הילדה סובלת מנכות לצמיתות בשיעור של 10 אחוזים.

באי כוחה עורכי הדין גיל וניצן הראל טוענים בתביעה כי העירייה ומשרד החינוך התרשלו בין  היתר בכך שלא התקינו בדלת מנגנון האטה או עצירה, זאת לאור העובדה כי הדלת משמשת ילדים. בהתנהגותם זו, הם   לא דאגו לביטחונם של התלמידים בבית הספר ולשלומם ואילו היו מוצבים מורים אחראם ושילוט מתאים, הנזק יכול היה להימנע.  באי כוחה טוענים כי העירייה ומשרד החינוך לא נקטו באמצעי זהירות או  פיקוח שנדרשים ומתחייבים מן העובדה כי תלמידים, בגילה טרם פיתחו מנגנוני הגנה, בקרה ושיקול דעת שבגיר מחזיק בהם.

הילדה תבעה בביהמ"ש לפסוק לה פיצוי עבור הוצאות רפואיות, כאב וסבל ועזרת הזולת.

בכתב ההגנה משרד החינוך מבקש לדחות התביעה על הסף ומפיל את האחריות על העיריה שהינה בעלת ביה"ס ועל כן היא  האחראית הבלעדית לתקינות ביה"ס. עוד טוענים במשרד החינוך כי העירייה לא הקדישה מחשבה מספקת לנוהלי הבטיחות ואילו מנהלי ביה"ס לא נהגו כפי שמצופה ממנהלי בתי ספר סבירים ומיומנים:  הם לא עשו דבר למניעת התאונה,  לא צפו הסיכונים הצפויים ממעשיהם ולא דאגו לספק תנאים בטיחותיים לתלמידי ביה"ס.

השופט  קובי אסולין הציע הצעת פשרה, לפיה   העירייה ומשרד החינוך ישלמו פיצוי כולל בסך 160 אלף ש"ח בצירוף שכר טרחת עורך דין, הוצאות חוות הדעת ואגרת ביהמ"ש. באשר לאופן חלוקת הפיצוי,  השופט הציע כי  העיריה תישא ב-144 אלף ש"ח ואילו משרד החינוך ישלם 16 אלף ש"ח. בימים אלה ממתינים להחלטת העירייה ומשרד החינוך בנוגע להצעת הפשרה שהציע השופט.

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button