Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

היכן נמצא דירה במיליון שקל

היכן נמצא דירה במיליון שקל
קרדיט: Pixabay

כאשר מדברים על דירה במיליון שקל, רוב האנשים יגחכו וישאלו ”איפה? בחו“ל?“. האמת שהרמת הגבה אינה מפתיעה. כולנו מכירים את הסיפור הכואב של מחירי הדירות בישראל והסיכויים למצוא דירה סבירה במיליון שקל באחת מהערים המרכזיות שואף לאפס. אפילו משבר הקורונה לא הצליח לרסן את מחירי הדירות בישראל.  אבל פרויקט פארק לכיש באשדוד מנסה לשנות זאת ולהעניק למי שמחפש דירות למכירה באשדוד סיכוי להגשים את החלום.

פארק לכיש עדיין לא הושלם, אך העבודות כבר בעיצומן והן מיועדות להסתיים לקראת סוף שנת 2023. העלות המשוערת של הפרויקט היא כ 45 מיליון שקל ובעיריית אשדוד תולים תקווה כי הפרויקט ימשוך לעיר זוגות צעירים אשר יכולים למצוא דירה במחיר אטרקטיבי.

בפארק ניתן דגש על תכנון אורבני מתקדם והוא צפוי להציע דירות של 75 מ“ר במחיר אטרקטיבי. הפארק צופה לנחל הסמוך (נחל לכיש) והוא מתוכנן להעניק איכות חיים ושירותים לתושבים. הקמת הפארק היא במסגרת הסכם הגג של עיריית אשדוד והמדינה להוספת אלפי יחידות דיור בעיר.

הסכם הגג בין משרד השיכון לעיירת אשדוד נחתם באוגוסט 2017. זהו הסכם ענק וחסר תקדים בהיקף של כ 6 מיליארד שקלים והוא צפוי להפוך את אשדוד לאחת הערים המרכזיות בישראל. במסגרת ההסכם יוקמו בעיר כ-30 אלף יחידות דיור ב-15 מתחמים שונים. בנוסף תתבצע השקעה של כ 2 מיליארד שקלים בתשתיות עירוניות ומבני ציבור. הצפי הוא לתוספת של 160,000 תושבים חדשים לעיר ב 7 השנים הקרובות.

 

במסגרת הפרויקט יוקמו במקום כ 2700 יחידות דיור לצד מתחמים מסחריים, מבני ציבור, מוסדות חינוך וקריית ספורט מתקדמת הכוללת אצטדיון, היכל כדורסל וברכה אולימפית.

על פי החוק לקידום בנייה במתחמים מועדפים 30% מהדירות אמורות לשמש לצורך השכרה לטווח ארוך. אך בסיכום שהושג בין עיריית אשדוד לממשלה אושר להפחית את כמות הדירות להשכרה ל 15% במקום 30%, מה שמעלה את מספר הדירות למכירה ל 50%. כחמישים אחוז מהדירות במתחם החדש יוקצו עבור זוגות צעירים לזכאי משרד השיכון.

 

אשדוד עיר שכדאי לגור בה

 

העיר אשדוד היא העיר השישית בגודלה בישראל והיא חברה בפורום ה-15 (פורום הערים העצמאיות). מאז שהוקמה בשנות החמישים היא תפסה מקום חשוב ביישוב הארץ וקליטת גלי העלייה השונים ויש בה ביטוי של קהילות יהודיות ממקומות שונים. בעיר ישנו ייצוג גדול של יהודים יוצאי צרפת ויוצאי חבר העמים.

מבחינת איכות החיים בעיר, אשדוד מציעה לתושביה טיילת חדשה ומרינה יוקרתית ויש בה מסעדות ובתי מלון כראוי לעיר חוף ים תיכונית. העירייה מבצעת השקעות רבות בפיתוח תשתיות התיירות, תרבות הפנאי והבילויים בעיר.

מבחינת תעסוקה יש בעיר הרבה אפשרויות; מתעשיית התיירות המתפתחת ועד תעשיות שונות אחרות. באשדוד נמצא הנמל הגדול בישראל  וסמוך אליו מרכזים לוגיסטיים חשובים. כמו גם שלושה אזורי תעשייה גדולים המספקים אלפי מקומות עבודה ופועלות בהן חברות גדולות וידועות. כמו כן ישנו פארק הייטק חדש הנמצא בהליכי הקמה.

בעיר אשדוד ישנם גם מוסדות חינוך רבים ושיעור הזכאים לתעודת בגרות עומד על כ-70%. לצד בתי הספר הרבים שבעיר יש כאן גם 3 מוסדות להשכלה גבוהה: המכללה האקדמית להנדסה, האוניברסיטה הפתוחה והמכללה למנהל.

חשוב לציין כי אשדוד מחוברת לעורקי תחבורה מרכזיים, כמו למשל כביש 4 וגם גישה קלה לכביש 6 וכביש 7, האחרון מיועד להגיע עד לצומת נמל אשדוד. עורקי התחבורה מאפשרים לתושבי העיר גישה קלה ליישובי גוש דן.

 

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
איך לשמור על העסק שלכם מפני כישלון?
כישלון בניהול העסק מתבטא מיידית בתזרים מזומנים שהולך ונחלש עד...
חשיבותם של אימונים לבריאות ולמצב הגופני שלכם
אם אין לכם את הלוקסוס של עבודה גופנית שהיא המצב...
פרסום חרדי סוף 2023
פרסום חרדי הוא אינו עניין של מה בכך שכן, פרסום...
לדאוג לנושאים הרגישים ביותר בחיים
כשמתכננים את העתיד חייבים לחשוב על הגרוע מכל ולכן גם...
פתרונות קלים מדי הם ממכרים
מגפת ההתמכרויות שאנחנו מוצאים המציאות שלנו כיום כוללת גם חומרים...
לטפל בנפש שלנו בצורה איכותית
על מנת שתוכלו לצאת לדרך חיים חדשה, וכן גם להיגמל...
מטען מהיר לאופניים חשמליים מה חשוב לדעת לפני קנייה
אופניים חשמליים, בעיני המשתמשים והחובבים האדוקים שלהם, הם לא פחות...
אינטרקום לבית
אינטרקום לבית הוא אחד ממכשירי האבטחה הבסיסיים ביותר, והאמת ניתנת...
עיצוב המצבה שתשקף את האדם שנפטר
לבחור את המצבה של יקירכם זה לא קל. יש אינספור...
עיצוב המצבה שתשקף את האדם שנפטר
לבחור את המצבה שבאמת תשקף את האם היקר לכם שהלך...