Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

השלמת שיניים חסרות

השלמת שיניים חסרות
קרדיט Freepik.com

שיניים חסרות פוגמות במראה האסתטי של הפה אך לא רק. השיניים החסרות עלולות לפגוע במגוון רחב של בעיות תפקודיות ואף לגרום לעיוות הפנים והדיבור. אובדן שיניים מתקשר לרבים מאיתנו עם גיל הזקנה, אך לא תמיד זה כך, גם צעירים יכולים לאבד שיניים כתוצאה מחבלה כלשהי, ממחלה או מהזנחה. השלמת שיניים חסרות עשויה לשפר דרסטית את התפקוד של הפה, את המראה של הפה, את הבריאות ואת הדימוי העצמי.

מהו תהליך השלמת שיניים חסרות?

תהליך השלמת שיניים חסרות הוא תהליך המוצע כיום על ידי הרפואה המודרנית. ניתן להשלים שיניים חסרות במגוון דרכים שונות. תהליך השלמת שיניים חסרות מתבצע בשל סיבות שונות כגון: אם האדם איבד שן או כמה שיניים בשל חבלה כלשהי, אם שן נשרה לאדם בשל מחלת חניכיים כלשהי, אם נשברו לאדם שיניים בשל הזנחה ועוד. מכל סיבה שבה אדם כלשהו איבד שן אחת או כמה שיניים, הוא יכול כיום לבחור בתהליך השלמת שיניים חסרות המתבצע בכמה שיטות:

שיטה מוכרת ופופולארית ביותר היא שיטת ההשתלה הקלאסית. בשיטה זאת מטמיע הרופא שתל דמוי בורג בתוך עצם הלסת. השתל עשוי מסגסוגת של טיטניום והוא מהווה תחליף מלאכותי לשורש של השן. במהלך תקופת ההיקלטות של השתל בעצם הלסת מתפתחים תאי עצם אשר מקיפים את השתל, מחזקים אותו ומייצבים אותו במקום. לאחר סיום התהליך שאורך לרוב כמה חודשים, הרופא בונה מבנה שעליו הוא מרכיב כתר. השן החדשה היא הדבר הדומה ביותר לשן טבעית. כיום תהליך השלמת שיניים חסרות באמצעות השתלה יכול להתבצע ביום אחד. מדובר על שיטה אשר יכולה להתבצע ביום אחד בלבד הודות לשילוב של טכנולוגיית שתלים חדישה.

שיטה נוספת להשלמת שיניים חסרות המתאימה בעיקר במקרים שבהם חסרות בעיקר שיניים בודדות. שיטה זאת קרויה פליפר, מדובר על תותבת קטנה שנתמכת בשיניים הסמוכות בעזרת ווים. לעיתים הפליפר משמש שחזור זמני עד לשחזור הקבוע.

שיטה נוספת היא שימוש בגשר. גשר הוא צירוף של לפחות שלושה כתרים מחוברים אשר נתמך בשיניים הסמוכות משני הצדדים של הגשר.

עוד שיטה היא לשחזר שיניים חסרות באמצעות מספר שתלים וכתרים המחוברים ביניהם בשיקום נייד באמצעות תותבת חלקית שניתן להוציא. התותבת החלקית עשויה מאקריל קשיח או פולימר רך והיא משלימה את השיניים החסרות. היא יכולה להישען על השיניים הסמוכות או להשתלב עם הכתרים.

חשוב מאוד להתאים את הליך השלמת שיניים חסרות לכל אדם בהתאם לפרמטרים שונים כגון: מצב השיניים שלו, הסיבה שבגינה חסרות לו שיניים, המחיר שהוא מוכן להשקיע בתהליך השלמת השיניים, איזה טכניקה תתאים ביותר למצב הפה שלו ועוד. רופא שיניים מקצועי ומומחה ידע כיצד להתאים את השיטה הרלוונטית לכל אדם. חשוב לבחור ברופא שיניים המומחה בשיקום הפה.

טיפולים משלימים להשלמת שיניים חסרות

כדי שהשיניים שלכם יראו הכי טוב שאפשר, כדאי שתכירו טיפולים משלימים נוספים שיכולים להעניק לכם את החיוך המושלם: ראשית כל, אם השיניים שלכם לא ישרות, אתם תמיד יכולים לבחור בתהליך יישור שיניים. תהליך יישור שיניים מתבצע כיום בשיטות שונות כאשר אחת השיטות שמתאימות למבוגרים היא יישור שיניים שקוף שכן, לא רואים אותו.  טיפול משלים נוסף הוא הלבנת שיניים. אם אתם רוצים חיוך מושלם עם שיניים צחורות, תוכלו לבחור כיום בהלבנת שיניים בשיטות שונות לרבות שיטת הלבנה באמצעות לייזר ועוד.

 

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
הכל על פתרונות לאריזה תעשייתית
פתרונות לאריזה תעשייתית חיוניים לשרשרת האספקה העולמית מכיוון שהם מבטיחים...
כיצד מתנהלים משפטית כאשר עוברים תאונה
תאונות הן אירועים בלתי צפויים שיכולים להתרחש בכל רגע נתון...
למה כדאי לי להשקיע בנדל״ן בחו״ל?
אחד מאפיקי ההשקעה הבטוחים והמניבים ביותר הוא שוק הנדל״ן, אך...
סיבות לשלילת רישיון נהיגה
פסילת רישיון נהיגה יכולה להתבצע במספר מצבים. אחד המצבים הוא...
החיפויים שישנו את עיצוב הבית שלכם
למרות כל הניסיונות שלכם, משהו בכל זאת חסר לכם בעיצוב...
ההבדל בין עיצוב דירה לעיצוב בית פרטי
עיצוב פנים היא האומנות של עיצוב הבית והחלת הסגנון האישי...
"להוריד את הבטן" ללא כפיפות אינסופיות- כך תעשו את זה
ככל שאנו מתבגרים, כך הצטברות השומן, במיוחד באזור הבטן, גדלה...
סימפוניה מרחבית - נקודת המפגש בין אדריכלות לעיצוב פנים
בכל פרויקט בנייה של בית חדש, מקום מסחר או כל...
לעבור משברים משפחתיים בעזרת עורך דין מתאים
אמנם המשפחה היא מעגל האנשים הקרוב אלינו ביתר, אך עם...
להשאיר את הראש מעל המים גם בזמן מלחמה- איך עושים את זה
מלחמה היא מצב לא פשוט מכל הבחינות: פיזית, רגשית וגם...