Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

האם גילוי מרצון רלוונטי ב2021 ?

האם גילוי מרצון רלוונטי ב2021 ?
קרדיט: Pixabay

גילוי מרצון היה בעבר נוהל בו רשות המיסים התירה למי שעשה עבירות מס בעבר להתוודות עליהן, לשלם את המחיר ולהימנע מהליכים פליליים. הסיבה לכך הייתה בין היתר משום שרשות המיסים היא בסופו של יום גוף עם כוח מוגבל, מדובר על גוף שהיכולות שלו מוגבלות ושלא היה יכול לערוך מעקב אמיתי אחרי כל האזחרים במדינת ישראל.

בשנת 2019 רשות המיסים ביטלה את הנוהל הזה מה שמשאיר את השאלה עומדת על תילה, האם מדובר על הליך שיש ממה ללמוד ממנו עדיין בשנת 2021.

אמנם לא מדובר על ההליך המוכר והידוע

אמנם הליך של גילוי מרצון כבר לא קיים פשוטו כמשמעו. אבל זה לא אומר שכל הדלתות סגורות בפניכם ברגע בו אתם מעוניינים להתחיל בתהליך שיאפשר לכם לצאת ברווח נקי ממצבים מורכבים.

בסופו של יום, העבודה מול רשות המיסים היא עבודה משפטית. על פניו רבים טועים לחשוב כי התשובות מקורן במספרים מוחלטים, אבל האמת היא כי בחוק קיימים לא מעט סעיפים שמאפשרים לנו לראות את התמונה באופן שונה. לא פעם למביט מהצד הכל נראה כמו 'סינית' אבל עבור מי שבקיא בנושא ונושם אותו בכל יום מדובר על עולם בו אנחנו יכולים, באופן יצירתי, לסובב אותו כך שהתנאים בו יתאימו לנו. כמובן שלא במנותק מהמציאות אלא על ידי הכוונה של איש מקצוע היודע את המלאכה על בוריה.

חשוב לרכז את כל המידע במקום אחד ולערוך מחקר

כדי לנהל את מערך העניינים בצורה הטובה ביותר אנחנו מתחילים בריכוז של המידע במקום אחד ועריכה של מחקר מקיף גם על הלקוח ועל המשתנים של המקרה הפרטי שלו וגם על החוק הישראלי. בדרך כלל אחרי שמרכזים את המידע אפשר לראות באופן ברור על מה הדיון למעשה. כלומר, הרבה פעמים מגיעים לקוחות שיודעים שמשהו לא נוהל בצורה טובה דיה אבל לא יודעים לשים את האצבע על המקור של הבעיה. בדיוק בשביל זה חשוב מאוד לרכז את החומרים ולחשוב באופן רציונאלי מה הגורמים שהובילו לכך שהמצב יהיה כמו שהוא.

אחרי איסוף נתונים מלא קל יותר להבין מה הדרך הנכונה ביותר לפתור את הבעיה.

בסוף צריך להבין מה אומר החוק בעבר ומה הוא אומר היום

חוקי המיסוי במדינת ישראל משתנים כל הזמן ולכן חשוב מאוד להתייחס למה שהיה בעבר ומה שנכון כיום. כלומר, הרבה פעמים קל באופן הזה לספר את הסיפור בצורה אחרת ולשנות את פני הדברים. בדיוק בשביל זה חשוב להיעזר באנשי מקצוע שיעזרו לכם להבין טוב יותר מה האפשרויות שעומדות לפניכם ואיך אפשר להשתמש בחוק כדי לשנות את פני הדברים לחלוטין.

יש לכם את הזכות המלאה לערער

במדינה דמוקרטית לכל אזרח יש את הזכות המלאה לערער ולבקש הכרה מלאה בזכויות שלו מתוקף היותו אזרח במדינה דמוקרטית. גם לכם יש את הזכות לקחת עזרה מקצועית ולמצות את הזכויות שלכם על פי חוק.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
פרסום חרדי סוף 2023
פרסום חרדי הוא אינו עניין של מה בכך שכן, פרסום...
לדאוג לנושאים הרגישים ביותר בחיים
כשמתכננים את העתיד חייבים לחשוב על הגרוע מכל ולכן גם...
פתרונות קלים מדי הם ממכרים
מגפת ההתמכרויות שאנחנו מוצאים המציאות שלנו כיום כוללת גם חומרים...
לטפל בנפש שלנו בצורה איכותית
על מנת שתוכלו לצאת לדרך חיים חדשה, וכן גם להיגמל...
מטען מהיר לאופניים חשמליים מה חשוב לדעת לפני קנייה
אופניים חשמליים, בעיני המשתמשים והחובבים האדוקים שלהם, הם לא פחות...
אינטרקום לבית
אינטרקום לבית הוא אחד ממכשירי האבטחה הבסיסיים ביותר, והאמת ניתנת...
עיצוב המצבה שתשקף את האדם שנפטר
לבחור את המצבה של יקירכם זה לא קל. יש אינספור...
עיצוב המצבה שתשקף את האדם שנפטר
לבחור את המצבה שבאמת תשקף את האם היקר לכם שהלך...
חתונה דתית
איך מארגנים חתונה דתית?
חתונה ללא ספק מהווה אירוע מרגש ביותר. כל זוג חולם...
ספריות מתכת מעוצבות לעיצוב מושלם
מתכננים אירוע עסקי? הרמת כוסית, השקת מוצר, פרידה מעובד מסור...